*

• placebonun ikinci albümüne adını veren
    parçası.ilk albümleride placebo olarak çıkmıştı.
  • strange infatuation seems to grace the evening tide
    i'll take it by your side
    such imagination seems to help the feeling slide
    instant correlation sucks and breeds a pack of lies
    oversaturation curls the skin and tans the hide

tick - tock (3x)
    tick - tick (2x)
    tick - tock

i'm unclean, a libertine
    and every time you vent your spleen
    i seem to lose the power of speech
    your slipping slowly from my reach
    you grow me like an evergreen
    you never see the lonely me at all

i... take the plan, spin it sideways
    i... fall

without you i'm nothing
    without you i'm nothing
    without you i'm nothing
    (take the plan, spin it sideways)
    without you i'm nothing at all
  • bunun ardindan bir de my sweet prince gelir, o da dinlenir sonra olursunuz falan heralde bilemiyorum .
  • (bkz: ezik)

zamanoetesi edit: ne zoruna mi gitti? kendini onsuz hicibirsey gibi mi hissediyorsun? e eziksin iste daha ne diim? bu akilla daha cok kopek olursun pesinde, hadi git kos pesinden yine, "ben hicbirseyim sensiz" deyu deyu, hadi git durma igrendiriyorsun beni.. kaybeden olmaya mahkumsun defol gozume gorunme!
  • insanın aklının ve hafsalasının almasını oldukça güç olduğu bir durumu kendine isim olarak seçmiş sevilesi bir placebo şarkısıdır. biri, bir diğerini nasıl bu kadar sever de yaw sen yoksan ben yokum diyebilir, insan o konuma nasıl gelebilir diye düşüncelere gark eder dinleyeni. hade len dedirten büyük, ağır, fazla bir laftır kanaatimce.

yıllar sonra gelen edit: nasıl yemişimdir bu laflarımı, nasıl yemişimdir, içimde ne arabesk ırmakları sel olup akmıştır belli değil. hey gidi... gene de ağır laf canım... insanın başına böyle şeyler dedirten haller gelmesin daha iyi (mi acaba?).
  • klibinde karizmatik bascinin solistin onune egilerek basini oksattigi ve herseyin resetlenmesine sebep olduu, tuyler urpertici, yuregi besleyici biseyleri alevlendiren sarki...."bak bak tuylerim diken diken oldu" lafini ustune gayet yakistirdigim melodik dram...
  • 1998 çıkışlı, pek güzel içerikli placebo albümü..

1- pure morning
    2- brick shithouse
    3- you dont care about us
    4- ask for answers
    5- without you i'm nothing
    6- allergic
    7- the crawl
    8- every you every me
    9- my sweet prince
    10- summers gone
    11- scared of girls
    12- burger queen
    (evil dildo)
  • aşmış albüm, aşmış şarkı. david bowie'li versiyonu da güzeldir. bunalım dönemlerinde dinlenmemesi daha iyi olur kanısındayım.
  • black ve exit music kadar yürek parçalayıcı olabilen yegane şarkı...genel kanının aksine david bowie'siz hali tercih edilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap