• windows 10'un duyurulmasıyla ve sonundaki "phone" ifadesinin kaldırılmasına karar verilmesiyle birlikte artık mobil cihazlar için de windows 10 olarak anılacağını düşündüğüm, windows'un mobil sürümü.

ancak sonundaki phone ifadesinin atılması, çatır çatır exe'leri çalıştırabileceği, bir masaüstüne sahip olacağı anlamına gelmiyor. windows phone 7den windows phone 8e güncellendiği gibi, üstüne inşa edilerek gidilecek.

sadece iki platform da windows 10 diye anılacak. kanımca biraz kafalar da karışacaktır.
  • muhtemelen 21 ocak'ta tanıtılacak heyecanla beklediğim işletim sistemi
  • daha windows phone 8.1 bile bütün ülke ve modellere dağıtılamamışken, yakın gelecekte bunu beklemek gerçekten büyük pollyannacılık.

aferin microsoft
  • adı sanılanın aksine windows phone 10 değil, tüm ekosistem ile birlikte windows 10 olacak olan işletim sistemidir.
  • bütün windows phone kullanan telefon modellerine gelmeyecekmiş.
    microsoft bu sözünden döndü. bakalım daha nelerden dönecek.
  • adı artık (bkz: windows 10)
  • nokia lumia 520'ye gelmezse çok üzüleceğim işletim sistemidir.
  • technical preview'i çıkmıştır ancak garip bir şekilde ilk etapta sadece giriş seviyesindeki telefonlar için çıktı. tam tersi bekleniyordu. şimdilik aşağıdaki modeller için sadece,

lumia 630, lumia 635, lumia 636, lumia 638, lumia 730, lumia 830

edit: uzunca bir süredir herkesin ortak görüşü, bu sistemin üst düzey telefonlar için çıkacağı (hatta ve hatta ilk etapta 930, 1520 için) ve düşük modellerde randımanlı çalışmayacağı veya hiç çıkmayacağı yönündeydi. microsoft bu konuda oldukça ciddi bir sürpriz yaptı ve giriş ve orta seviye modellere çıkardı ilk tp'yi.

muhtemelen şu anda gencolar indirmekle meşguller, indirdikten sonra göreceğiz nedir ne değildir. ben 920 sahibi olarak bekleyeceğim.
  • gerek yeni ayarlar menüsüyle gerekse üstten gelen bildirime cevap verme özelliğiyle #blackberry10 işletim sistemini anımsatmıştır.ön izleme sürümünün alt ve orta seviye cihazlara erkenden çıkması ise hoş bir sürpriz oldu.
hesabın var mı? giriş yap