şükela:  tümü | bugün
  • windows lite diye adlandırdığımız, microsoft'un katlanabilir ve chromebook benzeri cihazlar için oluşturduğu yeni işletim sisteminin adı.

sanıyorum yarın ilk kez göreceğiz.
  • programları aynen açacaksa, birçok eski notebook kullanan insanın da geçebileceği işletim sistemi.

özellikle eski işlemcili ve ssd ile işlemciye yük bindirip çok ısınan notebookları azıcık rahatlatsa iyidir.
  • alıntı : microsoft, windows 10x ile birçok uygulamayı internet üstünden çalışır şekilde sunacak da deniyor. bu detay 10x işletim sistemli modellerin bulut temelli çalışacağını ve ucuz olacaklarını (düşük özellikler ile) akıllara getiriyor. bu konuda henüz net bilgiler bulunmazken, sızıntının kaynağı evan blass da şimdilik başka bir bilgi vermiyor.

tanım : sanırım bulut tabanlı bir işletim sistemi olacaktır. bizim ülkemizde iş yapmaz. 4 mbps hızlar var piyasada.
  • bugunun bayik esprisini buraya birakayim: 10x engineer’lar tarafindan yazilmi$ i$letim sistemidir.
  • (bkz: buralar hep entry dolacak)
    (bkz: m2 ssd yoksa kasar hocam)

dolmayacakmış, bağcılarda oturan kıymetlimms söyledi.
  • çoklu ekran konfigürasyonunu haiz mobil ürünler için özelleştirilmiş fonksiyonel kullanım sunan özelleştirilmiş bir sürümdür. sözlükteki sırılsıklam cahillerin iddia ettiklerinin aksine microsoft surface pro x, asus zenbook pro duo veya hp omen x 2s türevi bir ürüne sahip değilseniz (veya sahip olmayacaksanız) siz sıradan ölümlü son kullanıcıları zerre kadar ilgilendiren bir ürün değildir. (kaldı ki o ürünler ile de bundle gelecektir ve hatta geliyor zaten)

sözlükte bu raddede paçalardan akan cehaleti gördükçe başkaları adına utanmak fiilini iliklerime değin yaşıyor, seri halde facepalm atakları geçirmekten bitap düşüyorum.
  • basitçe özetlersek gelen ilk izlenimler daha rafine ve fazlalıklarından arındırılmış bir windows 10 havası verdiği yönünde. bu da çoğu test kullanıcısını sevindirmiş.

yahu insanların normal bilgisayarlarda kullanılabilecek, gereksiz abidik gubidik özelliklerinden arındırılmış hafif bir windows isteğini bu microsoft daha ne kadar görmezden gelecek anlamak mümkün değil. sırf bu yorumlar bile bunun kanıtı artık. apple 1, microsoft 2 bu konuda...
  • neye benzediğini bu videoda görebilirsiniz.

ben açıkçası izlerken bile sinir krizi geçiriyordum, kullanacak olana sabırlar diliyorum. microsoft sanırım katlanabilir ekranlı cihazların giderek popüler olacağını düşünüp "bu trendi nasıl yok edebiliriz" diye çabalamış.