şükela:  tümü | bugün
  • woody allen ya bu bence yalan, zaten adam kimle istese yatar ki ne dye kızına yeltensin.bence kız sırf muhabet olsun dye iftira attı adamcağıza woody<3 <3 <3 <3
  • muhtemelen woody allen'ın şöhretinden nemalanmaya çalışan üvey kızının onyıllar sonra gelen temelsiz iftirası. julian assange'dan michael flatley'ye, dominique strauss-kahn'tan kobe bryant'a kadar son yıllarda defalarca gördüğümüz bir film. geçiniz.
  • mia forrow'un terkedenler isimli kitabında çoktan bahsettiği olaydır.
  • kadının woody'den para sızdırma çabası değilse bile önemsiz olay. böyle bir süper yeteneğe bir kaç kurban vermişsin çok mu?
  • arşivimde tüm filmleri yer alır, pek çoğunu da izledim. izlerken genel kanım "bu adam tam bir sapık" idi. ancak bu sapıklığını sekse düşkünlük, azgınlık olarak nitelemiştim. ne yazık ki daha ötesi de varmış...
    böyle bir olay gerçekse cezalandırılmalı, çocuk hassasiyeti diyerek konu kapatılmışsa da cocuk büyüyüp yeterince kabus gördüğüne göre daha fazla zarar göremeyeceğine göre , yeniden açılmalı.
  • psikolojisi, çocukluğu ve belki de hayatı mahvolmuş bir insanın ardından ''bir iki kurban verilmiş, çok mu?'' diye bahsedebilen ahlaksız pezevenkleri ortaya çıkarmış olaydır. kişi isterse çok ünlü bir yönetmen isterse peygamber isterse allah olsun amk, bu yaptığını temize çıkarmaz. filmlerini seviyorum diye laf etmeyecek, mazur görecek kadar insanlığımı kaybetmedim. umarım cezasını çeker meymenetsiz herif.
  • uvey kiziyla evlenmis olmasindan zaten kafadan ahlak notu verilmis yonetmen hakkindaki iddia. islamcilar da sinekten yag cikarma derdine dusebilir, belirtelim: senin inancinda kadin erkege helal ve haram kilinanlar olarak katagorize ediliyor. haram kilinmayanlarda kiz cocuklari da bulunuyor. evet nisa suresi. cocuk dedigin adi ustunde cocuktur. belli bir yasa, olgunluga, kararlarinin getirecegi sorumlulugun farkina varip, bunu tasiyabilecegi bilince ulasana kadar korunmasi gereken insan yavrusudur. savunmasizligindan yararlanip kurallarinca mesrulastirip haz aracin yapmak. evet ahlaksizlik.

uvey kiziyla evlenmek, iki yetiskinin aralarindaki feodal ahlakin olusturdugu bagi reddederek genel ahlak anlayisinin karsisinda marjinal bir durum olur en fazla. zorlama, cinsel istismar olmadigi surece iki yetiskinin kendi hayatlariyla ilgili verdigi karar kimseyi ilgilendirmez. aa olur mu oyle sey? oluyor iste, naparsin.. :)
  • tartışmalı konudur. robert b. weide, woody allen'in gerek mia farrow'un üvey kızı soon-yi previn'le evliliği gerekse dylan farrow'un taciz iddiaları konusunda haksız suçlamalara maruz kaldığına ilişkin uzunca bir yazı yazmış(meraklısına). bu arada woody allen'i hiç sevmem.