*

şükela:  tümü | bugün
 • windows vista ultimate icin geli$tirilmi$, windows masaustunuze* duvar kagidi* yerine mpeg ve wmv dosyalarini koymaniza yarayan ilginc hede.

  bilgi icin:
  http://windowsultimate.com/…windows-dreamscene.aspx
 • eğer windows vista ultimate türkçe sürümü kullanılıyorsa bu özelliğin yüklenmesi için önce 1 gb'lık ingilizce dil paketinin yüklenmesi gerekiyor. en azından şimdilik.

  bir de şöyle bir site var belki faydalıdır:

  http://dreamscenevideo.net/…/a-long-list-of-dreams/
 • urunle gelen ornek videolar degil ama, internetten indirilebilen` :windows update` galerideki videolar ile muhtesem bir gorsellik elde edilebilmekte. $ukela.
 • windows vista ultimate sürümleri hariç diğer sürümlere de kurulabilen oldukça hoş bir eklenti. fakat türkçe windows'a kurulduğu zaman denetim masasının kişiselleştirme bölümü ingilizce olmakta, çok iyi araştırmadım fakat türkçe windows'lara uygun bir yama da mevcut olabilir.

  http://www.winmatrix.com/…index.php?showtopic=13105
 • tek çekirdekli kıytırık bir işlemcide bile sorunsuz çalışan, harika bir vista özelliği.*
 • arkaplanıma renk geldi mutlu oldum arkaplan boş boş durcağına kendi kendine aksiyona girsin isteyenlere, işlemciye baya yükleniyor ama masaüstünde sağ tuş menüsünde dreamscene duraklat seçeneği elinizin altında herangi bir uygulamaya geçmeden hızlıca kapatılabilir,bill amcaya tekrar teşekkürleri borç bilirim.
 • masaüstünde, hd, kısacık, ambiyans amaçlı görüntü oynatma özelliği. şimdi bu hadise windows 7 de biraz ilginç.* eğer indirdiğiniz güzel .wmv dosyalarını oynatmak isterseniz işlemci gücünüzü dreamscene hareket halindeyken oldukça fazla yiyor, ama öne tam sayfa pencere açtığnızda bu işlemciyi rahatlatıyor dreamscene sadece bellek kaplıyor. şimdi ben bu işlemci hadisesine takmışken, stardock isimli yazılım firmasının geliştirdiği deskscapes isimli küçük ve bedava bir yazılım buldum. bu yazılım .dream uzantılı dosyaları dreamscene mantığında masaüstünde oynatmak için yazılmış. bu yazılım sayesinde işlemci yükünü %50 azaltıyorsunuz ama bu sefer de .dream dosyaları normal videoların 2-2,5 katı olduğundan ram 'e yükleniyorsunuz. 3gb ve üzeri ram ile deskscapes kullanmak kesinlikle daha iyi.

  not: deskscapes sayesinde masaüstü ikonlarının yazıları şeffaf da olmuyor. ama .dream türünde dosyalar oldukça az bulunuyor bunu da bilesiniz. bu durum win 7 yaygınlaşınca elbette değişecek ama şimdilik durum bu.

  not: yazılar şeffaf oluyor, kandırıldık...
 • avi uzantılı videoları oynatmayan yazılım.
  kurcaladım bilgisayarımı, dreamscene e uyan formatta tek görsel porno film var. güzel oluyo ama süreklide erekte olmak bünyeye zararlı biraz.
 • windows 7 üzerinde ikon altındaki yazıların şeffaflaşmaması için :

  - ilk önce bir dreamscene dosyasını ya da videoyu arka plana ayarlayın.
  - "c:\kullanıcılar\kullanıcı adınız\appdata\roaming\microsoft\windows dreamscene" klasöründe iki dosya göreceksiniz, ikisinin de özelliklerinden salt okunur'u aktif, gizli'yi pasif hale getirin.
  - masaüstüne sağ tıklayın, "kişiselleştir"e ve açılan pencerede "masaüstü arka planı"na tıklayın.
  - biraz önce özelliklerini değiştirdiğiniz iki dosyayı göreceksiniz, ikisini de seçili hale getirin.
 • windows'u yeniden bizlere sevdirecek kadar güzel bir eklenti olmasına karşın neden windows üstünde standartlaştırılmadığını anlayamadığım özellik. bunun yanı sıra masaüstü teması yapılabilecek kaliteli videolar da oldukça az sayıdadır.