şükela:  tümü | bugün
 • kredi kartı üzerine tanımlı olmayan bir sanal kart türü. günümüzde kullanılan sanal kart uygulamaları mevcut bir kredi kartınıza ek kart gibi tanımlanır ve o kart üzerindeki limitinizden düşülmek üzere o sanal kart'a bir limit tanımlar alışverişinizi yapar, sonra da iş bitince sanal kart'ın limitini sıfırlarsınız.
  wirecard uygulamasında ise herhangi bir kredi kartı sahibi olmak zorunda değilsinizdir. mevcut olan bir banka hesabından wirecard hesabınıza alışveriş yapacağınız miktar kadar parayı transfer edersiniz sonra wirecard firması (bkz: mastercard) size bir sanal kart numarası verir. bildiğiniz kart numarası, son kullanma tarihi ve cvv kodu olan bir kart. sonra o kart ile alışverişinizi yaparsınız.
  kredi kartı olmadan internette kart ile alışveriş yapmış olursunuz.
 • türkiye'deki işlem hacmi 840 milyon liraya ulaşmış. 10 milyona yakın tekil kullanıcıları olduğunu söylüyorlar. şurada türkiye'de ne yaptıklarına dair biraz detaylı bilgi mevcut.
 • 2 gün önce halkbanka ait kredi kartımdan haberim olmadan 119,90 liralık 2 sefer çekim yapılmış. hiç adını bile duymadığım, ne olduğunu anlamadığım oluşum. internet üzerinden yaptığım alışverişlerde hep 3d kullanmama rağmen nasıl oldu bilemedim.
 • sanırım burgerking->(bkz: tiklagelsin) kullanıyor bu şirketi.
  kredi kartım da masterpass'la kayıtlı ama...
  google timeline'ımla ekstredeki günleri eşleştirip ancak bir anlam çıkarabildim.
 • kredi kartim dan 3 taksit para çekmiş ne olduğu belirsiz kim çekti belli değil dolandırıcılar uğraş şimdi işin yoksa
 • benden habersiz, iznim olmadan kartımdan para çekiliyor nasıl ahlaki iş kuraları var anlamıyorum ama bence en büyük dolandırıcılık budur. ister işlemde yanlışlık olsun fark etmez bu bir suçtur insanlara bunları sadece kusura bakmayın gibi açıklama yaparak bunun üzerinden geleceğinizi zannediyorsunuz ama bu kadar şikayetin olması normal değil hem kendi adıma hem diğer mağdur kişiler adına şikayetçiyim. bu durumdan anlayan ve hakkını talep eden insanalar var ayrıca durumdan anlamayan ve hesabını sırf bunun için iptal eden insanlar var kullanıcıların memnuniyetini düşünüyorsunuz diyorsunuz ama konuya sadece şikayet edenleri tatmin etmek ile değil aynı zamanda sorunu kökünden hall etmeniz gerekiyor. sorunum çözülmez ise bu durum ile ilgili gerekli işlemleri başlatacağım. 155 lira gibi bir para bugün yarın da bu 1500 olur
 • mart 2020 itibariyle (bkz: wirecard türkiye) genel müdürü (bkz: burhan eliaçık) 'dır.
 • hesabımdan durup dururken 18 lira para çeken kuruluş???? kartım 3 gündür blokeli zaten. ne yaptım da çektiler acaba çok merak ediyorum.
 • wirecard ödeme sistemleri hizmeti veren bir sirket. almanya'nin en büyük 30 sirketinden biri, türkiye subesi de var.

  sizin alisveris yaptiginiz satici wirecard kullaniyor ödeme sistemi olarak, bu yüzden ekstrenizde wirecard yaziyor. wirecard adli sirket durup dururken hesabinizdan para cekmiyor yani.
 • sıkıntılı günler kendisi beklemekte olan dax 30 şirketi. mart ayında yayımlanması gereken faaliyet raporu denetimden geçememesi nedeniyle hala yayımlanamamıştır. hisse değeri her geçen gün düşmektedir.

  kaynak