• para.

microsoft'un, dolayisiyla bill gates'in ne paralar kazandigini gorup sindirememek.

eksi sozluk para kazanmaya basladiktan sonra ssg'yi elestirmekle ayni durum.

halbuki hic kimse sizi windows kullanin diye kolunuzdan cekmiyor. mac alin, macbook alin.

ha alamiyorsaniz da microsoft'a sovmek yerine biraz saygi gosterin. orta butceli insanlarin evine bilgisayar girebilmesine sebep oldugu; korsan kullanilan kopyalari tespit etme gucune sahip oldugu halde rahat biraktigi icin.
  • solaris'i gectim, daha windows surumleri arasindaki farktan haberi olmayan bir son kullanici profilinden bahsedilgini anlamamakta israr edenlerce uydurulan uyduruk sebepler.

gercekten, gidin bir vatan computer'a, bir bimeks'e, bir yerlere gidin soyle insanlara solaris'i sorun. sorun bakalim kac kisi biliyor.

ben size sokaktaki adamin tanimini yapayim; internet explorer 9 kurunca "windows 9 kurduk gecen gun" diyen kisidr sokaktaki adam. zerre bilgisayar bilgisi olmayan, sadece kullanan adamdir sokaktaki adam. iste microsoft'un basarisi da buradan gelmektedir. hicbir sey bilmeyen adamin zaten solaris mi, linux mu, windows mu secme luksu olmaz. piyasada en yaygin kullanilani tercih eder. neden ? gotu dara girdiginde baskasindan nasil yardim isteyecek ?

dell bir arada abd'de icerisinde ubuntu kurulu gelen modelleri satisa sunmustu. simdi yok oyle bir uygulama. ne oldu o sizin super kullanici dostu linuxlerini, laptoplarin icerisinde kurulu gelmesine ragmen tutunamadi galiba ki pek cabuk silindi piyasadan.

money talks demisler.

(bkz: linux ile windows karşılaştırması/@make the world go away)
  • bill gates'in bir zamanlar steve jobs'in seslenisine kulak verip apple'i batmaktan kurtarmasi, saniyorum ki bu sebepler arasinda degildir.
    kaynak gotum diyemiyorum: http://www.wired.com/…ntech/2009/08/dayintech_0806/
  • özellikle vista ve üst versiyonlarında, yazdığınız pc uygulamasını visual studio'da çalıştırdığınızda eğer yaptığınız hareketlerin de loglanmasını istemişseniz, log class'ında mal gibi hata vermesi. bu durumda visual studio'yu administrator olarak çalıştırmak gerekiyor tabi. aynı durum sql server kurunca da yaşanıyor efendim. bilgisayarınızı yapılandırırken kullanacağınız oturuma admin yetkisi verdiğiniz halde, konsol ekranına yazacağınız bir takım kodlarla 'gerçek' bir admin hesabı yaratıyorsunuz. bu oluşan hesapla kurabiliyorsunuz sql server'ı da. yani insanı kanser edecek türden.
  • (bkz: cahillik)
  • (bkz: windows update)

allah belasını versin.
  • linux hakkındaki batıl inançlardan kaynaklanan sebepler butunu. usenmeyiniz, okuyunuz.
  • rakibi olmamasi sebebiylen şeyetmistim ben..
  • pc yi kapatırken "güncelleştirmeler yükleniyor lütfen bilgisiyarınızı kapatmayın" ibaresi.güncelleştirmeleri kapatsam da yine de bir yerde muhtemelen bir şeyi unutuyorum ki bu salak ibare çıkıyor hep.
  • klasörleri boyuta göre sıralayamamak.

(folder'ları size'a göre sort edememek)
hesabın var mı? giriş yap