şükela:  tümü | bugün
  • 1996 yılında phoenixe taşınarak phoenix coyotes ismini aldılar.
  • nhl'e geri dönme hazırlıkları yapan takım. eğer anlaşma sağlanırsa atlanta thrashers winnipeg'e taşınacak ve winnipeg jets ismini alacak.
  • atlanta thrashers,resmi olarak winnipeg'e taşınarak winnipeg jets adını aldı ama eski winnipeg jets ile organik bir bağları yok.eski jets takımı şu anda phoenix'de coyotes ismiyle ligde yer alıyor.
  • orjinal jets takımı; yani şu an phoenix'de yer alan takım 1972-1979 yılları arasında wha'de yer alıp bu ligin yedi yıllık tarihinde 3 şampiyonlukla en başarılı takım konumundadır. 1979 yılında wha'in kapanmasından sonra nhle katıldılar.
  • (bkz: go jets go)
  • nhl 2016/17 sezonuna 62 günde tam 30 maç yaparak başlayan ve bu alanda lig rekorunu kıran takım. bugün, yanılmıyorsam 65. veya 66. günlerinde çıktıkları 31. maçta florida'yı penaltılarda 4-3 yendiler. bir ara 10-11 tane sakatları vardı, şimdi daha iyiler ama hala önemli eksikleri var. düzgün bir şekilde yapılanmayı başarabilirlerse patrik laine denen muhteşem çocukla birlikte önümüzdeki 8-10 yıl içerisinde bir stanley cup götürmeleri hiç şaşırtmaz. bu sezon play-off'a katılmaları bile başarı olur diye düşünüyorum ama gelecekleri parlak. iş yapar bunlar.
  • 2017/18 sezonu batı konferansı play-off ilk turunda sakatlıklarla boğuşan minnesota wild'ı 4-1 ile geçerek kısa tarihindeki ilk play-off zaferini elde eden takım. bu eşleşmede hem ilk galibiyetlerini hem de ilk serilerini almış oldular. şu an için en büyük rakiplerinin tecrübesizlik olduğunu düşünüyorum. edmonton gibi saçmasapan hamleler yapmazlarsa mevcut çekirdeğin deneyim kazanmasıyla birlikte pek de ekstra bir şeye ihtiyaç duymadan şampiyonluk adayı olabilirler.

çoğu kişi için şu an bile şampiyonluk adayı konumundalar ama şahsen bu konuda temkinli olmayı tercih ediyorum. konferans yarı finalindeki rakipleri çok yüksek ihtimalle geçen sezonun finalisti, şu an colorado serisini 3-1 önde götüren nashville predators olacak. onları geçerlerse eğer şampiyonluk konuşmaya başlanabilir ama şimdilik erken.

her halükarda önümüzdeki beş sene boyunca yakından takip edilmesi gereken bir takım olduğunu düşünüyorum jets'in. hem baş döndüren tempoda muhteşem bir hokey oynuyorlar, hem de inanılmaz sempatik taraftarları var. kanada'nın stanley cup hasretini gideren takım olmaları kimseyi şaşırtmaz. montreal, ottawa ve vancouver'ın yakın zamanda toparlanması zor. edmonton da birkaç seneden önce ciddi bir aday olamayacak gibi duruyor. toronto'dan herkes çok ümitli ancak ben maalesef şu an için şampiyonluk ışığı göremiyorum o takımda. kalburüstü ve hatta konferans finali yapacak kapasitedeler ama şampiyonluk? ı ıh. calgary'ye hiç girmiyorum bile, 100 sene daha kupa kaldıramazlar muhtemelen. kaldı geriye winnipeg. tek eksikleri tecrübe ve belki biraz daha istikrarlı bir kaleci.
  • 2018 stanley cup batı konferansı playoff'larında nashville predators'u mağlup ederek konferans finaline adını yazdırmış nhl takımı. finalde vegas golden knights ile karşılaşacaklar.

(bkz: allah yardımcınız olsun)
    (bkz: go jets go)