şükela:  tümü | bugün
  • 1800'lü yılların ortasında teksas'da bir ay barmenlik yaptıktan sonra, osmanlı imparatorluğu'na geçilip tercümanlık, katipliklik gibi işler yapılır. zira o dönemde osmanlı'da dil bilmek mevki sahibi olmak demektir. biraz tarih okuyup danışman veya baş kahin de olunabilir.

    edit. "gezin tozun niye çalışıyorsunuz ki" denmiş. work and travel bu kardeşim. bunu düzenleyen altınıza zaman makinesini veren firma tabi ki karşılığında bir ücret talep edecektir. ve sizi belirli bir süreliğine gönderecektir. bu süreç sonunda hem kazanmanız karnınızı doyurmanız hem de firmanın ücretini ödemeniz gerekecektir. yok öyle beleşten geçmişe gitmek gezip tozmak. ruhunuz burjuva anasını satayım.
  • 1940-1943 arası nazi subayı olurdum herhalde. hem work hem travel. torunlarıma ilk 3 yıl bende destekledim sonra çok bozdu diye anlatırdım.
  • akıllı yatırımcıya cok sey kazandırır. cok eskiye gitmeye gerek yok, 1950 lere gidip beylikdüzünden bir kac donum arsa alınması kafidir. aktif bir dedemiz olmamis ki millete bakiyorum adam babadan ogula arsa alıcısı. kardesim 100 metrekare bir yer alsaydınız bari ne kadar rahat insanlarmissiniz.