• mobil uygulama üzerinden uluslararası perakende alışveriş yapma fırsatı sunan uygulama. türkçe dil ve tl bazında alışveriş imkanı vardır. içerisinde ne ararsan var. tabi bazı satıcılar türkiye de hiç ürün yokmuş gibi burda 5 e satılanı orda 40 satmayı da denemiyor değil! gelişi 30 gün sürüyor ama geliyor! çok uyguna da ürün bulabilirsiniz. mesela ben burada ortalama 400 tl ye fiyat biçilen bir kaban'ı ordan sadece 59 tl ye sipariş ettim afiyetle giyiyorum!
  • aralık ayında, türkiye'de normal şartlarda 600 tl gibi bir fiyata aldığım parfümü, 100 tl gibi bir fiyata görünce aman ne olacak, sahte çıksa bile türkiye'de de sahteleri 100 tl zaten diyerek sipariş ettim.
    90 tl gibi bir kargo ücreti aldılar. iyi tamam, belki sahte değildir diyerek kendimi teselli ederek beklemeye başladım.

16 ocak günü kargom geldi, 48 tl gümrük ücreti ödedim. neyse söve söve eve gelip paketi açtım. içinden parfüm değil su çıktı.
    su.
    şaka yapmıyorum parfüm şişesinin içinde kokusuz bir sıvı vardı.
    direkt müşteri temsilcilerine ulaşıp durumu anlattım, neyse ki ürünü istemeden para iadesi yapıldı.

t: kesinlikle güvenilir olmayan, denemeye değmeyecek, riske atmayın dediğim aşırı ucuz ve kalitesiz alışveriş sitesi.
  • çok etkileyici bir kokudur. erkek kısmını anında kendine çekmesiyle bu özelliğini kısa sürede ispat eder. ancak çekmesi iyi hoş da bir de çektiklerini sabit tutsa daha da güzel olurdu hani diye düşünmeme sebeptir
  • iki üç defa denemek için 3-4 liralık şeyler sipariş edip sorunsuz teslim aldığım uygulama. fakat haşmetli devletimizin 20 dolares altını da vergiye tabi tutması sonucu kargo dahil 14liraya aldığım kulaklığa 14,5 lira kapıda vergi ödedim. en son 24lira(kargo dahil) + 14 lira kapıda vergi ödediğim xiaomi mi band 4 çakma çıkınca şikayet ettim, ürün sende kalsın ödediğin parayı da al dediler, işin komik tarafı ürün 48 liradan 24 liraya düşmüştü, yani ben 24 lira ödedim ama 48 lira yatırdılar. bu aldığınız ürünün çakma çıkabileceği gerçeğini değiştirmez ama sonuçta problemi çözüp müşterilerini memnun etmeyi biliyorlar.
  • şekerli çilek ve az votka tadında, seksi bayan kokusu.
  • tatli su kurnazliginda cigir acan cin menseili site.

paket olusturmak diye bir mantigi yoktur, "ucretsiz sadece kargo bedeli karsiligi" adi altinda da urun satar mesela. urun bedeli yoktur, sizden sadece kargo bedeli alir.

kargo firmasi olarak wish post'u kullandigini farkedince hersey yerli yerine oturmaya baslar.

sepete eklediginiz her urun icin ayri kargo ucreti ekler. ayni urunden 3 tane mi aldiniz, 3 kere kargo parasi odersiniz haliyle genel alisveris sitelerindeki "dur biriksin oyle alayim" mantigi bunda pek bir ise yaramaz. ayni sepet icerisinde aldiginiz urunlerin tek paket olarak gelmesi veya es zamanli gelmesi de pek mumkun gozukmuyor gorebildigim kadari ile. siparis ettiginiz her urunu bagimsiz olarak isleme aliyor ve tek tek kargoluyor.

kargo ucretleri alternatiflerine gore kat be kat pahali. hele de 3-5 parca bisey alayim diye girdiyseniz kargo bedelleri urun bedelinin ustune cikabiliyor kimi zaman. (urunler $1-$2'lik urunlerse direkt olarak urun kadar ya da urunden pahali zaten kargo ucreti)

tasarimi seker olsa da isleyisi hic hosuma gitmedi.
  • google reklamlarında deri taytın içinde über bir g.t görüp "oha o ne lan" deyip girdiğim, 170 küsur liraya bir gtx1070ti alıp çıktığım sitedir. bakalım, umarım o g.t ben olmam sonunda.

edit: tabii ki bozuk, defective falan kartları satıyorlarmış bu fiyata. neyse ki para iadesini aldım.
  • wish sitesinden alışveriş yapabilmek amacıyla kart bilgilerimi girmiştim. girmez olaydım. bugün bankam beni arayıp kartımdan 3 kez para çekilmeye çalışıldığını söyledi. phuket kaynaklı bir yerden para çekmeye calısmışlar. banka böyle sitelere dikkat etmek gerektiğini söyledi ve kartı kapattı. aman diyim çok güvenilir değil maalesef...
  • alışveriş sitesi. denemek için bir kolye aldım 1 ayda geldi ama onların verdiği süreyi geçtiği için parasını iade ettiler. :)
  • arabada uyuşturucu saklamalık araç çakmaklığı satıyorlar. bir yaşıma daha girdim.

ss
hesabın var mı? giriş yap