şükela:  tümü | bugün
 • almanya'da bulunduğu sırada albert einstein sayesinde sigmund freud'la tanıştığı ve freud tarafından üzerinde bir takım psikolojik testler yapılan, telepatik yeteneklerinin güçlü olduğu söylenen medyum.

  kendisiyle ilgili anlatılan en ünlü hikaye, stalin'le ilk tanıştığında gerçekleştirdiği banka soygunudur. rusya'ya kaçtığı sırada messing'in ününü duyan stalin, bu çelimsiz yahudiyle ilgili anlatılanların palavra olduğuna kanaat getirerek yeteneklerini sınamaya karar verir. stalin, messing'ten moskova'da, çok iyi korunan, devlete ait gospank'tan 100 bin ruble getirmesini ister. kendi anlatımına göre, messing, sıradan bir vatandaş gibi bankaya girer ve veznededar'dan elindeki çantaya 100 bin ruble doldurarak kendisine vermesini ister. veznedar, hiç itiraz etmeden söyleneni yapar ve çantayı alan messing, kendini uğurlayan güvenlik görevlilerinin arasından elini kolunu sallayarak bankadan çıkar. messing'i, elinde para dolu çantayla karşısında görünce şaşıran stalin, derhal bankadaki görevlilerin sorgulanmasını ister. ancak yapılan uzun sorgulamalara karşın, veznedar başta olmak üzere kimse olayla ilgili bir şey hatırlamadığını söyler. bu andan sonra stalin'in, messing'i yanından ayırmadığı ve özellikle yabancı bürokratları ikna etmek gibi görevlerde kullandığı söyleniyor.

  sheila ostrander ve lynn schroeder'in psychic discoveries behind the iron curtain isimli kitabında kendisinden ve yukarıdakine benzer hikayelerinden ayrıntılı olarak bahsedilmektedir.
 • stalin hitler ve gizemli yahudi kitabının yazarı. kitapta kendisinin yaşam öyküsüne yer vermiş ancak otobiyografi tarzında denilemez. iddia ettiğine göre zihin okuyabilme, karşısındakinin düşünceleri yönlendirme, geleceği görme gibi yeteneklerle beraber doğmuş, bazılarını da sonradan kazanmış. tarihe etki edip etmediği muamma gibi. einstein, freud, stalin, ile tanışmış hitler kafasına ödül koymuş. hitler'in planlarını önceden kehanet etmiş.

  çok fakir bir yahudi olarak dünyaya geldikten sonra geçirdiği değişim şaşırtıcıdır. kitabın adında geçen gizemli yahudi kendisidir tahmin edileceği üzere.

  ve -muş lu geçmiş zamanda yazmamım nedeni, kendisi hakkındaki tüm bilgiyi yine kendi yazdığı kitaptan öğrenmemizdir. internetteki bilgiler de kitaptan alınmış gibi. yaşadığına dair bile kesin bir bilgi yok.
 • wolf messingin kendi anılarının anlatıldığı "stalin hitler-empati ve gizemli yahudi" adlı kitapta anlattığına göre banka soygununda 100 bin rubleyi almayı şu şekilde başarmıştır; wolf messing veznedara boş bir kağıt parçasını göstermiş ve telepatik yeteneğini kullanarak veznedarın boş kağıdı 100 bin rublelik çek gibi görmesini sağlamış,ve paraları çantaya koyup gitmiştir. veznedar ise çekin aslında boş bir kağıt olduğunu farkedince kalp krizi geçirmiştir.wolf messing aynı şeyi daha yeteneğini keşfetmeden önce de biletsiz bindiği bir trende yapmış, bilet kontrolü sırasında görevliye gazete parçasını göstermiş ve görevlinin onu bilet gibi görmesini sağlamıştır.
 • stalin hitler empati ve gizemli yahudi kitabında empatinin ayrıntılarına yer vererek, akıcı ve okunabilir üsluba sahip bir yazar. bazı kesimler tarafından dünyanın en iyi telepatı olarak nitelendiriliyor. kendi döneminde telepatiyi şarlatanlık olarak düşünenlerin aksine telkin yöntemini sadece gösteri amaçlı kullanan biri.
 • dünyanın en ünlü telepatı.

  ailesi yoksul ve aşırı dindar olan messing, ailesinin onu haham olması için din eğitimi veren okullara göndermek istemesi üzerine 11 yaşındayken evden kaçar. beş parasız bindiği trende, bileti olmadığı için bir koltuk bulur ve koltuğun altına gizlenir. kontrolorden kaçamayacağını anlayan messing, bir gazete parçasını koparır ve görevliye uzatır. kontrolorün kağıdı bilet olarak algılaması için messing, görevlinin gözlerine gözlerini dikerek telkinler vermeye başlar. görevli garip bir şekilde kağıdı evirip çevirdikten sonra damgalayarak messing'e geri uzatır. bu yaptığı zihinsel yönlendirme, messing için bir başlangıç olmuştur ve ilk defa zihinsel yeteneğinin farkına varmıştır.

  berlin'e geldiğinde ayakkabı boyacılığından bulaşıkçılık işlerine kadar her türlü işi yapan messing bir süre sonra bir sirkte çalışmaya başlar. sirkte saklanan eşyaları, insanların kağıda yazdıklarını ve sakladıkları şeyleri tahmin eden messing kısa bir süre sonra meşhur olur. turnelere çıkan messing 10 yıl bu şekilde dünyayı dolaşır. bu turneler sırasında albert einstein gibi gandi gibi ünlü insanlarla da tanışan messing, gandinin yapmış olduğu testi başarıyla geçer. hatta polonyalı bir kontun kaybolan mücevherlerini bile bulur.

