şükela:  tümü | bugün
 • her laptop sahibi yurdum gencinin en az bir kez denediği ama %99 bir adım ilerleyemediği yöntemlerdir. yalandır o işler.
 • link i$igi bile yanmayan, lonk diye gecenin bi yarisi internet kesilen bu ucuncu dunya ulkesinde ele balta alip alete dan dun giri$erek yapilir.

  daha medeni yerlerde hack etme programlariyla yapiliyor :/
 • wireless şifre kırmada paket toplama esastır. bunun için uygun wireless karta sahip olunması gereklidir.
  uygun wireless kartlar tam liste : http://www.aircrack-ng.org/…d=compatibility_drivers

  aircrack-ng , backtrack, slitaz live gibi linux tabanlı program/işletim sistemleri kullanılır. eğer pardusunuz varsa aircrack i yükleyip işe başlayabilirsiniz.

  wep şifre kırma işlemi ve kullanılan komutlar : http://www.aircrack-ng.org/…php?id=simple_wep_crack
  wpa şifre kırma işlemi ve kullanılan komutlar : http://www.aircrack-ng.org/…oku.php?id=cracking_wpa

  wep şifreleme kısa sürede kırılırken, wpa şifreleme uzun sürmektedir.

  başka bir yöntem daha vardır, sosyal mühendisliktir;
  önce, http://www.nirsoft.net/utils/wireless_key.html adresindeki wireless key view programı download edilir ve usb ye kopyalanır.
  şifresini almak istediğimiz wireless kullanıcılarından birine gidilir.
  patrona acil bir mail göndermek istediğinizi ve patronun sigorta/teklif/ihale dosyasını beklediği, bunun için bilgisayarı kullanıp kullanamayacağı sorulur. yardımsever vatandaşımız, zor duruma düşmüş birine yardım etmek için bu isteğinizi kırmayacaktır. sizi yalnız bıraktığında usb bilgisayara takılır, program çalıştırılır ve kablosuz internet şifresi alınır.

  peşin edit : 1. yöntem çoğu kimse tarafından bilinmekte, 2. yöntem ise pek bilinmemektedir. saldırı yöntemini bilirseniz, savunma yapabilirsiniz.