• hype sebebidir.
    söylentiler doğruysa kısa zaman sonra wolfenstein evrenine dönmenin hazzına yeniden varacağız demektir. wolfenstein the new order, ilk göz ağrımız return to castle wolfenstein tadından oldukça uzak yeni bir oyun havasındaydı. tarih-kurgu tabanlı fantazi arayışını bırakıp alternatif bir tarihsel çizgide kurgulanmış yeni hikaye beni pek tatmin etmemişti. nerede o yeşil vadilerde, karlı dağlarda, gizemli şatolarda geçen rtcw, nerede beton yığınlarında, uzayda falan geçen new order... umarım eski tadı verebilecek bir oyun bizi bekliyordur.

trailer editi: evet e3'te resmi olarak da duyuruldu. fragmandan belli olduğu üzere bethesda, new order çizgisinden memnun görünüyor ve hikaye o şekilde devam ediyor. şikayetçi miyim, hayır. nasıl olsa nostalji ihtiyacımı gidermek için düzenli olarak yılda bir kere rtcw'yi baştan bitirmeye devam edeceğim.*
  • gelsin gelsin de eski tadında gelsin.
  • 27 ekim 2017 tarihinde çıkacağı söylenen bethesda oyunu.

tanıtım videosu

steam mağaza sayfası
  • steam'de 266 liraya ön siparişi açılan oyun. evet 266 lira.
  • rtcw deki beyin yakan gizemlerin, mekanlarin bu oyunda da olmayacagi asikar. oyun ici videosu fena degil de grafik, silahlar, patlama catlamalar her zaman her sey demek olmuyor malesef.
  • nazi öldürmenin gitgide daha zevksiz bir hal aldığı oyun serisinin son üyesi. nerede return'deki deri elbiseli kızıl saçlı ateşli nazi hatunları nerede bu saçma sapan alternatif dünyalı teknoloji tapınısı. eskiden mod veya dlc olarak gelen şeylerin artık yeni oyunmuş gibi sunulması da ayrı bir aptal yerine koyma. krauts!
  • korsan olarak indireceğim oyun. artan 266 lirayı da ananızı sikmek için vericem.
  • eğer steam'de bile 266 liraysa konsollarda 400 lira olur artık. o nasıl bir fiyattır öyle. daha bir kaç gün önce new order'ı ps store'dan 11 liraya aldım. tamam eski oyun, oldu bir kaç sene ama gerekirse yine bekler 11 liraya alırım.

hadi kutulu oyun alsak neyse diyeceğim de dijital olarak aldığın oyunun bu fiyatta olmasında bir gariplik var. ister istemez steam'de ki bu fiyatlara resmi türkiye dağıtıcıları etki ediyor diye düşünüyor insan. ben başka sebep bulamıyorum artık. kur artışının da ötesinde bir şey bu.
  • 266 lira olması süpriz olmayan oyun (bkz: aral ithalat). artık bu oluşumun ismini normal söylemiyorum bile. böyle tükürür gibi, söver gibi bir tınısı var.

ayrıca (bkz: cd projekt vs aral ithalat). cd projekt aral ithalatın polonya versiyonu. adamlar kazandıkları parayla gittiler neredeyse oyun tarihinin en iyi rpg'lerinden birini yaptılar. bunlar da hala bize kazık sokmak için yeni yöntemler arıyor. bu adamlara hala para kazandıran topluluğu çok merak ediyorum.
  • caroline becker'a kıymayın be.
hesabın var mı? giriş yap