şükela:  tümü | bugün
 • jüri üyeliğini ercan kesal, onur ünlü, nadir öperli, nil kural ve eyüp boz'un yaptığı 4. atıf yılmaz kısa film yarışması 3.lük ödülü alan kısa film.

  başrollerde ahmet rıfat şungar ve cihat duman oynamış.

  şu ana değin hakkında bir entry girilmemesi ilginç.

  wkw filmlerinden enstantaneleri yaşatıyor içinde. müzik ve kamera açısı seçimleri yerinde. yönetmenliğini üstlenen serdar önal ve ömer çapoğlu ilerde adlarından söz ettirebilir.

  ingilizce adı: a short film about wong kart wai

  fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=7zxmmn-uzlc

  facebook sayfası: https://www.facebook.com/ashortfilmaboutwongkarwai

  imdb sayfası: http://www.imdb.com/title/tt4472024/

  hikâye özeti (türkçe): harun, evlenmeyi düşündüğü sevgilisi tarafından terk edilir ve terk edilmenin getirdiği sarsıntıyla sokaklarda dolaşırken bir film satıcısına rastlar. film satıcısı ise verdiği filmlerle insanları mutlu etmeye çalışan, aynı zamanda da kendi içsel yolculuğu olan bir kişidir. wong kar wai filmlerinden çok etkilenen harun, filmdeki karakterler gibi yaşamaya başlar.

  hikâye özeti (ingilizce): the plot is that our starring actor harun has suddenly been abandoned by his long-time girlfriend whom he would have aimed to marry. following this heartbreak while wondering around, he came across a street film seller erhan. erhan is a person who willing to make people happy with his films and change their vision and as well as having his own internal journey. harun dazzled by wong kar wai movies (chungking express, ın the mood for love, 2046 , happy together) given to him by erhan and become acting the characters in the movies. he starts applying some of the scenes from the movies in his daily life and has tragicomic events.
 • oyunculukları ve konusunu gayet başarılı bulduğum, izlerken fazlasıyla eğlendiğim samimi bir film olmuş. malesef film sanal ortamda bulunmuyor henüz, dolayısıyla festivaller haricinde izlenebilecek bir ortam yok. son olarak "creemos en los suenos"
 • wong kar wai'nin sırasıyla chungking express, in the mood for love, 2046 ve happy togetherfilmlerinin en iyi diyebileceğimiz sahnelerine dokunmayı başarmış, kısa film olmasına rağmen filmin sonuna doğru seyirciyi karakterle özdeşleştirebilmiş başarılı film.

  (bkz: ömer çapoğlu)
 • a short film about wong kar wai

  yönetmen koltuğunu aynızamanda filmin yapımcısı da olan ömer çapoğluve serdar önal'ın paylaştığı kısa film.

  film yönetmenlerin ilk ciddi kamera arkası deneyimi. ikilinin wong kar wai külliyatına hakimiyetleri sadece görsel olarak kalmıyor. ünlü yönetmenin filmlerinden derledikleri sahnelerle başarılı bir paralellik kurarak hikayelerini perdeye yansıtabilmişler. bunda şüphesiz ahmet rıfat şungarve daha önce oyunculuk tecrübesi bulunmayan cihat duman'ın performanslarının da etkisi büyük.

  film bir çok ulusal ve uluslararası festivalde gösterime girdi ve son olarak çek cumhuriyeti 56ncı brno 16 uluslararası kısa film festivalinde seyirci ödülüne layık görüldü.

  wong kar wai fanatiği eski bir sinefil olan bendeniz için çok keyifli bir filmdi; hem filmi beğendim hem de uzun süredir izlemediğim ama ezbere bildiğim sahneleri tek bir hikaye içinde peşpeşe izlemek çok güzeldi. ikilinin yeni işlerini merakla bekliyorum
 • çek cumhuriyeti'nde bu sene ekim ayında 56. düzenlenen brno kisa film festivalinden seyirci ödülüyle dönen basarili film. yonetmenleri ilk kisa film deneyimi olmasina ragmen alkisi ve ovguyu hak ediyor. umarim bir gun wong kar wai de filmi izleme firsati bulur.
 • allah aşkına üzerinden 3 sene geçmiş kısa film seçkisi dvdsi yok bişeyi yok neden internetten izleyemiyoruz biz bu filmleri bütün kısa filmlere sitemimdir.
 • 1995'ten beri bir (bkz: won kar-wai) izleyecisi olarak, çok beğendiğim kısa film. kar-wai'nin en iyi filmi (bkz: fallen angels) da anılsaydı, ne güzel olurdu. filmin bitiş jeneriğindeki parça tam seçilmiştir.

  (bkz: chungking express)

  kısa filmde chunk king ekpress olarak anılması üzücü.
 • daha yeni izleme fırsatı buldum açıkçası gayet güzel olmuş , naçizane eleştiricek olursam, bazı sahneler fazla uzatılmış , wong kar wai geniş açı ile yakınlaşır çoğu sahnede çok az detay çekimi yapılmış ve genelde uzak kalınmış, monolog konuşmalar çok daha iyi giderdi çünkü wkw sinemasında bu olmazsa olmazlardan biridir. gözlerim wkw'nin sahne sahne non perfectionist tavrını aradı. herşeye rağmen ortalamanın üstünde bi kısa film. elinize emeğinize sağlık.