22 entry daha
  • 21996.1.210529-1541. co_release_client_consumer_x64fre_en-us.iso isimli dosya ile sızdırıldığı söylenen yeni windows sürümü. 24 haziran'da tanıtılacağı söylenmekte.

ara yüzün windows 10x ile aynı olduğu söylenmektedir. görsel start menü tamamen değiştirilmiş. görsel şuan torrentlerde bulunmuyor, denemek isteyenler için şöyle bir mega linki twitterda dönüyor link

diğer ekran görüntüleri ve videolar için twitterda windows 11 yazarak aratmanız yeterli.

büdüt: benzer sorular geliyor, paylaşılan iso dev sürümüdür ve gerçek ortamda kullanmayınız, şifrelerinizi, önemli belgelerinizi barındırmayınız, vmware vb sanal makinelere kurup bakabilirsiniz. şu haliyle birebir windows 10 üzerine skin geçirilmiş izlenimi bırakmaktadır, değişen pek bir şey yok.

sürüm sızıntıdan sonra bir çok kişi tarafından doğrulandı ve haftalar önce etkinlik için paylaşılan görseldeki pencerenin 11'i simgelemesi windows 11 gelecek mi tartışmasına yol açmıştı işte o görsel. böyle bir şey resmi olarak doğrulanmasa da var ancak hatırlarsanız windows 8 çıktığında birebir windows 7, windows 10 çıktığında birebir windows 8 gibiydi. bu da aynı yolda giden bir işletim sistemi. net bir bilgi yok. 24 haziranı bekleyeceğiz. şu haliyle çok gereksiz, tamamen hayal kırıklığı.
  • yani geçilecek kadar üst düzey bir yenilik göremedim görünüm açısından, tabii kullanım sonuçlarını beklemek lazım, windows 10'dan iyi mi olur kötü mü olur, windows 8 faciası gibi mi olur bilemeyiz (ben sevmiyorum şahsen).

daha stabil ve daha optimizasyonlu olacaksa bilgisayar aldığım zaman kesinlikle geçerim. görüntüsü önemli değil, yeter ki stabil olsun.
  • yarın mı yüklenmiş makineye?

umarım uzak doğu saat farkıdır..

aksi halde yeni windows back to the future mode'a geçmiş demektir.
  • microsoft'un windows 8'de denediği ve kısa süre sonra geri adım attığı köklü değişiklik girişimini yeniden deneyeceğini işaret eden görsellere sahip, onaylanmamış işletim sistemi.

daha önce windows 10'un marka olacağını ve 11-12 gibi yeni sürümler gelmeyeceğini söylemişlerdi ancak windows 8'i de gayet beğenmiş biri olarak ortada dolanan görseller gerçekten hoşuma gitti.
  • ayarlar ikonu eski android ikonu gibi iğrenç olmuş ama diğer minimalist detaylar hoş gözüküyor bence. beyaz olmasına takılmayın gece modu da var kullanılır öyle şekilde.

birde bazı simgeler şekiller zamanla güncelleme geldikçe feedbacklere göre tekrar ayar çekilebilir yapacak bir şey yok çıkınca mecbur kullanacağız. oyunlarda ve performansta sıkıntı çıkarmasında gerisi çok önemli değil.
  • windows 7 den sonra boka dönen microsoft şirketi işletim sistemlerinin çıkacak son ürünü
  • kötü gözüken bir tasarımı var
  • 11 olarak isimlendirmeye gerek var mıydı diye sordurtan, an itibariyle iso'su technopat'tan edinilebilecek sistem.

edit: hata sesi değişmiş. daha tok bir ses gelmiş. biz bunları hep eleştirdik!! (bkz: #117488118)
  • benim bildiğim bir işletim sistemi öyle oturup 2 günde yazılacak bir yapı değil. bu arkadaşlar (microsoft) daha 2-3 sene önce windows 10'un üzerine geliştirme gelecek artık yeni windows gelmeyecek dememiş miydi? bu haber mi yalandı yoksa bu haberin tarihi çok daha mı eskiydi?

yani o açıklamayı yaparken arkada windows 11'i geliştirmeye çoktan başlamış olmaları lazım.
1858 entry daha
hesabın var mı? giriş yap