şükela:  tümü | bugün
 • intel tarafindan uretilen, bilgisayarla hdtv arasinda kablosuz baglanti imkani saglayan teknoloji

  http://www.teknohd.com/…na-kablosuz-kopru-widi.html
 • (bkz: widi)
 • henüz türkiye pazarına girmemiş olsa da merak edenler için bir test çevirisi var: http://tukel.thgtr.com/…olojisini-inceledik/intelin
 • denemiş, kurcalamış birisi olarak söyleyebilirim ki: süper olay! hala geliştirilmesi gereken yönleri var ama 1 sene içinde çıkacak sonraki nesilde bunlar giderilmiş olacak.

  nedir bu eksikler derseniz şu an 720p görüntü aktarabiliyor ve stereo ses iletiyor ama sonraki nesil full hd ve 7.1 destekli geliyor. ayrıca 0.2 saniye kadar gecikme var yani oyun oynamak için uygun değil ama film, dizi veya tivibu izlemek için mükemmel. tivibu demişken aklıma geldi, içerdiği wireless kartı sayesinde aynı anda hem internetten wireless olarak stream ederken bir yandan da wireless olarak görüntüyü aktarabiliyor, yani aynı anda birden fazla cihaza bağlanabiliyor. bu sayede mesela widi içeren notebook'unuzu wireless cihazlarla kurduğunuz bir personal area network'le wireless özelliği olan fotoğraf makinesi ile çektiğiniz fotoğrafı anında lcd televizyonunuzda görüntüleyip, dilerseniz de wireless özellikli yazıcıdan çıktı alabiliyorsunuz (denedim bunları, çok kolay ve hızlı şekilde hallediliyor)

  asıl süper olay ise widi o kadar popüler oldu ki intel atom işlemcilere de bu özelliği koymayı planlıyor. bu ne işe yarayacak? yakında (~2 sene) hemen tüm akıllı cep telefonları yeni nesil atom'larla donatılacağı için telefonunuzu kablosuz olarak televizyona bağlayıp çektiğiniz hd videoları izleyecek, veya oyunları küçük telefon ekranında değil televizyonda oynayacaksınız.

  adamlar yapıyor...
 • sandy bridge ile beraber 1080p ve 7.1'i de destekliyor...
 • arada göçüyor, henüz tam oturmamış gibi. dlna'ya göre teknoloji olarak ileride olsa bile kullanılabilirlik olarak geride gibi. iphone'unuzdan veya galaxy s'inizden bilgisayara bağlanıp oradaki video'yu tv'de izleyebilir veya doğrudan telefonunuzdaki medya'yı tv'ye yansıtabilirsiniz dlna'da.
 • türkiye'de casper nirvana laptoplarda casper widi olarak pazarlanan teknoloji.

  artık 2. nesil intel işlemci ailesinde standart olarak üretiliyor, bir iki yıldır olmasına rağmen intel'in yeni yeni tanıtmaya başladığı teknoloji.
  ancak şunu unutmamak gerekli, görüntüyü direkt olarak tv ye aktarmıyor, bir adaptör sayesinde aktarımı yapıyorsunuz.
 • kucağınızda bilgisayar bir yandan nette takılırken, aynı anda karşıdaki televizyonda dizi izlemenize olanak sağlayan küçük kutu.. çok iyi düşünülmüş bir şey.. tabii 110v adaptörü 220v fişe takarak az kalsın yazık edecektim kendisine, adaptörü yakaraktan ucuz kurtardım..
 • wireless display (wifi ın yandan yemişi...) akıllı tv lere gelmeye başlamış bile

  bknz: http://www.teknokampus.com/…rt.tv.serisi-h-2137.asp