şükela:  tümü | bugün
  • zamanında aşağıdaki özellikleri olan, sonradan hepsini sıfırlayan boktan kart. almayın aldırmayın.

==2013==

en büyük avantajları:

- ücretsiz prime lounge'lar (ist. ve ankara yurtiçi ve yurtdışı terminallerinde sadece)

- klasik kart 90.000 avans mil alabiliyorken 160.000 avans alabilmesi

bir de not: normalde 230.000 mil/yıl kullanım limiti var tüm wings'lerde (avanslar dahil). bunu aşmak için akbank'ta birkaç gün 100.000 tl vadesiz para tutmak ve telefon ile mil sınırını kaldırtmak gerekiyor. (bunu yapınca ayrıca harcamalardan 1.25 kat mil kazanılıyor)

wings programına uzak kişiler için puanların gidiş-dönüş bilet karşılığı:

2.500tl değerindeki abd ekonomi bileti 90.000 mil puan
    12.000tl değerindeki abd business bileti 190.000 mil puan ile alınabiliyor. vergisi, kısıtı yok.

yurtiçi uçak bileti almak için mil puan kullanmayın, müsriflik olur.
  • ankara lounge'ları kapattıkları, rüya şehirleri bitirdikleri yetmiyormuş gibi millere de hayvanlar gibi zamlar yapmışlar. artı, üye işyeri olmayan harcamalardan artık ne kadar alışveriş yaparsanız yapın max 1.000 puan veriyorlar. eldeki puanlar biter bitmez thy miles&smiles kredi kartına geçmek farz oldu artık. önce şukela özellikler verip sonra %95'ini sıfırlarlarsa, müşteri neden bu kartta kalsın?

not: istanbul lounge'larını da kapatın emi, hepten herkesi kaçırtın.
  • avans millerin geri ödemesinde hesaptan ne olduğu belirsiz rakamlar çekip kazıklamaya çalışan kart. nasılsa farketmicez, itiraz etmiycez mantığıyla tutturabildiğini çekiyor. iki elim yakanızda, 3 kuruş bile olsa alıcam geriye, dolandırıcılık değil bankacılık yapın ! ( galiba aynı şey ama neyse )

lounge'ların hatırına tutuyorum seni, haberin olsun.
  • (bkz: #50080316)
  • 05 mayıs'tan itibaren zaten hizmeti iyice kötüleşen wings primeclass lounge'a girmek için para istenecek, ayrıca aynı tarihte vale hizmeti sona erecek sözde premium kart (ne premium'luğu kaldıysa). kendisiyle ayrılma vaktimiz gelmiştir. elinde tutan ise kerizdir artık.
  • 1 ağustos itibarı ile artık hiçbir özelliği kalmayan bir kredi kartına dönüşecektir.
    -mil programı, kullanıcı aleyhinde değiştirildi.
    -alışverişlerden mil puan kazanımı azaltıldı.
    -uçak biletlerinin mil puan bedelleri arttırıldı.
    -rüya şehirler sonlandırıldı.
    -1 ağustos itibarı ile de lounge da kapanacak.
    -ve bu kartın yıllık ücreti 130 tl.
    fix card bundan daha özellikli bir kart haline geldi.
    akbank ürün gamındaki en prestijli ürünün değerini sıfıra indirdi. üst segment müşterini hangi ürünün ile elinde tutacaksın? başkalarının sağlayabildiği bir şeyi akbank neden sağlayamıyor oldu? bu kadar tasarruf içine girmenizin nedeni nedir? siz halka açık bir şirketsiniz ve bunu açıklamak zorundasınız.
    bu kartı iptal etmek istediğimde müşteri temsilcileri ne ile ikna etmeye çalışacaklar? bu entryi editleyerek bilgi vereceğim.
  • hiçbir işe yaramayan ama yıllık 130 tl ücret kesilen - ve iade edilmeyen - plastik cisim.
  • akbankım hiçbir işe yaramayan kredi kartıdır. akbank ile (bugünkü kesintisi bir kenara) hiç bir sıkıntım da yok. kredi kartı ücretini de gayet iptal edebiliyorum ama gel gör ki kullanmaya başlayalı 2 seneden fazla oldu ki kullanım miktarım az da değil daha beleş bilet aldıramamıştır. sevgili kaprisi çekerim diyorsanız shop and miles çok çok daha fazla kazandırıyor. kart ücretini gözden çıkarıp, wings black i kapatıp, garantiye geçiyorum.
  • alınmaması gereken kart. hiçbir avantajı, kampanyası işe yaramadığı gibi haşırt diye 150 tl üyelik aidatı geçirir ki sağladığı 5 tl'lik menfaat yok.
  • 4 yıllık kullanımımı bugün itibari ile sonlandırdığım kredi kartı, hiçbir avantajı kalmamış olması ile gözümden düşmüş 1-2 kez biletini kullandığım karttır.

14 bin mil puanımı da sevgili akbank'a hibe ettim, yüzünüze gözünüze dursun.