şükela:  tümü | bugün
 • voodoo rock club'ın da kapanmasıyla yıllardır aynı gruplar üzerinden dönen shaft ve buddha'ya teslim olmuş kadıköy'lü canlı müzik severlere çok iddialı bir alternatif olarak yeni açılmış pub/bar. shaft'ın sokağında* bulunuyor, zaten aynı sokaktaki hayalperest'in sahibi tarafından açılmış.

  içi ahşap ve taş ağırlıklı çok güzel dekore edilmiş mekanın üst katının neredeyse tamamı tuvalet, alt katı ise canlı müzik yapılan gayet büyükçe bir yer. ancak dışarıdan bakınca içinde bulunduğu sokaktaki dışarıda oturup bira içebilmekten başka şey vaadetmeyen öteki publardanmış gibi durduğu için biraz tanıtıma ihtiyaçları var gibi.

  canlı müzik konusunda iddialılar, ve bu işle ilgili belli ki ciddi bir yatırım yapmışlar. daha önce açılıp kısa süre kapanan öteki mekanlar gibi durmuyor. umarım öyle de olmaz. pazar - pazartesi hariç hergün bir grup çıkıyor. ancak daha çok yeni oldukları için programları henüz oturmamış. gruplar belli oldukça facebook gruplarından duyuruyorlarmış, bir de web siteleri var.

  http://woodstockkadikoy.com/
  http://tr-tr.facebook.com/….php?gid=154359554574778
 • web sitesi hata veriyor fakat facebooktaki gruplarından bu hafta gerçekleşecek canlı performansları yayınlamışlar. her telden çalıyor, seç beğen diyor sanki. kadıköyümüzde tekrar böyle bir mekan görmek heyecan verici. umarım kursağımızda kalmaz. neticede umut vaat eden bir mekana benziyor gördüğüm kadarıyla. yaşayıp öğreneceğiz bakalım. üstelik giriş ücreti de yok*. müşteri çekmek için akıllıca bir karar. shaft'ın hemen karşı çaprazında olması ciddi bir rekabete yol açacak gibi ayrıca.

  açıklanan liste aşağıdaki gibidir.

  "woodstock bu hafta
  perşembe : barış bölükbaşı&elektrofuzz

  cuma : nena (karadeniz rock)
  hemen arkasından meli (funk,rock)

  cumartesi: rockzen(oldies,rock)
  hemen arkasından barbeque (disco,pop,rock,funk)

  bu hafta giriş ücreti yok

  görüşmek üzere...."
 • işletmecilerini senelerdir tanırım, aynı sokaktaki diğer mekanlarına yıllarca girip çıkmışlığım vardır, severim mekanlarını. zaten kadıköy'ün en rahat mekanları olarak bilinir. ancak woodstock ile ilk defa canlı rock müzik olayına girmişler, maalesef pek becerebildikleri de söylenemez.

  şöyle ki, cumartesi gecesi saat yarımda bu mekana ilk kez gidilir, barmenden alt katta rock konseri olduğu giriş ücreti olmadığı öğrenilince koşa koşa inilir. ancak sahnede yaşar kurt şarkıları çalmaktadır. üstelik bateristin doğum günü olduğu için, dinleyiciler "iyi ki doğduuun sezeeeeer" diye bağırırken mekandan kaçma isteği uyanır. arkalarda 9/8'lik oynayan çakma sarışınların arasından "allahım neredeyim ben" diyerek kaçılır...

  umarım böyle devam etmez, kadıköy'de herkesin bütçesine uygun, kaliteli canlı müzik yapan yepisyeni bi mekanımız daha olur.
 • iç dizaynı hiç özel olmayan, 50lik biraya 9 lira isteyen ve özellikle alt katında tavan sebebiyle insanları klostrofobik yapabilecek bir mekan.
 • bundan sonra cumaları bahis'in sahne alacağı mekan. işletmeci son derece kafadır. 10'a kadar alt kata giriş ücretsiz. sonrasında ücretli. üst katta da devamlı hendrix, led zeppelin, deep purple filan çalıyorlar. arkadaşlarıma ayıp olmasa üst kata oturacam öyle güzel.

  ha içki olarak da efes dark 6 tl. normal yani.
 • (bkz: woodstock)
 • bu akşam ümit aydınlık & blues on grubunu ağırlamış mekan.
 • kadıköy sokaklarında shaft'tan ve buddha'dan sıkılanlar için güzel bir mekan olabilir. ilk kez bir kaç ay önce farklı bir yere gidelim diye baska ile birlikte 2 saat yürüdükten her mekanda girip, bakıp yok abi çıkalım ben sevmedim burayı diye söylenirken gözümüze çarpan poster sayesinde hadi bir de buraya bakalım diyerek daldığımız mekan. önce ilk girdiğiniz zaman özellikle iki bayan olarak gidiyorsanız, biraz değişik gelebilir. içerisinin değişik bir havası var baya barda filmi gibi bir filme dekor olabilecek tasarımda. pek bir şirinliği, sevimliliği yok. ilk başta pub kısmında biralarımızı içtik. gözümüzün duvarda ki ekrana takılmasıyla ne dönüyor aşşağıda gel bakalım dedik. kadıköyde ki canlı müzik sahnelerine rakip olabilecek güzellikte. her ne kadar telefon zor çekse de gidilesi, çıkan gruplar dinlenesi.
 • duyduğuma göre, mekana gelen müzisyen ve dinleyicilere garip davranan barmış, alıntılıyorum:

