şükela:  tümü | bugün
 • adamlar legend diye son yılların en iyi albümlerinden birine imzalarını atmışlar, gel gör ki bilen yok maalesef. "yemişim böyle legend'ı" derdim adamların yerinde olsam.

  http://www.youtube.com/watch?v=p5kc2neamno
 • büyücülüğün öğretisi doğadan gelir. ayrıca bu kült güneşin, ay'ın ve yıldızların hareketlerinden, kuşların uçuşundan, ağaçların dingin gelişiminden ve mevsimlerin değişiminden de etkilenmektedir.

  büyücülüğün nasıl ortaya çıktığı kesin olarak bilinmiyor ancak ilk olarak bundan 35 bin yıl önce buzulçağının sonunda ortaya çıktığı pek çok kaynakçada kesinlik kazanır.
 • bazı albümler vardır açtığınız zaman o albüm bitmeden rahat edemezsiniz, başka iş yapamazsınız, böyle kitler sizi albüm.o an vokalin sesinin kesildiğini düşünmek bile üzer insanı.
  işte bu grubun da legend albümü böyle bir albüm.müş. biz bunu gördük hep.

  dinlememe vesile olan saygıdeğer dayı oğluna da selamımı unutmadım.
 • babamla yaşıt bu şarkının bestesini "münir nurettin" bey yazmiş, frank sinatra da 1957 yilinda plaga okumuştur.. şarki 16 hafta boyunca listelerde kalmış, 50lerin boom generation vermiştir bu şarki ile ayarı karıya kiza.. bu şarkinin yapildigi yil ilk grammyler düzenlenirken frank sinatra bu şarkiyla birlikte bir kaç şarkiyla daha 6 ödüle aday gösterilmiş. tabii o zamanlar en iyi video falan yok, "yilin en güzel frank sinatra" şarkisi gibi ödüller var.. işte o ödüllerin hiç biri bu şarkiya gitmemiş.. yine de güzel hoş bir şarkidir.. nette sözlerini acaip zor bulmuş olsam da siz uğraşmayın diye buraya pasteliyorum:

  those fingers in my hair
  that sly come hither stare
  that strips my conscience bare
  it's witchcraft

  and i've got no defense for it
  the heat is too intense for it
  what good would common sense for it do

  'cause it's witchcraft, wicked witchcraft
  and although, i know, it's strictly taboo

  when you arouse the need in me
  my heart says yes indeed in me
  proceed with what your leading me to

  it's such an ancient pitch
  but one i wouldn't switch
  'cause there's no nicer witch than you
 • süper bir pendulum parçası. immersion albümünden...

  sözleri de aynen şöyle:

  it’s in your eyes, a color fade out
  looks like a new transition
  the starting up and shaking your ground
  turning your head to see a new day calling

  does it feel like a head to lean on?
  a snapshot from where you were born
  i’m looking for your hand in the rough
  you’re caught in the wire
  well i’ll lift you out

  leading on the action
  caught in a cell phones rays
  bleeding on a sofa
  staring at the waistline
  he’s coming and she knows it
  even though she knows why
  footsteps in the hallway
  girl you haven’t got time

  you gotta get out
  go far away

  darkness in the bedroom
  maybe she is resting up
  maybe she was out late
  just come back from the club
  i can’t hear her breathing
  something doesn’t seem right
  killer in the hallway
  we’re living on a set time

  we gotta get out
  go far away
 • pendulum'ınkinde giriş çok kötü, gerisi de fazla iyi. kestim biçtim kendimce başını, çok daha güzel bir şarkıya dönüştü. ergen romantiği pop grupları gibi bir giriş sizin gibi prodigy olmaya çalışan bir gruba yakışmıyor beyler, kendinize gelin...
 • isveç'li stoner/doom metal grubu.ayrıca amatör rus gothic metal grubu.
  http://www.youtube.com/watch?v=nyun71yowy8
  rus grubun solisti ile vkontakteden tanıştım.
 • cadilar doğa tabanlı bir inan¢ sisteminin uygulayıcılarıdırlar. ..bütün cadilar birbirlerinin tamamen aynı inanç sistemlerini takip etmezler hepsinin uygulayi$i farklidir bir nevi hepsi ba$ina buyruktur... bu inanç sistemleri, ya da gelenekler diyelim biz buna,genellikle doğdukları toplumun kültürleri üzerine kurulmu$lardır yani harman olduklari cografyanin kult-sistemi ile beslenirler... ¢oğu cadı politeisttik (çok tanrılı) tanrı düzenine(ki bunlar genellikle inanç sisteminin kökenini teşkil eden bölgenin yerel tanri ve tanri¢aları olurlar) inanırken bazıları da sadece büyüyle uğra$ir.. cadıların bazıları solitary inan¢ sistemlerini kendileri yürütürken bazıları kovan coven denen gruplar içinde yürütürler. ayni zamanda kendi deneyimlerini zaman i¢inde hep ayni ¢ekirdek kadro içinde nesilden nesle aktaran aileler olarakda görülebilir.
 • a history of magic witchcraft and occultism, wb crow, sayfa 13:
  "cadilik nedir?
  pagan tanrica artemisin cadi kulturunun tanimlanmasi, 1749'da g. tartarotti tarafindan ortacag edebiyatindaki bazi cadilik imalarina, ozellikle de regino'ya (10. yuzyil) dayanarak ileri surulmustu. bazi ingiliz yazarlari da bu savi desteklemistir. bu konu daha sonra tartisilacaktir.
  daha cok dinin carpitilmis bir bicimi, kara majinin bir turu olan cadilik, her zaman olmasa da, genellikle yasam suresince zorda kalindiginda ve bugun asagilik kompleksine sahip diyebilecegimiz kisiler tarafindan uygulanirdi. amac, yaygin olan dine karsin farkli bir inanci desteklemek degildi, ancak bu dini kasitli olarak carpitmak, alasagi etmek gibiydi. cogu durumda, seytanla bir tur anlasma yaparlar ya da yaptiklarini duslerlerdi ve kasitli olarak zararli islerle ugrasirlardi..."
 • macbeth okurken fazlaca bahsedilen konu