• ben ki elmalı tartlardan çok hazetmem ama bu kafeninkiler adeta ömürlük bir tecrübe! üstü kıtır, içinden çıkan elmaların muhteşem seviyede karemelize olduğu, yanındaki köpüğümsü ve kaliteli kremasıyla servis edilen bir şukela efendim. yanında bir espresso ile amsterdam kafası yaşatır adama.

kafenin konumu da çok güzel, geniş bir meydan gibi bir açıklığa bakar önü. köşe ve hakim bir konumdadır ayrıca; büyük bir cadde ile meydanın kesişimine bakan, dışarıdaki koltuklarından birini boş bulabilirseniz kanallara nazır güzel bir anı biriktirmiş olursunuz.
  • amsterdam jordan bölgesinde yer alan, efsane elmalı payların satıldığı, yediğinizde mutluluktan anime gözyaşları dökeceğiniz mekan.
  • yolu amsterdam'a düşen ve tatlı yemeyi seven herkes elmalı tartını tatmalı. yanında da sıcak süt.

elmalı tartın üzerine koydukları krema o kadar lezzetli ki nşa'da kremadan nefret eden beni bile cezbetmeyi başardı.
  • amsterdam'da enfes elmalı paylar yiyebileceğiniz güzel kafe. özellikle kremalı olan tavsiye edilir. gidildiğine pişman olunmaz.
  • ömrümde yediğim en iyi elmalı tartı yapan cafe. gece gece aklıma düştü canım çekti. corona olmasa da yine gidip yine yesem keşke.
  • central station'a yaklasik 17 dakika yurume mesafesinde; kanal yaninda, kiliseye bakan ferah bir meydanda, kapisinda kuyruk olan kafe..
    kremali elmali turtasi + sicak cikolatasi gercekten guzel ve fiyat avrupa icin hatta sisli'deki pek cok mekana gore daha uygun bir yer (fotodakiler 9 euro)
    calisanlar guler yuzlu, servis hizli..gorulmesi elzem, efsane bir yer degil ama gidilirse hos olur

( kuyruktakileri sirayla masalara cagiran
    garsona " ben tekim" derseniz , illaki sizi yerlestirecek yer buluyor ve sirada beklemenize gerek kalmiyor)
    görsel
    görsel
  • burada üstü kremalı elmalı tart ve yanında cafe latte aldım. o kadar güzeldi ki. ben gittiğimde yarım saat kadar sıra bekledim oturup yemek için ama beklediğime değdi.
  • görsel

yediğim en iyi elmalı tart "apple pie" buradaydı. kremasının tadı öne geçmiyor, tartın iç elmalı dokusuyla adeta birbirine geçiyordu ve şahaneydi.
    evet, biraz önce lezzetini tarif ettim.
  • elmalı tartını (appeltaart) herkes beğenmiş ama bana çok ağır geldi. yanında krem şanti (slagroom) ve kahve almasam bitiremezdim muhtemelen. iyi yanı fırından çıkar çıkmaz servis ediliyor, sıcacık yiyorsunuz.

yolunuz delft'e düşerse lezzetli bir elmalı tart için, koffie & zo'ya gitmenizi tavsiye ederim.
  • elmalı payını bir kere yedikten sonra bir daha kolay kolay elmalı pay beğenmeyeceğinizin garantisini veren mekan. kreması da efsane, mümkünse oraya giderek elmalı pay yiyin, kendinize bu güzelliği yapın sıra beklemek pahasına.
hesabın var mı? giriş yap