şükela:  tümü | bugün
 • 30 bolumden olu$an yeni 2003 bandai entertainment produksyonu. script i nobumoto keiko tarafindan hazirlanmi$, bu herif cowboy bebop'un scriptinide yazmi$ti.
 • postapokaliptik, kli$é gotik havasinda karakterlere sahip olan bir anime dir ayrica. muzikleri yoko kanno hazirlami$.
 • konusu : çoğu mitolojiye dahil olan kurtlar ve insanlarin ilişkilerinden yola çıkan , kesinlikle orjinal konusu olan bir anime ...kurtlarin dünyadan yok oluşundan 200 sene sonra dünya birbirinden kopuk şehirler ve bu şehirleri yöneten yüksek sınıftan oluşmaktadir . kurtlar ise azalan sayilarini insanlara insan gibi gözükme yeteneklerini sayesinde şehirlerde insanlarin dikkatini çekmeden varoluşlarini sürdürmektelerdir . şehirli tsume şehirdeki aristokratlari soyan bir grubun lideridir , gerçek kimliğini insanlardan saklasada kurtlardan saklayamamaktadir .. onun insanlarla işbirşliği yapmasini kaldiramayan kiba onunla yüzleşir ve birbirleri ile kapişirlar. ancak bu kapişma var olan kurtlarin kökünü kazımaya yemin etmiş avcı quent tarafindan kesilir , dağlardan kibayı takib ederek gelen quent , şehirde olan olaylara farkli bir yorum getirecektir....kurtlarin o şehirde toplanma nedeni olan "flower maiden" ise (ki kendisi kurtlar için cennet'in anahtaridir) yıllardir kapali tutulduğu deney küresinde ilk kez uyanir ... fakat arsitokratlarin da kendi planlari vardir , ...(konu ilginçleşerek uzar gider )
 • yapimci stüdiosu ayni zamanda scrapped princess 'in yapimcisi olmakradir
 • cenneti arayan kurtları anlatan japon çizgi dizisi. kiba, tsume, hige ve toboe adlı kurtlara sonradan blue adlı yarı kurt yarı köpek bir kırma da katılıyor. karanlık bir ortamda geçen, biraz da gereğinden fazla uzun tutulmuş hissi veren dizi, yine de çizimleriyle göz doldurmayı başarıyor.
 • samuraylar, ninjalar, donlari görünen teen-age japon kızlari, ve tükenmek bilmeyen mecha..hepsi güzel hepsi hoş..hentai deyip ayırmıyoruz, onları da bir dişi olarak arşivimize atıyoruz..neticesinde hepsinin başımızın üstünde yeri var.. fakat artık farklı bir hikayede sürüklenmek istiyorsanız: kaçmaz! kendinizi mutlaka bir kurt ile özdeşleştireceksiniz..

  edit: kurtlar çok kral hayvanlarmış..
 • gorsel ve konu bütünlügü ile kaliteli bir anime. teknoloji ve fantastik ogeleri iyi kotarmislar .
  tebrik ediyoruz.
 • ormanda ortaya çıkan baykuşlu bölümüyle gözyaşı enjekte eden, lord darcianın da hazin hikayesinin yüreğimizi sızlattığı, yoko kannonun yine müziksel olarak şaheserler yarattığı animedir.
 • (bkz: cheza)
 • çok tutarlı bir senaryoya ve sağlam karakterlere sahip, hem animasyonu hem de müziğiyle* büyüleyen bir seri. ayrıca senaryo çok damardır, insanı bunalıma sürükleyebilecek kadar etkili işlenmiştir.

  kurtların neslinin tükenmesiyle ilgili olarak da: http://en.wikipedia.org/wiki/japanese_wolf