• web domain icin microsoft'un ba$i agrimasi olasi os, zira www.windowsxp.com microsoft'a aitken www.windowsvista.com register.com tarafindan alinmi$ bile. bakarsin bill gates'in kafasi atar register.com'u satin alir...

edit: almi$ adamlar domain'i. paranin gozu ciksin...
  • bu ürün için windowsvista.us ve muhtemelen com org net i de aldıkları için ms in başının ağrımayacağını düşünüyorum.
  • türkçe duyurusu aşağıdaki gibidir:

longhorn’un adı “windows vista” oldu

“longhorn” kod adını taşıyan microsoft’un yeni işletim sisteminin resmi adı “windows vista”.

microsoft’un uzun zamandır merakla beklenen, longhorn kod adına sahip yeni nesil kullanıcı işletim sisteminin resmi adı “windows vista” olarak açıklandı. windows vista’nın ilk beta sürümü, yazılım geliştiricileri ve it profesyonellerini hedefliyor.

windows vista, kişiselleştirilebilen ayarları ile resimleri organize etme, bilgisayar üzerindeki dosyaları arama, elektronik ortam üzerinde birçok kişiyle iletişim kurma ve birlikte çalışma gibi değişik imkanları beraberinde getiriyor. windows vista, içerdiği gelişmiş kullanım imkanlarıyla it profesyonellerinden yazılım geliştiricilere, bilgi çalışanlarından ev kullanıcılarına kadar tüm bilgisayar kullanıcılarının gereksinimlerine cevap veriyor.
    windows vista, microsoft’un kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya koymalarına yardımcı olan çözümlerinin en yeni halkası olarak yer alıyor. microsoft’tan yapılan açıklamada, yeni işletim sistemi windows vista’nın ilk beta sürümünün 3 ağustos 2005’te kullanıcılarla buluşacağı belirtildi.
    windows vista hakkında ayrıntılı bilgiye www.microsoft.com/windowsvista/default.mspx adresinden ulaşabilirsiniz.
  • pek guzel olmu$. daha onceki bazi windoze surumlerine bakacak olursak, turk it sektorunde cali$anlar ve bazi mu$teriler arasinda infial cikmasina neden olmu$lardir.

ornegin kimileri windows nt'ye "enti" derken, kimileri "nete" demeyi tercih etmi$ -bazisi ise "not tested" demeyi uygun gormu$tur.
    windows millenium'un dogurdugu karin agrilari ise, aslinda windows 98 "espesyal edisyon"unun dogurdugu sancilarin golgesinde kalmi$tir.
    son geni$ halka "ekspi" veya "ikspe" mide bulantisi yaratirken, 2003 nispeten anla$ilabilir kalmi$.

sonuc olarak windows vista okunu$ acisindan hem turkce hem de ingilizce pek farklilik gostermemekte, bunyelerimizi bu sicak temmuz gunlerinde serinletebilmektedir.

buena vista social club tamamen serbest cagri$im eseri nazar-i dikkatimi celbetmi$ olsa da, parcalarinin aranip, bulunup, -henuz yapilmadiysa- mutlaka dinlenmesinde kat-i faideler bulunmaktadir.

ek$i sozluk kar$i istihbarat te$kilati, ibiza - ispanya.

denizin buz gibi soguk sularindan gelen edit: eski bask militani guru'nun servisimize gectigi haberde vista'nin ispanyolca bista olarak okundugu iddia edilmektedir, kamuoyuna saygi ile duyurulur.
  • isim olarak biraz mutfak robotuna benzeyen yeni işletim sistemi.
  • vista kelime anlamı itibariyle bakış açısı, görüş anlamına geliyor(muş).
    "ismi duyanlar bakış aşısı çağrışımı ve windows astalavista demekten kendilerini alamadilar."
  • "pencerelerin yeni manzarasi"
    -ibrahim saradaukar, dune

edit: (sozlukteki tek yakinma editim olmasi umuduyla) bak kotuleyen kardesim windows, pencere demek, vista manzara demek. daha ne diyeyim ?
  • 6. nesil windows... 6 roma rakamlariyla vi sekliyle yazilmasindan dolayi bu ismi almistir. conspiracy
  • beta 1'i ha bugun ha yarin cikmak uzere..
  • official screenshots vs yayınlanmıştır.
    (bkz: http://www.microsoft.com/…windowsvista/default.mspx)
hesabın var mı? giriş yap