şükela:  tümü | bugün
  • microsoft'un windows 10 için sonbaharda yayınlayacağı yeni creators update'i, büyük güncellemesi.

yeni tasarım dili,
    arkaplanda ubuntu bash'te olduğu gibi fedora ve suse de çalıştırmaya yarayan bileşenleri,
    evrensel, android ve ios'la bile çalışabilen clipboard'u,
    ios uygulaması geliştirmeye yarayan yeni bir tool'u; xamarin,
    aynı oturumlu (kullanıcılı) cihazlar arasında ve bir cihazın kendinde önceki açık programları ve belgeleri görmeye yarayan epey sağlam bir sistemi; timeline
    tüm sistemle entegre placeholder'lı onedrive'ı,
    ve daha başka yenilikleriyle geliyor.

bana göre heyecan verici.
  • en son gelen güncelleme ile ancak toparladım,
    bir sonbahar akşamı format atılan uzun geceyi hayal ettim bir an,
    korku ve heyecan arasıyım sanırsın bir upgrade
  • dizaynini bilmem de, file explorer'a tab desteğinin gelmesini umduğum güncellemedir.
  • ubuntu, suse ve fedora yi store dan yukleyebileceginiz yeni isletim sistemi. hatta 3 unu birden ayni anda kullanabileceginiz yeni windows 10 surumu.

bonus olarak itunes ve spotify da store dan indirilecek.
  • bugün gelecek olan windows 10'ın sıradaki büyük güncellemesi. yeniliklerle ilgili video;

https://youtu.be/d49dkua-5zo
  • forza horizon 3 performansını ciddi derecede düşürmüş ucube güncelleme. biraz daha beklemenizi öneririm.
  • güncellemeleri kontrol et dediğim anda kurulmaya başlayan update.

ulan yavşak önce bir sor şu şu güncellemeler var güncelleyelim mi diye.

windows 7'nin gözünü seveyim önce sorardı istersen yüklerdin. başına buyruk iş yapıyor amk windows 10'u. yedek falan da alamadık bakalım ne olacak.
    edit: neyseki hata verdi güncelleme yırttık.
    edit2: bilgisayarı yeniden başlatınca güncelledi, kesinlikle sıkıntılı bir update, birçok ayarınızı da sıfırlıyor. neyseki yeniden başlatmadan önce yedek almıştım direk 1703'e döndüm. güncellemeleri de devre dışı bıraktım şimdilik.
  • arkadaş korka korka güncelleme mi yüklenir. her seferinde gerilim her seferinde bir panik. yedek medek hak getire. sormadi etmedi yukliyim mi lan diye. cart dedi yuklemeye basladı. bir boku silersen yandın microsoft sen. 3 saattir yükleyemedi.
  • bu bir uyaridir; dokunmatik bölünmüş klavye (split keyboard) kullananlarin uzak durmasi gereken guncelleme. çünkü adamlar bu ozelligi kaldirmis. eger tablet buyukse ki 10 inc den buyuk her tablet icin gecerli bu; tableti tutarak yazamiyorsun. bu klavyenin alternatifi de yok windows store da. aticam 5 bin liralik cihazi çöpe. geri de yüklenmiyor. aq update"i.
  • iki gündür beni sürüm sürüm süründürten update.

birkaç aylık yepisyeni hard disklimle tıkır tıkır çalışan bilgisayarımla mutlu mesut takılırken, bu update e maruz kaldım. güncellemenin kurulması için laptopumu yeniden başlatmam ile update kurulmaya başlıyor. %7 ye geldi mi hooop mavi ekran. neymiş efendim error 0xc000000f imiş. ne sistem onarım bir işe yarıyor ne başka bir şey. mecburen sistemi komple yeniden yüklüyorum. yüklüyorum yüklemesine ama, yüklediğim windows 10 yine bu fall creators update i yapmaya çalışırken tekrar mavi ekran veriyor.

evet iki gündür 4-5 kere tekrar tekrar aynı hadiseyi yaşadım. şu anda hala bu problemle uğraşıyorum. hayatımda gördüğüm kesinlikle en rezalet update olmuştur efendim. net. siz siz olun, bu update e maruz kalmadan her şeyinizi yedekleyin, işinizi sağlama alın.