şükela:  tümü | bugün
  • detektivbyran, vintergatan diye devam eden bir yolun yolcusu, detektivbyran'ımıza neler olmuş diye meraklı gözler ve kulaklarla takip edeceğimiz isim.
  • (bkz: kaos)
  • ilk albümleriyle hayal kırıklığına uğratan müzik grubu. detektivbyran'un yanında yapay kalıyor sanki. gerçi ruh emicili sommarfågel klibi ve şarkılardan birinin adının all was well olması bir harry potter hayranı olarak beni etkilemeyi başardı.

edit: dinledikçe güzelleşiyormuş.
  • molin kardeşlerin ayrı yollarda devam etme kararına üzülme sebebidir zira ne kadar güzel müzik yaparlarsa yapsınlar bir detektivbyran olamazlar.
  • destansı bir marble machine yapmış olan isveçli müzik grubu ; link
  • ufak muzik kutuları kivaminda parcalar yapan sahane bir grup. her eve lazim cinsinden.

hem muzisyen olup hem de ahsap konusunda uzman olmak ayri bir meziyet. ismek bile kurtarmaz yani. soz konusu marble machine, üç bin parcadan olusmaktadir.
  • 2014'te danimarka'da tivoli'de tesadüfen dinlediğim, üyelerin bir enstrümana bağlı kalmadan oaradan oraya atladığı, sırf beni değil oradaki herkesi hayran bırakan, sevimli mi sevimli, sıcak mı sıcak allahım türkiye'ye gelse ne güzel olsun bir festivale dediğim grup.
    dinlemek ve görmek için : sommarfågel
  • "wintergatan marble machine" adını verdikleri yeni müzik aletleriyle akıl alan grup. sadece müzik eserleri üretmiyorlar, müzik 'yapıyorlar'. hastasıyım!
    marble machine buyrun, şifa niyetine
  • herkesin gözü doğal olarak yaptıkları marble machine'e takılmışken, benim gözüme yapmış oldukları diğer bir müzik aletindeki güzel detayın takıldığı grup. şu videoda görülen music box'ın çalışma prensibindeki en önemli parça olan delikli kağıt 70'li yıllarda cfd kodlarını çalıştırmak için uğraşan elemanların kullandıklarıyla aynı.

not: tabiki benim aklıma cfd geliyor ama normalde bütün kodlar için.
  • 1 senede marble machine adını verdiği zamazingoyu yapmış aşmış piç. ama modulin adını verdiği diğer enstruman biraz kofti. mixer'iydi şusuydu busuydu allah ne verdiyse yüklemiş eleman omzuna. o sapın haricinde basit bir microcontroller'dan da o ses çıkardı yani.

tek kişi değil de bir ekip tarafından yapılıyor olabilir.