şükela:  tümü | bugün
 • north carolina tutun tarlalarinin buyuk bir kisminin bulundugu sehir.
 • abd'nin north carolina eyaletinde bir şehir.

  winston-salem fotoğraflarından oluşan küçük bir galeri için bkz.: http://www.flickr.com/…kaya/sets/72157630590460140/

  diğer abd fotoğrafları için bkz.: http://www.serdarkaya.com/united-states.php
 • camel sigarasının da mucidi r.j. reynolds firmasının 1875'de kurulduğu şehir. aynı firmanın winston ve salem sigaralarına da isim babalığı yapmıştır.
 • küçük, şirin, charlotte’ a 1 saat mesafedeki kuzey carolina şehri. şehir merkezinde kafe ve restaurantların olduğu bir cadde var . insanlar özellikle cuma ve cumartesi geceleri gece yarısına kadar oradalar. nisan ayında havası gayet ılık geldi bana. zaten kuzey carolina , izmir ile aynı iklime sahipmiş. şehir merkezinde, eski bir içecek fabrikası çeşitli restaurant ve barlara çevrilmiş. burada cugino furno diye bir türk pizzacısı var. yolunuz düşerse yılmaz abiye uğrayın ve mutlaka pizzasını deneyin. kendilerinin greensboro taraflarında da bir şubesi varmış. kiralar uygun, aile için ideal bir şehir havası verdi bana. ama uzun vadede sıkılma şansınız çok yüksek.
 • atp erkekler tenis turnuvasina ev sahipligi yapan bir north caroline sehri
 • amerikanya'da öğrenciyken gittiğim şehirdir. okulum greensboro'daydı ama buraya da giderdik arada bir. amerikan kapitalizminin ve aslında genel olarak kapitalizmin karanlık yüzünü görme açısından da ibretlik bir kenttir.

  terk edilmiş tütün fabrikaları ve boş tarlalar... halbuki bir zamanlar, paraya para denmeyen vakitlere ev sahipliği yapıyorlardı. dünyanın en büyük tütün üreticileri ve dahası, insan sağlığını yok eden sigara ile zenginleşen bir hayat...

  şimdi ise çoklarının bilmediği ve gitmek için bir neden olmadığı yer...

  ayrıca, triad ismindeki bölgeyi oluşturan üç şehirden biridir. diğerleri; greensboro ve en küçükleri olan high point.

  triangle ile karıştırılmasın. onlar; başkent raleigh, duke university'nin bulunduğu durham ve michael jordan'ın okulu university of north carolina'yı barındıran chapel hill kentleridir.

  north carolina, hemen sıkılmayanlar ve huzur isteyenler için çok güzel bir eyalettir. özledim o günleri...

  ez cümle; winston ve salem sigaraları ile ilgili bir görsel veya hatıra görürseniz, bir zamanlar var olmak ile bir anda yok olmak arasında ipince bir çizginin olduğunu tekrar hatırlayın. o terk edilmiş ve boşaltılmış tütün fabrikalarından geçerken, içimden geçen düşünce buydu...
hesabın var mı? giriş yap