• karakter sahibi paketi, yakısıklı durusu, cepte yavsayısı, sigaram bitti diye üzülürken yaptığı sürprizleri, sertliği..

her içicinin otlanmak söz konusu olduğunda tereddütsüz içtiği tek sigara..marlbora reddedilir*, winston edilmez..
  • en çabuk iett otobüsü çağıran sigara.
  • sadece bilenler bilir, net en iyi sigaradır. sigara bırakmaya karar verilir, winston soft bırakılmaz.
  • camel'ı yitirdikten sonra baglandigim ve halen icmekte oldugum sigara.sadik,leziz,icerken zevk veren sigaradir.paket herzaman cebimde burusur,kucucuk hale gelir.hep bitti sanarim ama hep son bi sigara cikar.
  • genellikle eski kısa camelcılar tarafından tüketilen japon sigarası.
  • hayal kırıklığıyla dolu bir hikayenin baş kahramanı. fiyatı dedik kalitesi dedik kendimizi bir adım önde hissettik hissetmedik mi ? sen bizim için değişmezdin bir numaraydın şimdi ne oldu ? diğerlerinden ne farkın kaldı 3.5 tl di fiyatın 5 kagıt verip 1.5 lira üstü alıp minibüse binip son durağa giderdik şimdi ne oldu ha soft şimdi noldu söyle bana. 5 trilyonumuzda olsa 5 milyonumuzda olsa seni isteriz dedik marlboronun götü kalkmasın dedik öğrenci sigarası dedik fukaranın yanında dedik ne oldu ha soft ne oldu ? sigara içenler ikiye ayrılır dedik bir winston soft içenler bide diğerleri dedik , demedik mi ? şimdi oldu fiyatın 3.9 tl bunun 4 tl den ne farkı var ne ayrıcalıgın kaldı para üstüyle minibüse binemez olduk bu muydu senin dostluğun yarenliğin ? 5 tl lik marlboro dan ne farkın kaldı allah aşkına neden böyle yapıyosun ? olmadı soft olmadı sen artık bizden biri değilsin artık lüxsün bizim için yakında gelicek zamla 4.5 tl le olucagın söyleniyo ama olmaz ki böylede yatılmaz ki be soft . para üstün 50 krş olcak napıcam ben o parayı nereme sokucam ? ulan sikiyim minibüsü çakmak bile alamıcam o parayla . clipper sana küfretmicek mi sen ona en yakışan kırmızılı beyazlı değil miydin ?. adaletine kafam girsin. gözükme artık gözüme.
  • son 6 aydır bir ibneliği var bu sigaranın. yıllardır içtiğim sigara artık içilmiyor. en kötüsü de kokusu. tamam sigara zaten güzel kokmaz da bu köpek leşi gibi bacım afedersin.
  • öğrenci sigarasıydı bu. topluca kırmızıda geçmenin proleter sevinci ydi.

şimdi ise çocukken beraber çamurda oynadığın, ailesi zengin olup taşındıktan bikaç yıl sonra mahalleye ziyarete gelen süslü püslü soğuk eski arkadaştır.
  • yıllardır winston boxla arasında bir fark var mı yokmu tartışılan sigaram. bunun paketinin en güzel yanı tam bitti diyip atacakken köşede bir tane dalın kaybolmuş, size bakıyor olmasıdır. işte onu fark ettiğin an dünyanın en mutlu insanısındır.
  • - bir kısa winston lütfen.
    - soft mu box mu?
    -farketmez.
    -!?!

(o iki saniyelik tereddütü seviyorum)
hesabın var mı? giriş yap