şükela:  tümü | bugün
 • selim deringilin verdiği ünlü derslerden. yaz okulunun en sıkı derslerinden ve hocalarından.
  (bkz: deringili seven ogrenciler)
  (bkz: deringil guzel kizlari sever)
 • (bkz: wicca)
 • büyücülüğün öğretisi doğadan gelir. ayrıca bu kült güneşin, ay'ın ve yıldızların hareketlerinden, kuşların uçuşundan, ağaçların dingin gelişiminden ve mevsimlerin değişiminden de etkilenmektedir.

  büyücülüğün nasıl ortaya çıktığı kesin olarak bilinmiyor ancak ilk olarak bundan 35 bin yıl önce buzulçağının sonunda ortaya çıktığı pek çok kaynakçada kesinlik kazanır.
 • cadilar doğa tabanlı bir inan¢ sisteminin uygulayıcılarıdırlar. ..bütün cadilar birbirlerinin tamamen aynı inanç sistemlerini takip etmezler hepsinin uygulayi$i farklidir bir nevi hepsi ba$ina buyruktur... bu inanç sistemleri, ya da gelenekler diyelim biz buna,genellikle doğdukları toplumun kültürleri üzerine kurulmu$lardır yani harman olduklari cografyanin kult-sistemi ile beslenirler... ¢oğu cadı politeisttik (çok tanrılı) tanrı düzenine(ki bunlar genellikle inanç sisteminin kökenini teşkil eden bölgenin yerel tanri ve tanri¢aları olurlar) inanırken bazıları da sadece büyüyle uğra$ir.. cadıların bazıları solitary inan¢ sistemlerini kendileri yürütürken bazıları kovan coven denen gruplar içinde yürütürler. ayni zamanda kendi deneyimlerini zaman i¢inde hep ayni ¢ekirdek kadro içinde nesilden nesle aktaran aileler olarakda görülebilir.
 • a history of magic witchcraft and occultism, wb crow, sayfa 13:
  "cadilik nedir?
  pagan tanrica artemisin cadi kulturunun tanimlanmasi, 1749'da g. tartarotti tarafindan ortacag edebiyatindaki bazi cadilik imalarina, ozellikle de regino'ya (10. yuzyil) dayanarak ileri surulmustu. bazi ingiliz yazarlari da bu savi desteklemistir. bu konu daha sonra tartisilacaktir.
  daha cok dinin carpitilmis bir bicimi, kara majinin bir turu olan cadilik, her zaman olmasa da, genellikle yasam suresince zorda kalindiginda ve bugun asagilik kompleksine sahip diyebilecegimiz kisiler tarafindan uygulanirdi. amac, yaygin olan dine karsin farkli bir inanci desteklemek degildi, ancak bu dini kasitli olarak carpitmak, alasagi etmek gibiydi. cogu durumda, seytanla bir tur anlasma yaparlar ya da yaptiklarini duslerlerdi ve kasitli olarak zararli islerle ugrasirlardi..."
 • norvecli black metal grubu obtained enslavementin 2. albumu. 1997 cikisli album atmosferik black metal tarzindadir

  1. prelude funebre
  2. veils of wintersorrow
  3. from times in kingdoms
  4. witchcraft
  5. warlock
  6. torned winds from a past star
  7. carnal lust
  8. the seven witches
  9. o'nocturne