  "11 haziran tarihli cumartesi gecesi s-team olarak sahne aldığımız kadıköy woodstock isimli mekanda, mekanın çalışanları tarafından dinleyenlerimize ve vokalimiz fatih aygün'e yapılan inanılmaz saygısızlıklar ve davranışlar nedeniyle bu mekanı boykot etme ve olanları tüm müzisyen arkadaşlarımıza duyurma kararı almış bulunuyoruz.

  s-team olarak bizi biz yapan dinleyici ve dostlarımızı korumak borcumuz ve sorumluluğumuzdur. sessiz kalarak, emek hırsızlığı yapan, müzisyen ve dinleyicilerini sömüren mekanlara taviz vermeyeceğimizi herkese duyurmak isteriz.

  siz de mümkün olduğunca çok müzisyen ve müziksever arkadaşınıza bu metni ve olayların açıklaması olan metni yollarsanız, hem kendinize hem de onlara büyük bir iyilik yaparsınız.

  unutmayalım ki müzisyenlik sorumluluktur. bulunduğumuz topluma, dinleyicilerimize ve müziğe karşı...

  neler oldu?

  * elinde o sırada alkollü içki bulunmayan dinleyicilerimiz zorla mekandan çıkarıldı.

  * bu arkadaşlarımız içerisinde ilaç kullandığı için alkol içmesi yasak olan insanlara bile zorla içki almaları yoksa çıkmaları gerektiği baskısı yapıldı.

  * zaten giriş verip girmiş olan dinleyicilerimiz (ki bu arkadaşlarımız sadece orada o gün çıkan gruplar için gelmiş, mekanın sabit müşterisi olmayan kişilerdi) başka içki almaya zorlandılar.

  * fotoğraflarımızı çekmekte olan ve havalandırmasın duman altı koşullarda zar zor içini yapmaya çalışan arkadaşımız f., sürekli bar çalışanları tarafından yine alkol almazsa dışarı çıkarılacağı yolundaki sözlerle taciz edildi.

  * grup üyelerine sahneye içki ve su göndermeyi kendine (nedense) yediremeyen bar çalışanları tarafından solistimiz fatih aygün'e sözlü saldırıda bulunuldu.

  * bu olayları dışarıya taşımadan bar yönetimi ile çözmek istediğimizde bar sahibi tarafından "bizim burada oluyor böyle şeyler, yapacak bir şey yok. çalarsanız çalarsanız, yoksa eyvallah." şeklindeki asla bir mekan sahibine yakışmayan ve zaten söz sahibi olmadığını ortaya koyan açıklama ile karşılaşıldı.

  neler yapacağız?

  öncelikli olarak, ilk aşamada mekan tarafından tarafımıza ve o gün mağdur olan herkese bireysel özürler iletilene kadar boykot eylemimize devam edeceğiz.

  dinleyicilerimiz bizim için bizden daha önemliler, tüm sahnelerimiz, tüm şovlarımız ve programlarımız onları daha keyifli ve daha eğlenir halde görmek için.

  müzisyen olan arkadaşlarımız, eminiz ki, bu durumu çok daha iyi anlayacaklardır. hangi özür dilenirse dilensin yine de s-team olarak yönetim ve bu kötü koşullar aynı kaldığı sürece woodstock kadıköy sahnesinde asla yer almayacağız ve tüm müzisyen arkadaşlarımızı uyarmaya devam edeceğiz.

  nasıl destek olabilirsiniz?

  öncelikle, tüm tanıdığınız müzisyenlere bu metni iletebilir, eğer daha ayrıntılı duymak isterseniz olayları, tarafımıza ulaşabilirsiniz. doğru düzgün mekanların ayakta kalması, müzisyene değer verilmesi ve insanların güvende eğlenmesi için bunu yapmak hepimizin sorumluluğudur. bilgilendireceğiniz tek kişi bile müşterisine "yolunacak kaz" şeklinde bakan bu mekan için eksilen bir müşteri olarak etkili olacaktır."
 • geç öğrendiğim, kadıköy'deki favori mekanım. şansıma hep sessiz sakin gün ve saatlerine denk geldim. daha sert çaldığı zamanlar daha mutlu olmama vesile olacaklar. kalabalık halini de çok merak etmiyorum açıkçası. barı kapatmışcasına (yaz diye herkes dışarıda oturduğundan) içeride kafama göre takılabilmek benim için yeterli. çalışanları da kendi halinde nazik insanlar, ya da bana öyle davrandılar bilemem*. dekorasyon da gayet güzel, her ne kadar yüksek sandalyeleri sevmesem de...
  ek olarak, daha önce yazılan entry'lerde bahsedilen rakamlara bira da içmedim bu arada. acaba aynı yerden mi bahsediyoruz emin olamadım. neyse artık.