şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle elimizdeki iki dragonu night king in atacagi ciritlerden korumamiz lazim. bilindigi uzere dragonlarimizin en zayif yanlari gozleri, oncelikle gozlerine atlara yapilan a benzer ama saglam bir maddeden yapilmis koruyucular yapilmasi lazim. dragonlarin gorusu cok onemli degil cunku dragonlarimizin pilotlari zaten gerekli yonlendirmeleri yapacaklardir.

dragonlarimizin derileri guclu ama atilan cirit maalesef deriden iceriye gecebiliyor. dragonlarimizin vucutlarini, fazla ekstra agirlik eklemeden korumamiz lazim, bunun icinde red wedding de roose bolton'in kiyafetinin icerisine giydigi gibi bir koruma yeterli olur saniyorum.

savas stratejisi olarak ise defansif kalmak bence cok hatali olur. cunku bir rakip sayi olarak fazla, kondisyon olarak cok daha iyi ve sayi avantajlari muhtemelen savas uzadikca daha da artacak. dolayisi ile siki bir ofansif mantalite ile baslamak bence en mantiklisi.

burada onemli olan night king i ve subaylarini biran once oldurmek , 7. sezondan gordugumuz uzere subay seviyesinde oldurulen bir white walker kendilerine wifi uzerinden bagli olan onlarca white walker i oldurmustu. ayni sekilde night king oldurulurse muhtemelen tum white walker ordusu bir anda yok olacaktir. night king muhtemelen dragon uzerinde olacagindan, bizim iki dragonla night king i double team yapip , bir sekilde oldurmemiz en mantikli strateji olacaktir kanaatindeyim.

ı fight for the livingsporluyum
  • akgezenler suya giremiyor eski bölümlerde görüldüğü üzere. winterfell belediyesi, itfaye ekipleri savaş esnasında bol bol yüksek yerlerden su püskürtsün, dağılır giderler.
  • işin içine büyüler falan girmezse ben böyle bir yol göremiyorum. sapanla kuş avlar gibi ciritle ejderha avlayan bir adamı dizinin kendi mantık sınırları içerisinde yenmenin bir yolunu bulamadım ben. kaldı ki kendisinin de bir ejderhası var ve henüz gücünün sınırlarını tam olarak bilmiyoruz. normalde night king'in kendisine karşı kurulan bu zillet ittifakını sinek gibi ezmesi lazım. ancak klasik kötü adama saçma şeyler yaptıralım, iyi adam kazansın ekolü devam edeceği için bir şey diyemiyorum. tabi böyle olmazsa bu entryi de bir güzel yerim, hiç gocunmam.
  • hilal taktiği.
  • ondeki taktiklerime ek olarak

dothraki ordusu bilindigi uzere acik alanda efektif olan bir guc, onlari surlarin arkasinda kullanmak kesinlikle kotu bir karar olur. bence winterfell disinda gizlenip, dusman ordularina yandan ve arkadan saldirirlarsa verimlilikleri daha artar kanaatindeyim.

2. postta belirtilen su olayida onemli, bence winterfell deki cocuk yasli ve kadinlar zamaninda iron islandlara tasinmaliydi, zaten savasta bir ise yaramayacaklar, bir suru yemek yiyerek lojistik acisindan isi zorlastiriyorlar. sicma vs ile ilgili sorun da (bkz: #88966653) mumkun mertebe azalmis olurdu
  • hayal gücünü fazla zorlamaya gerek yok. ejderhacamından oklar yapsınlar koysunlar bunları yayın ucuna sallasınlar night kinge.
  • lekesizler savunma savaşı'nda sağlam iş görürler.
    dothraklar ise mobilize sonuçta süvariler ve winterfell çevresindeki ormanlarda pusuya yatıp ölülere kanatlardan taarruz etmeleri mantıklı.
    kuzeylilerin topladığı kuvvetler de destek kuvvet olarak lekesizleri rahatlatır.
    burada asıl mesele 2 ejderi korumak ve buz ejderini öldürmek. belki de kuzeylilerden özel bir birlik sırf ejderleri korumak için görevli olabilir. hatta subay white walkerları avlamak için özel okçular falan ayarlanacaktır kuzeylilerden; zira ok, mızrak, kılıç hepsinde obsidyen var artık. bence doğru kuvvetler doğru yerde kullanılmalı.
    3 ayrı ordu, 3 ayrı görev.
    lekesizler savunmada, dothraklar saldırıda ve kuzeyli birlikler de özel-ince görevlerde iş görürler.