şükela:  tümü | bugün
  • kredi kartı üzerine tanımlı olmayan bir sanal kart türü. günümüzde kullanılan sanal kart uygulamaları mevcut bir kredi kartınıza ek kart gibi tanımlanır ve o kart üzerindeki limitinizden düşülmek üzere o sanal kart'a bir limit tanımlar alışverişinizi yapar, sonra da iş bitince sanal kart'ın limitini sıfırlarsınız.
    wirecard uygulamasında ise herhangi bir kredi kartı sahibi olmak zorunda değilsinizdir. mevcut olan bir banka hesabından wirecard hesabınıza alışveriş yapacağınız miktar kadar parayı transfer edersiniz sonra wirecard firması (bkz: mastercard) size bir sanal kart numarası verir. bildiğiniz kart numarası, son kullanma tarihi ve cvv kodu olan bir kart. sonra o kart ile alışverişinizi yaparsınız.
    kredi kartı olmadan internette kart ile alışveriş yapmış olursunuz.
  • türkiye'deki işlem hacmi 840 milyon liraya ulaşmış. 10 milyona yakın tekil kullanıcıları olduğunu söylüyorlar. şurada türkiye'de ne yaptıklarına dair biraz detaylı bilgi mevcut.
  • 2 gün önce halkbanka ait kredi kartımdan haberim olmadan 119,90 liralık 2 sefer çekim yapılmış. hiç adını bile duymadığım, ne olduğunu anlamadığım oluşum. internet üzerinden yaptığım alışverişlerde hep 3d kullanmama rağmen nasıl oldu bilemedim.