şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkçede ukalaca laflar eden ukala dümbeleği, ağız kahyası, fodul, zevzek kelimelerine tekabul eden ingilizce kelime.
 • 8 mb'lik, atari oyunu tadında, büyük filozofları ve felsefelerini anlatan kısa videolar ve siyahi bir kardeşimizin sokak ağzıyla camus'un yabancı'sını, john steinbeck'in gazap üzümleri'ni falan anlattığı "learn your ass off" mottolu harika youtube kanalı.

  buyrun: http://www.youtube.com/…el/uc6-ymyjg0su0juwnwh9zzeq
 • yazar dorothy parker'ın lakabı. "wisecracker"
 • youtube'daki en güzel kanallardan biri kanımca. hem felsefe, hem edebiyat, hem film ne ararsan var. ve anlatılanlar akademik şekilde değil, ilgi çekici ve eğlenceli biçimde anlatılıyor. pop psych playlist'ini yeni gördüm, psikolojinin daha önce hiç bu kadar eğlenceli anlatıldığını görmemiştim.
 • nigga lehçesiyle ovid anlatan bir adam bulunduran youtube kanalı.

  https://m.youtube.com/watch?v=qrlbn8jgq6g
 • youtube'daki en begendigim kanallardan biri. bazen cok zorlasalarda filmleri tutarli ya da daha bilincli gostermek icin, filmdeki alintilara fazla anlam yukluyorlar, ancak guzel bir bakis acisi katiyor insana.

  --- game of thrones spoiler ---

  su videolari game of thrones icin cok basarili, sorunlari genel olarak kisaca acikliyor. eklemek istedigim ise, klasik dumduz bir anlatimi tercih edeceklerse bile tutarli ya da ilgi cekici degil. videoda olaylarin klise bir sekilde sonuca vardigini soyluyor ancak, gelisim kismi bakin neler yapabiliriz diye gosterip sonuc kisminda ama yapmayacagiz dedikleri izlenimini vermesi daha ciddi bir problem, eger ki isleyis beklenildigi gibi olacaksa bile genel olarak 6. sezondan itibaren gordugumuz gibi yani, bunun icin karakter intiharlarina, celiskili tutumlara ve ya siradan diologlara ihtiyac duymamalilar. nedense son 13 bolum dediler ancak reytingleri rekor ustune rekor kiriyor ve anlatabilecekleri, hatta onceden belli ki anlatmayi planladiklari, pek cok ilgi cekici ana hikayeyi daha etkileyici yapacak seyler varken hepsini acele icerisinde es gecmeleri ve karakterlerin asiri tutarsizlasmasi cok uzucu.

  --- game of thrones spoiler ---
 • felsefeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız sizin de en sevdiğiniz kanal olabilir.
  bu ekibin özelliği eğlenirken düşündürmesi, düşündürürken yine düşündürmesidir.
  batman,game of thrones, testere hatta aslan kral ve patron bebek gibi filmlerin analizlerinin şaşırtıcı derecede felsefi olabileceğini göreceksiniz.
  felsefi film arayışlarınızı nihayete erdirecek ve her filme felsefi bakmanızı sağlayacak popüler kültür yorumcularına sahip kanaldır.