  1937'de bir kehanette bulunur ve ortada savaş yokken hitler'in doğuya saldırması durumunda maffolulacağını söyler. hitler'i rahatsız eden bu davranışı nedeniyle, messing'in başına 200 bin mark ödül konulur. bir nazi askeri tarafından kimliği sorulunca deşifre olan messing, yaka paça dövülerek götürüldüğü sorgulama odasından, polislerin ve askerlerin zihinlerine vermiş olduğu telkinlerle elini kolunu sallayarak çıkar. üstelik zihinlerine gönderdiği dalgalarla hepsini odaya çağırdığı gibi üzerlerine kapıyı da kilitlemiştir. bu olaydan sonra almanya'da duramayacağını anlayan messing rusya'ya gelir.

  rusya'da bir gösteri anında stalin'in görevlendirmiş olduğı iki kişi tarafından gösteri ortasında alınarak stalin'in huzuruna getirilen messing, stalin tarafından 3 teste tabi tutulur.

  ilkinde bir bankadan 100 bin ruble çalması istenir. bankaya gelen messing, not defterinden iki parça kağıt koparır ve görevliye uzatarak aynı zamanda telkinler vermeye başlar. içinde notların bulunduğu kağıt parçası görevli tarafından çek kağıtları olarak algılanır ve 100 bin ruble'lik çanta messing'e teslim edilir. dışarı çıktığında stalin'in görevlendirdiği iki kişiye çantayı gösteren messing tekrar bankaya döner ve durumu gişe görevlisine anlattığında görevli, hayretler içinde kalır ve yapmış olduğu şeyi hatırlamadığını söyler.

  ikincisinde stalin messing'ten bir hükümet binasına girmesini ve tekrar çıkabilmesini ister. binada çalışan asker ve polislere messing'in çıkmaması için kesin talimat verilmesine rağmen messing binadan çıkabildiği gibi bütün asker ve polisleri hizaya dizdirmiş ve kendisine selam bile verdirmiştir.

  üçüncü ve en zoru ise stalin'in sıkı bir şekilde korunmakta olan kuntsevo'daki odasına, messing'in, izinsiz ve geçiş belgesi olmaksızın girebilmesidir. bir dizi odadan rahatlıkla geçebilen messing en son stalin'in odasına geldiğinde stalin donup kalır ve bunu nasıl başardığını sorar. messing asker, polis ve hizmetçilere verdiği telkinlerle onlara kendisinin sovyet gizli polis şefi beria olduğuna inandırır. üstelik beria messing'e hiç benzememektedir.

  stalin'in yanındayken ününe ün katan missing rusya siyasetçileri tarafından tehlike arz ettiği düşünülür ve öldürülmesi istenir. ancak stalin messing'i ölene kadar korumaya devam eder.

  kendisiyle yapılan bir röportajında zihinsel yetenekleri için messing, insanların düşündükleri ve aklından geçen şeylerin kendi beynine imgeler olarak geldiğini, kişiyle fiziksel temasta bulunursa mesajları daha güçlü aldığını ama uzaklığın çok önemli olmadığını, düşünce okuma gücünün doğaüstü bir güç olmadığını sadece doğal yasaların disipline edilmiş hali olduğunu, sağır ve dilsizlerden gelen düsüşüncelerin daha yoğun ve berrak olduğunu, vericinin aklı karışıksa imgelerin bulanıklaşmaya başladığını söyler ve bu konuda bazı ipuçları verir.

  messing 8 kasım 1974'te moskova'da hayatını kaybeder ve dünyadaki en ünlü telepatı olarak tarihe geçer.

  kaynak:
  dünyanın en ünlü telepatı
  messing
  stalin hitler empati ve gizemli yahudi kitabı
 • kendisi ile ilgili araştırma yaparken beynimin error verdiği sovyet telepat. stalin ile olan bağı oldukça ilginçtir. stalinin bile “allah” ilan ettiği bu abimizle tanışmayı çok isterdim. ayrıca bir rivayete göre ikinci dünya savaşı sırasında hitler ile telepati kurarak özellikle geceleri rahatsızlık verip sabote ettiği söyleniyor. daha doğrusu hitler kendisine geceleri musallat olan bir şeytan olduğunu söylemiştir, bu şeytanın wolf messing olduğu tahmin edilmiştir. söylentiler doğruysa nasıl bir adammış da hitleri uykusunda inim inim inletmiş, helal olsun. ayrıca kendisinin deneyler sırasında birçok kehanette bulunduğu ve sovyetlerin bu kehanetleri hiçbir zaman açıklamamış olması da çok merak uyandırıcı. ne dedin abicim yav bize de söylesene telepati falan bisi yap öldük meraktan. eğer şu an beni duyuyorsan dediğimi yap. kıps
 • "beşerin bütün bu fenomenleri anlayacağı dönem gelmektedir. bunlarda garip olan bir taraf yoktur. sadece, henüz olağan olmamaları söz konusudur" demiş telepat.

hesabın var mı? giriş yap