şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanı canından bezdiren bir uygulamadır. hem yavaştır, hem fotoğrafları bulanık gösterir. windows 10'un en büyük dezavantajıdır resmen.

  biraz araştırınca çözümü olduğunu öğrendim, eski fotoğraf açma uygulamasına dönmeyi sağlıyor. ne olur ne olmaz diye buraya da kopyalayacağım

  1-yeni bir metin belgesi açıp metin belgesinin içine aşağıdaki kodları baştan sona aynen kopyalayın.
  2-bu metin belgesini dosya kısmında farklı kaydet olarak kaydedin.
  3-bize dosyanın ismini ve kayıt türünü soracaktır. dosya ismini "viewer.reg" ve kayıt türünü de "tüm dosyalar" olarak ayarlayıp masaüstüne kaydedin.
  4-masaüstüne kaydettiğiniz bu "viewer.reg" dosyasını çift tıklayarak açın ve kayıt defterine ekleyin.

  bundan sonra yapmanız gereken bir fotoğrafa tıklayıp özellikler > birlikte aç > değiştir'e tıkladığınızda "diğer seçenekler" adı altında windows fotoğraf görüntüleyici görünecektir. varsayılan olarak seçerek sorunu çözebilirsiniz.

  windows registry editor version 5.00

  [hkey_local_machıne\software\microsoft\windows photo viewer\capabilities\fileassociations]
  ".tif"="photoviewer.fileassoc.tiff"
  ".tiff"="photoviewer.fileassoc.tiff"
  ".png"="photoviewer.fileassoc.tiff"
  ".bmp"="photoviewer.fileassoc.tiff"
  ".jpeg"="photoviewer.fileassoc.tiff"
  ".jpg"="photoviewer.fileassoc.tiff"
  ".ico"="photoviewer.fileassoc.tiff"

  kaynak:alıntıdır
 • gerçekten de önceki hali iğrençti. windows 10'da en nefret ettiğim özelliklerden biriydi hatta. windows 7 ve 8'de alıştığımız mis gibi fotoğraflar uygulaması berbat bir metro uygulaması olan siyah iğrenç bir şeyle değiştirilmişti. üstüne üstlük siyah olmasını geçtim siyah olup iç karartıcı olması başlı başına kötüyken birde yavaş açılırdı. nedeni ise aslında belli sadece fotoğraf göstermesi gereken uygulamaya bir kaç ek özellik eklemeleri. bu özellikleri paint'e ekleyip bu uygulamayı sadece fotoğraf göstermek için yapmak başta niye akıllarına gelmediyse. ama galiba düzeltmişler uygulamayı. bugün az önce bir fotoğrafa bakarken fark ettim arayüz beyazlaşmış ve oldukça hızlı açılıyor ve düzenli. windows 7 ve 8'deki kadar iyi olmasada olmuş diyebilirim şuan ki haline bakarak.