şükela:  tümü | bugün
 • bu özelliği yapanın cidden çoluğundan çocuğundan çıkmasını dilediğim hadise. ulan orospu çocuğu, yorgun argın işten eve geldim dota oynayacam, oyunun ortasında bi baktım hero gitmiyor. peki neden? amına kodumun nerdleri işletim sistemi tasarlayayım derken sıçmış bırakmış da o yüzden. soktuğumun güncelleştirmeleri kapatılmıyor. oyundaki adamlar sırayla ecdadıma sövdü haliyle. rahatlamak için girdiğim oyundan bir kat daha sinir olarak çıktım. o güncelleştirmeyi bana kapattırmayan piçin de bir gününün benim günüm gibi piç olmasını diliyorum
 • http://i.hizliresim.com/zywmb3.png

  resimdeki şekilde aşılabilen sorun. can sıkıcı, evet.

  -----------------------------------
  iphone 6 64gb - macbook air (early-2014) - samsung galaxy y - lenovo g550 intel pentium 2.3 ghz - hayırlı forumlar - ipad mini 1. nesil - dh ölücüsü - dh konu dışı müziği aranjörü - dh karakalem
 • son 5 işletim sisteminin yalnızca 2'si (bkz: windows xp)(bkz: windows 7) adam gibi olan firmanın fiyaskolarından birisi. bahsedilen sorun yalnızca "w10 home" versiyonları için geçerli, diğer versiyonlarda güncelleştirmeleri 8 aya kadar erteleyebiliyorsunuz. yalnız bu olayın suçunu adamlara fazla atamıyorum zira adamlardaki internet bağlantısı oyunla birlikte download işlemini kaldırabilecek kapasitede.

  (bkz: türkiyede internet kullanmak)

  stabil bir fiber internette ufak bir qos ayarıyla bu gibi sorunların tümünden kurtulabiliyoruz. gel gelelim söz konusu bizim ülke olunca "ne fiber, ne stabillik; yaşasın tam nefretlik bağlantı" tadında yaşanıyor.

  zaten hayvan gibi para bayılıyoruz. üstüne adil kullanım kotası diye bir şey var. her türlü toplumsal olayda da kafalarına göre internet kesiyorlar. fiber desteği de çok az yerde var. bunun üstüne oyunların serverları da yurt dışında kurulu olunca türkiye'de oyun oynamak, istanbulda araba kullanmak gibi bir şey oluyor. gitmen gereken yere gidiyorsun ama ne tadın kalıyor ne tuzun...

  (bkz: böyle ışınlanmanın ta anasını avradını)

  edit: imla
 • güncellemelerin kapatılması için verilen yöntem windows'un pro, enterprise ya da education sürümlerinde geçerlidir, aksi takdirde bahsi geçen arayüze ulaşamıyorsunuz. niye olmuyo demeyin sonra.
 • services ya da hizmetler üzerinden kapattığımı düşünüyorum.

  sadece bu haftasonu 3 kere çalıştığım dosyaları bana sormadan kapatarak beni arayışa sokan hizmet ama 2016 yılında microsoft ekibinin bilgisayarı kapatmaya gerek olmadan güncelleme yapabileceği bir vizyon koymalılar.

  biliyorum ilk bakışta imkansız gibi ama yapılabilir.
 • windows 8 sürümünü yükleyince aşılan problem.
 • kapatılıyor araştırmak lazım tabi.
 • windows 10 kullananlara müstehak olan durum.

  inşallah bulamazsınız nasıl kapatılacağını, film falan izlerken en heyecanlı yerde güncelleme uyarısı çıkar.
 • kullanıcı şifresinin bile kaldırılamadığı bir işletim sisteminde beni şaşırtmayan olaydır. ben bilgisayara şifresiz girmek istiyorum ve evet bunu başaramıyorum. teşekkür ederim.

  ekleme: arkadaşlar yerel hesap falan demeyin, ben admin hesabını kullanmaya devam etmek istiyorum, o kadar kafam çalışıyor, teşekkürler.
 • (bkz: tinywall)