şükela:  tümü | bugün
 • magix adlı bir dünyada periler, cadılar ve insanlar arsında geçen hikayelerin anlatıldığı çizgi film serisi. karakterler çok güzel.
 • ilkokul cagindaki kiz cocuklari arasinda oldukca populer olan perili cizgi dizi.
  bu cocuklar buyuyup yazar olunca dolacak olan baslik. (bkz: bloom)
 • cd'leri, kitaplari, orijinal oyuncaklari, tekstil urunleri, iviri ziviri ile almis basini gitmis cizgi film. kuzinin sayesinde zaman zaman winx bilgi bombardimanina tutuluyorum. simdi bunlarin her biri guclerini bitki, ates gibi cesitli seylerden aliyor. gerektiginde periye donusup cadilarla savasiyorlar. karakterler ise flora, bloom, stella, tecna, layla ve muisa (orijinalindeki musa bizde muisa oluvermis). en cok filora'yi seviyoruz.
 • bu dizinin ana okulundan başlayıp giden her boyda çantası var. kalemlik, bardak, suluk, kırtasiye seti, halı, pike, nevresim vb aklınıza ne gelirse üretip satıor adiler. çocukların birisinde görülünce diğerleri de alınması yönünde yaygara koparmadan edemiyor. kanal d çocuk sağolsun propagandayı yapıp bitirdi bizi.

  boyu, tam bir karış gelen bir ana okulu çantası 25 ytl, plastik bardak 8 ytl, suluk sanırım 16 ytl civarında.

  eyy, bu olayı şeyine takmayan genç nesil, bir kaç sene sonra göreceğim sizi...

  orjinal adı winx club ve yakında da "kayıp krallığın sırrı" diye bir sinema filmi izlettirecekler bize, gözümüz aydın.
 • babamin kirtasiye dükkani isletmesinden ötürü tanistigim cizgi film serisi.

  bundan iki sene önce piyasaya cikan winx club ürünleri o kadar popüler degildi. pek fazla cocuk tarafindan bilinmiyordu. o zamana kadar hep barbie'nin kirtasiye ürünleri tahtin basindaydi. gerci o dönem bratz karakterleri barbie'yi hafiften tahtan indirecek gibi görünüyordu. ama nolduysa bu sene oldu ve winx olayi bitirdi. winx cocuklar arasinda öyle bir fenomen haline geldi ki winx ile ilgili ne üretiliyorsa yok satiyor.
  kirtasiye bazinda anlatacak olursam; canta, kalem canta, kalem, silgi, kalemtras, defter, ödev defteri, defter kabi, su matarasi, cüzdan, rozet, cikartma vs. vs... artik akliniza ne gelirse.
  birde velilerden duydugum kadariyla; semsiye, corap, nevresimler, havlular vs. vs...

  bugün bir velinin söyledigi aynen suydu; "3 ytl'lik corabi winx'li diye 20 ytl istediler!". artik tek cift corabin fiyati miydi bilmiyorum.
  örnegin kirtasiye'ye bir baba kiziyla gelip güzel yazi defteri alacaklardi. kiz ille güzel yazi defterini winx club'li istiyor. bizde ise winx'li güzel yazi defteri yoktu. onunda winx'lisini ürettilerse de bilgim yoktu.
  her neyse, kizin babasi zaten winx'li güzel yazi defteri almaya niyeti yok. elde bulunan iki cesit güzel yazi defterini baba alacak ama kücük kiz hüngür hüngür ille de winx'li istiyorum diye agliyor. baba istifini bozmadan iki defteri aldi ve "ya bunlari kullanirsin ya da deftersiz kalirsin" diye rest cekti. kiz gittikce huysuzlandi, aglamaya devam etti. ama baba (takdir ettim) istifini bozmadi.

  diyecegim su ki; bu winx club olayi öyle bir cilginlik haline geldi ki 03-11 yas araliginda, belki maksimum yas kismi kücülüp büyüyebilir, kiz cocugu olmayan birisi bunu bilemez, göremez, anlayamaz...

  he barbie mi, cocuklar barbie ürünlerine dönüp bakmiyorlar bile. kisaca barbie icin rip diyebiliriz.
 • kızları aşırı zayıflığa özendirme ihtimali olan bir çizgi film serisi
 • kızları aşırı dekolteye özendirme ihtimali olan bir çizgi film serisi.

  not: kardeşimi sinema filmine götürdüm uyuyamadım şerefsizim.
 • 3 buçuk yaşındaki yeğenim sayesinde tanıştığım çizgi film. 3 sezonu felan bulunmaktadır. ayrıca uzun metraj 3d filmleri de vardır.
  özellikle kız çocukları arasında bir çılgınlıktır.
  bizimki saatlerce "ateş denizi onu öldüüüüüürr" diye evin içinde koşup dururdu. biz de ölürdük napalım.
 • bugün 4 yaşına basacak olan yeğenimin tutkunu olduğu çizgifilm. masası, sandalyesi, çantası, bisikleti her bişeyini aldık yetmedi bir de yatağı için nevresim takımını aldık. bir de öyle ucuz değil, yetişkin ürünlerinin üç katı fiyatı fiyatına. insan "yuh" demeden edemiyor.

  ama o küçük yüzündeki gülümsemeye herşey değer.
 • küçük kız çocuklarını etkisine alan çizgi dizi.
  anneannesiyle telefonda konuşmayı reddeden ama anneannesi telefonda ben flora'yım deyince saatlerce konuşan bir yeğen sahibiyim.