şükela:  tümü | bugün
  • yanılmıyorsam 2 yıl civarı sürede kickstarter yardımıyla yapılan bir indie oyundur kendisi.

oyun roguelike. yani "run'a gir, gidebildiğin kadar git, kazandıklarınla geliş ve tekrarla" tarzı ki bu benim için problem değil güzel bir şey. arada girip çıkabileceğin çerez oyun bir nevi. ha ama o kadar hype yaptırdı fanlarına bu oyun, o yüzden çok şeyler bekleniyordu fakat maalesef hikaye bazında sıfırın altında denebilir. tamam roguelike'ta hikaye olmaz ama en azından bir çıtlatırlar şu yüzden burdasın diye. bunda maalesef 2 sene önceki demo sürümünden beri hiçbir gelişme olmamış. ha kimisi basit sever onlar için ideal. aldıklarınızın olduğu yerde bir portal, mağazalara bir portal, dungeon'a bir portal. o kadar. girişte tutorial var bir de tüm olay bu.

oyun kötü mü? kesinlikle değil. yanlış olabilirim fakat tam 100 çeşit büyü var oyunda. her run bunları farklı varyasyonlarla kullanıp güzel combolar yapmak mevcut. skilleri güzel chainlerseniz stunlock'a alır gibi adamlara nefes aldırmadan bitiriyorsunuz. dungeona girmeden önce 1 basic skill (sol tık auto attack), 1 dash, 1 skill, 1 de enhanced skill (bir nevi ulti) seçebiliyorsunuz. ayrıca 1 relic (cd reduction, melee dmg up vs.) ve bir de kostüm (relic gibi) seçiyorsunuz. ulti dediğim olay da eğer skillin "enhanced" versiyonunu bulup alırsanız ulti slotuna koyabiliyorsunuz. güzel combolarla skill barını doldurup enhanced skill kullanırsanız daha cafcaflı versiyonunu kullanıyor. bar dolmadan da kullanabiliyorsunuz. cd'lar dash ve auto attackta 0.5-1 sn, skillerde 3-5 sn.

grafik olarak oyun dead cells gibi. pixelvari fakat sidescroller değil de eski zelda tarzı üstten. skill efektleri gayet güzel, combolar tatminkar. kozmetik olarak şu ana kadar sadece kıyafetin rengini değiştirebildim. onun dışında bir şey beklemeyin.

zorluk olarak bayağı bayağı zor geldi. hp drop çok az olduğundan ve odadan odaya geçerken hp yenilenmediğinden run'ı bitirmek zor. odalarda mağazalar oluyor ancak yine de zor. skilleri güzel koordine etmezseniz ya da interrupt olup cd'a girerse fazlaca can gidiyor. kaldı ki rakiplerin skilleri de sizi stun lock'a sokabiliyor. boss'lar zaten çılgın. paterni bilip ona göre hareket etmek lazım.

çerez oyun denenebilir. couch co-op var online yok. magicka'nın co-op zevki yok malesef.