şükela:  tümü | bugün
 • bir daha asla yapılamayacak olan efsanevi festivalin ilk ayağı.
  o zaman katılmış olanların saat saat listesi ve playlistleri.. kimler yok ki...
  http://tr.wikipedia.org/wiki/woodstock_festivali
 • bu festival bir bakıma müzik konusunda devrim niteliğinde olmuştur. yapıldığı dönemde dünya genelinde insanlar üzerinde artan baskıların bir patlaması olarak da değerlendirilebilir aslında.

  3 gün süren festivalde katılımın beklenenden çok daha fazla olması insanların baskıcı toplumlardan aslında ne kadar sıkıldığınında göstergesidir. bu sebeptendir ki festival sloganı peace & music şeklinde olmuştur. aslında bu festivale hippi festivali de diyebiliriz, hippiler festivalden sonra günümüzde bile hacı olmak için bu bölgeye gitmektedirler.

  festivale katılan gruplar kadar bir o kadar grup da çeşitli sebepler yüzünden festivale katılmamıştır. the doors, led zeppelin, bob dylan katılmayanlara birkaç örnek olabilir. tabi bunların yanında jimi'nin, janis ablamızın, jefferson airplane'nin performanslarını da yabana atmamak lazım.

  jimi hendrix sahneden indikten birkaç saat sonra katıldığı radio programında şöyle demiştir;

  “woodstock’ın barışçıllığını ve çok, çok, çok iyi müziğini sevdim. iyi müzik’ten kastım hakiki müzik, çok uzun zamandır hasretle bu müziği bekleyen insanlar vardı. insanlar çamurda yattılar, yağmurda ıslandılar, şuna maruz kaldılar, buna maruz kaldılar, ama neticede galip geldiler. bence başarılı bir festivaldi... insanlar sokak çetelerinden, militan gruplardan, başkan’ın palavralarından usandılar... başka türlü bir şey, başka bir yön, başka bir istikamet arıyorlar. ve doğru kulvarda koştuklarını, doğru şarkıyı söylediklerini biliyorlar... fakat, nereden çıktı bu insanlar’?”
 • michael lang üçlemesinin birincisidir. daha sonra 94 ve 99 yıllarında iki kez daha denense de böyle bir kalabalıga ulasılamamış, dünyanın gelmiş gecmis en büyük festivalidir.su ana kadar bir filmi ve bir de belgeseli bulunan festivalin belgeselinde üç günü ayrı ayrı anlatmış ve oldukca da detaya inilmiştir.tabiki gelen müzisyenleri de düsününce icinizden bir "ah" cekme hakkınızın oldugunu da kabul etmek zorundayım.
 • olması gereken 3 kişi/grup daha vardı;
  bob dylan, the doors ve hayalin sahibi..
 • ntv tarih'in ağustos 2009 sayısında 30. yılı şerefine kapsamlı bir yazıyla andığı müzik olayı, ayrıca meraklısına:

  http://www.youtube.com/…mbfqn-jtrc0&feature=related
  http://www.youtube.com/…r_raxzirgsa&feature=related
 • öyle abartıldığı kadar da kalabalık değildir yeea! şu aşağıdaki linkten kalabalığa ve kalabalığın orada bulunma nedenlerine bakabilirsiniz.

  http://bettylou.zzruss.com/woodstock.htm

  ayrıca şu kısımda da festivale katılımlarını son anda iptal eden mal sanatçılara bakabilirsiniz: http://en.wikipedia.org/…stock#declined_invitations
  sözüm dylan'dan dışarı tabii.
 • dylan iyi ki katılmamışım dediğim über festival. katılanlar gayet iyi. ne seveni var arkadaş şu adamın. bırakın bir şeyden de eksik kalsın.
 • god damn hippies demeden önce bir izle. grace slick neler yapmış: https://www.youtube.com/watch?v=r_raxzirgsa
 • orda olmak icin neleri vermezdim dedigim belkide dünyada olmus ve olacaklardan en güzel etkinlik.

  long live hippies.

  ayrica: (bkz: acid $1.00)

hesabın var mı? giriş yap