şükela:  tümü | bugün
 • belgeselin bir bölümü suradan izlenebilir.
  http://www.wintersoldierfilm.com/index.htm

  konferansın metinleri suradan okunabilir.
  http://www3.iath.virginia.edu/…oldier/ws_entry.html

  winter soldier'in türkesi "acı konusan, gördüğünü anlatan" askerlerdir aslında. ilk önce "vatan" askı gibi gözüken (düşmanı karsılamak ile saldırmak arasındaki ince nüans), sonra "eğitim", "para" askına dönen askerlik hizmetinde "sorgulamadan", hatta "sorgulasa da" sonucu olmayacak emirlerden dolayı yasadıklarını unutmaya calısmayan, paylarasak gelecekteki acılara "dur" diyebileceği düsünen "onurlu" insanlardır.

  belgesel izlemek, yıllar öncesinin konferansını izlemek beni sıkıyor derseniz, bu belgeselde anlatılanların benzerinin gösterildiği casualties of war filmini tavsiye ederim. o filmi veya bu belgeseli izledikten sonra zihninizde 10'la çarpın, karşınıza bugün ırak'ta, afrika'da, afganistan'da ve dünyanın daha birçok ülkesinde yaşananlar gözünüzün önüne gelsin. sonra bir gün geriye gidin, condoleezza rice'in gelisiyle medyamızın attığı "kişiliksiz" mansetleri hatırlayın, nasıl kanlı elleri sıktığımızı, nasıl sarmaş dolaş olduğumuzu ve oturun ağlayın kardeslerim, oturun ağlayın. güce taparak kazandıklarımızla aslında neler kaybettiklerimizin, neye ortak olduğumuzun farkına vararak ağlayın...
 • captain americanin yaninda gezdirdigi, ne ise yaradigini benim pek anlamadigim buckynin sozde olumunden sonra ruslar tarafinden restore edilmis haline verilen kod ad.
 • guney vietnam my lai katliaminin ortaya cikmasiyla birlikte hizlanan bir insiyatif olarak vietnam savasi henuz bitmeden 1971 yilinda gerceklesen winter soldier investigation'in, 13-16 mart 2008 yilinda irak savasi icin ikincisi gerceklestirilmistir. camilo mejia'nin baskanlik ettigi iraq veterans against the war tarafindan washington'da, united labor college'da duzenlenen bu ikinci oturumda, 11 eylul sonrasi afganistan ve irak'ta gorev yapan ve cogunlugu vicdani redci bircok amerikan askeri, kalabalik bir dinleyici kitlesi onunde kendi eylemlerini itiraf etmis, gordukleri seyler ve savas hakkinda ifade vermislerdir. goruntuler izlendiginde fark edilebilecegi uzere, rozet firlatma gibi bir takim sik hareketlere de sahne olan bu oturum, winter soldier: iraq & afghanistan adi altinda, cok yakin bir zamanda tipki ilki gibi bir belgesel olarak piyasaya surulecektir.
 • ilk üç sayısı ile marvel'ın en iyi serilerinden biri olacağının sinyallerini veren yeni bucky çizgi romanı.

  çizimler, hikaye, hepsi on numara bir başlangıç yaptı, eğer bu şekilde devam ederse yazar ed brubaker'ın captain america ailesine yeni bir efsane daha kazandırdığı söylenebilir.

  ilk üç sayıda olanlar için:

  1. sayı
  2. sayı
  3. sayı
 • son filmde - filmin adında geçmesine rağmen- pek gösterilmeyen cool karakter. bana daha da güzel gelmesinin sebebi adamı jared leto ya benzetmem. maskeyle, hafif uzun saçlarla bana jared leto yu anımsattı. konu fazla dağılmadan. sebastian stan da iyidir fena değildir. velhasıl filmde çok az gözüküyor. taş çatlasa 20 dk belki biraz daha fazla. keşke daha fazla gözükseydi. belki bi daha ki filmde. bekleyip görecez
 • captain america ve the avangers serisinin rock star'ı, yemişim iron man'i, thor'u adam hepsinden şeklo olmuş.
 • --- captain america civil war spoiler ---

  tony reyizi üzmüştür. tamam aklı yerinde değil ama bırakın tony biraz dövsün içi rahatlasın amk.

  --- captain america civil war spoiler ---