şükela:  tümü | bugün soru sor
 • social network'ü izleyenlerin hatırlayacağı gibi mark zuckerberg'in harward'dan düşmanları bu ikiz kardeşler. hani facebook fikrinin kendilerinden çalındığını iddia eden elemanlar.

  bu elemanların sermaye yönetimi üzerine bir şirketleri var. ve ilginç bir şekilde piyasada dönen bitcoin'in yüzde 1'ine sahipler. 1,5 milyon dolar yatırım yapmışlardı bitcoin işine, daha bitcoin tek haneliyken. şimdi piyasadaki en büyük balinalardan biri oldular. hatta kimilerine göre winklevoss'ların zuckerberg'ten intikamı bitcoin ile olacakmış.
  herneyse bu heriflerin 1,5 milyon dolar yatırım yaptığı bitinsant'ın sahibi dün para aklamak suçlamasıyla göz altına alındı. fiyatlar çakıldı tabi. sonucunda bu elemanlar naaptılar merak ettim.
 • 2013'te, facebook davasından kazandıkları paranın 11 milyon usd'si ile bitcoin'e yatırım yapıp piyasadaki tüm btc'lerin yaklaşık 1% ine sahip olmuşlardır.

  bugünkü servetlerinin 1 milyar usd üzerinde olduğu söyleniyor.

  https://www.cnet.com/…wn-1-percent-of-all-bitcoins/
  http://www.independent.co.uk/…-bitcoin-8570586.html

  türkçe kaynak: http://www.bbc.com/…13/07/130702_winklevoss_bitcoin
 • gemini exchange'in sahipleri.
 • hafta sonu yaptığı yükseklişle 11 bin 826 dolar seviyesine yükselen bitcoin'in 'ilk bitcoin milyarderleri'.
 • bloomberg'e verdikleri son röportajda; bitcoin'de son zamanlarda yaşanan düşüşün ne ilk ne de son olduğunu düşündüklerini ve sektörde ister 10 yıl, ister birkaç 10 yıl olsun biz uzun vadede kalacağız şeklinde konuşan kardeşler.

  piyasa hacminin 7 trilyon $'a kadar yükselebileceğini, yani 30-40 kat civarında bir büyüme yaşanacağını düşünmekteler ve bu düşüncelerini altın piyasasına bakarak değerlendiriyorlar.

  “biz altının yapısına bakıyoruz. altının karakteristikleri ve nitelikleri düşünülünce bitcoin özellik bakımından altınla eşdeğer ya da daha üstün. altın piyasasının hacmi 7 trilyon, bitcoin'inkinin ise 100 milyar-200 milyar civarı olduğunu söyleyelim. bitcoin'in altını yıkacağını, altın 2.0 olduğunu düşünüyoruz. bitcoin 100 milyar $'dan 7 trilyon $'a kadarki aralıkta bir yerde olabilir ki bu da şu anki düzeyden 30-40 kat büyüme olabilir demek. bu çok fazla gibi görünebilir bitcoin'in değerinin hangi düzeyde olması gerektiğine dair en mantıklı çerçeve bu.”

  “kripto paralardan oluşan bir portföyümüz var. bitcoin'e yatırım yaptık, başlarda ether'e yatırım yaptık ve birkaçına daha. sektörde uzun süreliğine varız ve öylece oturup fiyatın değişmesini izlemiyoruz. ister 10 yıl olsun ister birkaç 10 yıl olsun uzun vadede kalacağız. dediğim gibi bitcoin'in 8$ olduğu zamanları hatırlıyoruz yani bu aşamadan sonra ne gelirse kar.”

  kaynak1
  kaynak2