*

• toolbar'i da olan sozluk* denince aklima gelen 2. site.
  • italyancadaki fiil çekimlerini zamanlara göre bulabileceğiniz mübarek kaynak.
  • kazara italyanca ya da ispanyolca konuşulması gerektiğinde acil yardım sağlayabilecek online sözlük.
    tek kötü tarafı türkçe seçeneği yok, kullanabilmek için ingilizce bilmek gerekiyor

bazı cümleleri bile hatasız çevirebiliyor.
  • artık almanca ve rusça sözlükleri açılmıştır. türkçe, yunanca, japonca ve çince dahil olmak üzere diğer dillerde sağlanacak hizmetin denemesi başlamıştır.
  • yazılan kelimenin türevlerini de başlığın altında barındıran, eş anlamlılarına kadar bildiren, forumu bir harika sözlük. fransızca ingilizce dillerinde test edilmiştir, onaylanmıştır.
  • ingilizceye hakimseniz hayat kurtarıcı bir site olabilir. şu ana kadar gördüğüm en kapsamlı internet sözlüğü. ayrıca fransızca ve italyanca fiillerin tüm zaman çekimlerini bulabileceğiniz bir conjugator'a sahip olması ile tadından yenmeyen... bir de üstüne forumuyla göz yaşlarına boğan, can, ciğer, şekerpare.

fransızca çekimler: http://www.wordreference.com/conj/frverbs.asp
    italyanca çekimler: http://www.wordreference.com/conj/itverbs.asp

fiilinizi yazın, "conjuguer" ya da "conjugare"ye basın. voilà!

(bkz: olması gerektiği gibi olan siteler)
  • anlamini ogrenmek istediginiz sozcugu daha ilk harflerinden itibaren tahmin etmeye de baslamis internet sozlugu. forumlari oldukca kullanisli olup fransizca-ingilizce modulunde ustune yoktur.
  • bünyesine ingilizce-türkçe ve türkçe-ingilizce sözlük de ekleyip şükelaların şükelası sıfatını da kaptı ya benden, artık sırtı yere gelmez!

çok seviyorum ulan, aşığım!
  • ingilizceden ispanyolcaya, fransızcaya, almancaya, italyancaya ve bu dillerden ingilizceye çeviri yapan online bir sözlüktür. ingilizceden ingilizceye seçeneği de vardır.

sistemi bana biraz karışık gelse de başarılı bir sözlüktür.
  • kesinlikle fransizca icin en iyi, en guvenilir sozluk. rusca dahil diger dillerde de gittikce buyuyorlar, takdir edilesi.
hesabın var mı? giriş yap