• hayata gelirken hiçbir seçim şansın yok. nerede yaşayacaksın? annen baban kim olacak? fiziksel özelliklerin nasıl olacak? kesinlikle hiç seçim hakkın yok. ve bunun üzerine tamamen elinde olmayan bir durum nedeniyle (görüntü, ırk, boy vb.) toplum tarafından dışlanıyorsun. gerçekten bunun akılla mantıkla açıklanacak en ufak bir tarafı var mı?
    film bu konuyu çok güzel bir şekilde ele alıyor. sadece çocuk üzerinden değil çevresi üzerinden de bu olaya bakması filmi daha derin ve güzel hale getiriyor. izlerken empati yapmanız ve duygulanmanız işten bile değil.
    gerçeklere gelirsek film, daha çok çocuğun ilkokul zamanına dikkat çekiyor. peki ondan sonrası? öyle toplumlarda yaşıyoruz ki medeni olsun olmasın hepsinde bu zorbalıklar ve zorbalar maalesef varlar. (daha medeni ülkelerde bu topluluk diğerlerine göre daha az bunu da kabul etmek gerekir.)
    bu tür insanlar hayatlarının ileri safhalarında sürekli bu olaylarla karşılaşıyorlar üniversitedeki zorbalar, iş hayatındaki zorbalar, sosyal yaşamındaki zorbalar… liste uzayıp gidiyor. hayat enerjisi yüksek ve dirençli insanlar bu zorluklara karşı çıkıyorlar ve yaşamaya devam ediyorlar. ama bu yolda pes edenlerin sayısı da maalesef azımsanmayacak kadar fazla.
    umudum çok az ama ileri zamanlarda belki daha bilinçli ve sevgi dolu toplumlar egemenliği ele geçirebilir.
    bu filmi toplumların görüp görmezden geldiği böyle bir konuyu ele aldığı için kendi sevdiğim filmler içinde daha yüksek puan kategorisine koyuyorum.
    şahsi puanım: 8.5/10
  • fifa 11’in efsane şarkılarından birisidir. 2020’ye yaklaştıgımız şu günlerde hala kendini dinletir. (bkz: dan black)
  • su an trt 2 de yayinlanmakta olan mukemmel film.

ınsanlar birbirleri icin şu boktan dunyayi neden daha da cekilmez hale getiriyor ki ?

dislanma otekilestirilme ve sevginin gucu uzerine yapilmis cok cok guzel bir film.

yapmamiz gereken aslinda iyi bir insan olmak olabilmek ya da olmaya calismak o kadar.
  • trt 2 sayesinde izlediğim ve resmen aydınlamama vesile olmuş film. koskoca filmde tek bir boş sahne bile yok. her saniyesi dolu, her sahnesi gözünüzü kırpmadan izleme ihtiyacı hissedeceğiniz kadar akıcı. filmin amacı herkesin kendine göre zorluklar yaşadığını ve acımasız gözüken insanların aslında kendilerinin acınacak halde olduklarını elbet bir gün anlayacaklarını seyirciye anlatmak. bunu da kusursuz bir şekilde başarıyor. izleyin, izletin...
  • isveçli atmosferik black metal/ambient solo projesi lustre'nin 2013 çıkışlı 4 parça ve toplam 37 dakika 12 saniyeden oluşan albümü. petrichor ve green worlds gibi isminin hakkını veren dinlendirici sayılabilecek enstrümantal parçalar mevcut.

green worlds
    petrichor
  • hiçbir filmin beni ağlatabileceğine ihtimal vermiyordum. ta ki geçen sene bu filmi izleyene kadar. hiç ağlayasım yokken gözümden yaşlar kendiliğinden süzülmeye başlamıştı.

beni ağlatan tek film olması sebebiyle yeri ayrı olan 'mucize' film.
  • başrollerini julia roberts (ısabel pullman), jacob tremblay (auggie pullman) ve owen wilson (nate pullman)'ın paylaştığı, her zaman karşımıza çıkmayan, bütün aileyi alıp izlenecek, hayata dair muhteşem bir film.
  • baba çocuğun kulağına eğilip fısıldarken çocuk sorar : neden sessiz konuşuyoruz?
    - cunku annenden korkuyorum!

bu kadar samimi ve sıcak olan film..
  • güzel bir film. “herkes kendi içinde bir savaş veriyor.”
  • sıradan olmasına rağmen sıra dışı mesajlar veren bir film.
hesabın var mı? giriş yap