şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir marge piercy kitabı
 • latin amerikalı ezilmiş kadınların sesi marge piercy'nin romanı. sabıkalı, akıl hastası, içip içip dövdüğü öz kızı devletçe elinden alınan connie'nin ilaçlardan kaynaklı halüsinasyonlar mı yoksa gerçekten mi ziyarete götürüldüğü muamma geleceğin mattapoisett'ini anlatır. brave new world misali çocuklar makinelerden doğar. her birine kadın erkek fark etmez üç anne atanır. annelerin gayet süt dolu memeleri vardır vs. fakat bütün o makinelere, teknolojinin son haddine rağmen tüketimin falan yalan olduğu köylerde altmışlar komünleri gibi en nefisinden pastoral hayatlar sürdürürler. annelik aslında ne kadar anneliktir? kadını kadın erkeği erkek yapan şeyler nelerdir? bütün çıldırmış ütopyalardan, paralel evrenlerden gerçek bugüne en yakın olanı acaba hangisidir gibi soruları vardır.
 • zamanla sonuna dek yilmadan carpismis, intihari ihtimal olarak bile dusunmemis, ufak tefek ama kocaman bir kadinin hikayesi

  --- spoiler ---

  basima birsey gelmeyecekce 'rockover'in tam olarak ne oldugunu (hapishane mi, hastane mi) ogrenmek istedigim kitap

  --- spoiler ---
 • ayrıntı yayınları'nın harika bir iş yaparak 20 yıl sonra yeniden bastığı kitap.

  --- spoiler ---

  “sayın profesör, zayıfın öfkesi hiç bir zaman geçmez, yalnızca biraz kararır. karanlıktaki güzel bir rokfor peyniri gibi kararır, daha bir güçlenip daha bir ilginçleşir. yoksul ve zayıf olanlar öfkelerini koruyarak ölürler ve belki de mezarın karanlığında saç ve tırnak gibi öfke de büyüyordur.”

  --- spoiler ---