şükela:  tümü | bugün
 • icerisinde arama islemi start screen'de aratilacak sey yazilip store secilerek yapilan market. ben de basta icerisinde arama yok saniyordum ama start screen uzerinden acilan uygulamalarda arama boyle yapilmaktadir. store icerisinde arayacaginiz yazilimi start screen'deki arama kutusuna yazip altindaki uygulama listesinden store'u sectiginizde store icerisinde aramaktadir. (bkz: #30756718)

  store icerisinde arama arayuzu olmamasi tabii ki kullanilabilirlik acisindan eksiklik.

  budut: 8.1 itibariyle store icerisinde arama islevselligi mevcirttir.
 • 8,99 liraya fruit ninja satılan store. oldu canım ben dönerim sana.
 • yillik uyelik aidati bireysel gelistiriciler icin 80 try ve kurumsal gelistiriciler icin 160 try olan uygulama marketi. kisisel kanaatime gore turkiye'de hala istenilen sayida kullaniciya hitap edememekte ve uygulama gelistiricilerin ilgisini cekememektedir.

  windows 8 uyumlu tabletlerin (ozellikle surface rt ve surface pro) turkiye'de bir dagitimci araciligiyla dagitilmasi ve populerlesmesi ile durum degisebilir ancak yakin gelecekte bunun olmasi pek mumkun gorunmuyor.
 • buna neden windows mağazası denmediği de bir muamma.
  her neyse, microsoft'un pek çok insanın ana disk olarak ssd kullandığını, ama bu disklerinin boyutlarının depolama amaçlı diğer disklerin boyutlarının yanında epeyce küçük olduğunun bir türlü farkına varamadığının bir başka örneği.
  bu salaklık yüzünden outlook 2010 kullanmaktan vazgeçmiştim, çünkü "yıl olmuş 2015", outlook veri dosyasının yerinin değiştirilmesine izin vermiyor microsoft, gmail hesabımda yüzlerce yıllık mailleri tutmaktan "hoşlanıyorum", çünkü bu mailler (aldığım ve gönderdiğim dosyalar) aslında iş geçmişimi bir anlamda yedeklememi, bir sıkıntı olursa dosyalara kolaylıkla erişmemi sağlıyor. ama outlook efendi bu hesabı kullanmak için ssd üzerinde "25 gb" yer kaplıyor. şaka gibi, e insanın beklediği ne oluyor, bari diğer diske taşımama izin ver, beni delirtme, hayır, mümkün değil.
  windows 7'de temp klasörünü de başka nedenlerle 25 gb'a çekince ssd'nin üzeri şenlik gibi oluyor cidden, 50 gb alakasız dosya. windows 10'un temp performansını da göreceğiz bakalım.
  şimdi aynı saçmalık bu microsoft store, windows store, windows mağazası veya adı her ne boksa, bunun için de geçerli. indirilen "uygulamaların" kayıt yerini "c" sürücüsü, yani ssd dışında bir yere alamıyorsunuz. microsoft'un bu kafasıyla her biri 1 gb'ı geçen oyunları telefonda neyse de, bilgisayarda kime satacaklarını cidden merak ediyorum. hadi ben baştan eşek kadar para verip 240 gb almıştım ssd'yi, 120 gb ssd kullanan insanlar "nereye indirecekler"?
  bu saçmalığı steam, blizzard falan bile yapmıyor, diğer diske kur diyorsun, efendi gibi kuruyor.
 • android ve ios marketin yanında ne yazık ki çok fakir bir marketplace.
  oyun uygulamalarının çeşitliliği ve kalitesi açısından fena değil. özellikle gameloft ve microsoft studios iyi iş çıkarıyor.
  ancak bu kadar kişi windows 8, windows 8.1 ve özellikle microsoft'un akıllı hamlesinden sonra windows 10 kullanıyorken acil oyun dışında da tatminkar uygulamalara ihtiyacı var marketin.
  çeşitliliği arttırmak için markette microsoft mutlaka bir şeyler yapmalı...

  edit: windows phone'unu sırf marketi cılız diye android'le değiştirmeye çalışan onlarca kişi var. istediği kadar stabil çalışssın, mobil işletim sistemi efsane olsun, marketinde popüler uygulamalar bulunamıyorsa ve tatminkar bir çeşitlilik yoksa microsoft kaybetmeye mahkum. mobil konusunda da aynı durum geçerli, bu konuda bir hamle yapması şart!
 • uygulamaların son güncelleme ve indirme sayılarını göstermiyor artık. aferin ms 3 yıldır güncellenmeyen uygulamalar kullandığımızı gizle bizden.
 • hocam iyi hoş,kullanışlı telefon yapıyorsunuz da şu mağaza işini bi yapamadınız gitti.yemin ediyorum erinmeden mağazadan bi uygulamaya girip yorumlara bakıyorum.ulan, millet yalvarıyor,yakarıyor ve hatta çıldırıyor.yazık lan yazık diğerlerinin mağazasında olan uygulamaların çoğu yok varsa da 8-10 lira belki daha pahalı.anladık siz de özgün uygulamalar yapmaya çalışıyorsunuz ama olmuyor be usta.

  yalnız birilerinin verdiği emeğe saygı duymak lazım( gameloft)

  neyse şimdi gelelim özel durumlara arkadaşlarla oturduk. millet online oyun oynuyor,ben izliyorum.
  ulan dedim kaç para ulan bi iphone kaç para ulan bi samsung sonra bi bakayım belki bizim store da da vardır dedim, baktım.maalesef... yok ancak daha iyi bi' oyun gördüm,onu indirdim. keyfim yerinde bak buda iyi yanı.

  gelelim sonuca daha önceden de duymuştum, kullanıcılarına uygulama yapmaya teşvik ettiklerini. bunun ne kadar etkili olduğu ortada. çıkan sonuç unity ile yapılan üç beş oyun.

  buna bi çözüm bulmaları gerek yoksa windows phone kullanıcısı giderek azalarak bitecek.
 • bir uygulamanın aynı firma tarafından aynı özelliklerle windows store'a konulmuş sürümü varsa onu tercih etmek daha güvenli. uygulamalar bir sandbox içinde çalıştıklarından sistem kararlılığına zarar verme ihtimalleri daha düşük. ayrıca kurulum ve kaldırma işleri de yüzbin kat daha pratik.

  ancak sözkonusu kısıtlardan dolayı da her uygulamayı windows store'a adapte edebilmek mümkün değil.

  (bkz: uwp)
 • 2 gündür forza 7 yi 400 tl domalarak indirmesini sağlamayan mağazamsı.