şükela:  tümü | bugün
  • woody allen ya bu bence yalan, zaten adam kimle istese yatar ki ne dye kızına yeltensin.bence kız sırf muhabet olsun dye iftira attı adamcağıza woody<3 <3 <3 <3
  • mia forrow'un terkedenler isimli kitabında çoktan bahsettiği olaydır.
  • kadının woody'den para sızdırma çabası değilse bile önemsiz olay. böyle bir süper yeteneğe bir kaç kurban vermişsin çok mu?
  • arşivimde tüm filmleri yer alır, pek çoğunu da izledim. izlerken genel kanım "bu adam tam bir sapık" idi. ancak bu sapıklığını sekse düşkünlük, azgınlık olarak nitelemiştim. ne yazık ki daha ötesi de varmış...
    böyle bir olay gerçekse cezalandırılmalı, çocuk hassasiyeti diyerek konu kapatılmışsa da cocuk büyüyüp yeterince kabus gördüğüne göre daha fazla zarar göremeyeceğine göre , yeniden açılmalı.
  • psikolojisi, çocukluğu ve belki de hayatı mahvolmuş bir insanın ardından ''bir iki kurban verilmiş, çok mu?'' diye bahsedebilen ahlaksız pezevenkleri ortaya çıkarmış olaydır. kişi isterse çok ünlü bir yönetmen isterse peygamber isterse allah olsun amk, bu yaptığını temize çıkarmaz. filmlerini seviyorum diye laf etmeyecek, mazur görecek kadar insanlığımı kaybetmedim. umarım cezasını çeker meymenetsiz herif.
  • tartışmalı konudur. robert b. weide, woody allen'in gerek mia farrow'un üvey kızı soon-yi previn'le evliliği gerekse dylan farrow'un taciz iddiaları konusunda haksız suçlamalara maruz kaldığına ilişkin uzunca bir yazı yazmış(meraklısına). bu arada woody allen'i hiç sevmem.
  • çok ağır reklam kokuyor, ilk olarak niye 2014’te de önceki yıllarda afişe edilmedi mesela bu durum?
    engel mi vardı ? biri konuşturmadı mı bu kızcağızı ?
    sonra woody allen zekasında bir adam “yok paris’te ünlü yapacağım seni” diyerek taciz mi ediyor ?
    roman polanski’nin sanatına ragmen ne kadar karşısındaysam, şu açıklama sonrası da woody allen’ın
    iftira demesine de bir o kadar şaşırmıyorum. komik ve acınası geliyor. hele tacizi prim yapmak için kullanıyorsa
    bu kız gerçekten pathetic.
  • 1992 senesinde de gundeme gelmis bir olaydir. vanity fair'in kasim 1992 sayisinda hakkinda bir makale yayinlanmis, ardindan 60 minutes isimli tv programinda woody allen konuyla ilgili suclamalara cevap verdigi bir roportajda yer almistir. is bu roportaji usenmeyip izlerseniz, ingilizce bilmenize bile gerek olmadan, sadece allen'in vucut diline dikkat ederek (direkt sorularda birden gerginlesmesi, cevap vermeye baslarken elini agzina goturmesi, konuyu yer yer gecistirmeye calismasi, roportaji yapan kisiyle mumkun oldugunca goz temasi kurmaktan kacinmasi, vs) ortada nahos bazi durumlar oldugunu anlayabilirsiniz.

60 minutes'de yayinlanan 1992 tarihli roportajin videosu icin (bkz: http://www.thedailybeast.com/…ns-on-60-minutes.html)