şükela:  tümü | bugün
 • workcube; şirketlerin çalışanlarını, müşterilerini ve tedarikçiden servise kadar tüm iş ortaklarını tek ve sağlam bir platformda iş yapabilir hale getiren kapsamlı bir e-business uygulama yazılımıdır. tamamen web tabanlı bir kurumsal yazılım olan workcube kurumlara a'dan z'ye ortak bir veri tabanı üzerinden tüm iş, işbirliği ve iletişim faaliyetlerini yürütebilecekleri bir platform sunar.

  workcube erp(kurumsal kaynak planlama), crm (müşteri ilişkileri yönetimi), tedarik zinciri yönetimi, içerik yönetimi, proje yönetimi, eğitim yönetimi, insan kaynakları yönetimi v.b. çözümlerdeki tüm fonksiyonları kapsamakta ve birbiriyle birebir entegre biçimde kurumların kullanımına sunmaktadır. workcube bugüne kadar ortak veri tabanı üzerinde en cok fonksiyon sunan web tabanlı tek yazılımdır.

  workcube’un perakende, food, metal, inşaat&gayrimenkul, hizmet, mobilya, dağıtım gibi farklı sektörlere yönelik kurumsal dikey çözümleri de mevcuttur.

  diyor web sitesinde.
  coldfusion da kodlanmış ve sıcak olarak servis yapılması tavsiye ediliyor.

  http://www.workcube.com/
 • mozilla firefox destegi vermeyen ilginc $irket. yani diyorlar ki, "biz o kadar super huper duper web yazilimlari geli$tiririz ki mu$terilerinizin yuzde 23'unden anindan vazgecersiniz."

  bunun tercemesi $u aslinda : "o kadar rad'in icine gomulmu$ durumdayiz ki firefox destegi vermek icin modifikasyon yapabilecek ne bilgimiz ne becerimiz var. cali$anlarimiz da zaten ya yeni mezun ya da yuksek lisans yapmak icin okula gidip arada bir mesaiye ugrayan terbiyeli gencler..."

  turkiye kadar kafasina esenin it hizmeti verebildigi ba$ka nasil bir ulke bulunabilir bilemiyorum.
 • mozilla firefox desteği verememe gibi bir derdi olmayan yazılım şirketi..
  global ya da ulusal bütün erp şirketleri bak bizim de web yönümüzde var diyerek bunun var olduğuna ikna etmeye çalışırken bunu size özel yapacacağız deyip işin içinden sıyrılırken diğer yandan workcube denilen firma %100 net tabanlı,açık kaynak kodlu diyerek uygulamayı gösterir ve sadece bu vizyoner yaklaşımı ile bile şirketleri etkileyebilir.
 • firma tarafından gönderilen cevap ve düzeltme metni şu şekildedir;
  "rad’lara boğulmayan erp yazılımı. mozilla, safari, opera tüm browser’larda sorunsuz çalıştığı gibi, aynı sunucuya bir pc’de, mac’de, linux’da erişip üzerinde istediği gibi işlem yapabilir. binlerce business objects’i içerisine dahil etmiş, coldfusion ile geliştirilmiş web uygulamalarından biridir. dört farklı ülkede, yüzlerce işletmede, on binlerce kullanıcı tarafından kullanılır."
 • iş uygulamarı için teknoloji olarak tüm dünyanın geldiği son noktada olduğunu idda eden yazılım / firma.

  kaynak : http://www.workcube.com/…p_flvplayer&video_id=10100 , 1. dakika 40. saniye.
 • kötü, kullanışsız ve hantal erp sistemlerinden biridir. sevmedim, sevemedim.
 • hayatımda gördüğüm/kullandığım tek erp/crm yazılımı olduğu için kıyaslama yapamıyorum ama web arayüzü eski ve hantal. güncellemeler geriye dönük yapıldığı için web3.0 standartlarına ne zaman ulaşır belli degil.
 • web tabanlı olmasının avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğunu hala çözemediğim yazılım. o kadar küçük ayrıtılarla uyumsuzluk sorunları çıkıyor ki insanı çileden çıkartıyor. her browserla da sorunsuz çalıştığı yönüneki asılsız iddialara kanmayalım lütfen. en küçük bir problem, uyumsuzluk, raporlarda hata çıktığı zaman "tarayıcınızın versiyonunu explorer 8' e indirgemeniz lazım bıdıbıdıbıdı" şeklinde çözüm öneriliyor. komik.
 • nedir bu workcube?

  (yazdıklarım abartılıdır demiyeceğim, yaşanmış hikâyelerdir.)

  * 3-4 yıllık aşırı bir zorlamanın sonunda ciddi enkaz ve moral bozukluğu yaratan bir erp sistemi.

  * içinde hazır bulunmayan bir fonksiyonu geliştirimle yaptırabilirsiniz.
  fakat, başka hazır olmayan bir fonksiyonu yine bir geliştirimle eklerken eski geliştirimin patladığı bir yazılım. bu bozulan geliştirimi düzeltirken başka bir geliştirimi bozulan bir yazılım. yine o bozulan başka bir geliştirimi düzeltmeye çalışırken bir başkasını mutlaka bozan mantıkla çalışan "aşırı takipsiz" bir erp (?) sistemi.

  * yazılımcılarının yüksek kibire sahip olduğu ve sorunu çözmek için pek bir çaba göstermediği bir erp sistemidir.

  * bir form taslağını bile kendinizin hazırlayamadığı ve her bir karakter ilavesi için bedel istenen bir erp sistemidir.

  * "şunu yapabilir mı? yapar. bunu yapabilir mı? yapar. peki ya onu yapabilir mi? yapar tabi ki" modunda sözlerle kandırılmanızın kolay olduğu ama iş resmi proje tamamlanma süresine geldiğinde hiç bir tarihe imza atmayan bir erp sistemi.

  * yazılımda eksik olduğunu gördüğünüz bir noktada, kendilerinin "standardımızda bu yok ama bir sonraki versiyonda ekleyebiliriz(?)" ve "eğer acil isterseniz ücretle yapabiliriz" dediği ama o "sonraki versiyon"un 2 senedir hazırlanmadığı ve 1-2 sene de pek hazırlanmayacak şekilde göründüğü ve hazırlansa da nasıl çalışacağından emin olunamayan bir erp sistemi.

  daha fazla yazmasam iyi olur, zira mevcut kullanıcıların moralini daha da bozmaya gerek yok.

  kullananlara geçmiş olsun...
 • kolay kullanımı ile isteğe bağlı yaratımlarla firmaların programı istedikleri şekilde bir platforma dönüştürebilecekleri kadar kolay basit ve bir o kadarda işlevsel modern bir programdır.web tabanlı olması güvenlik açısından bir risk taşımaktamıdır? bence değildir.ancak web tabanlı olması çalışanların ve yöneticilerin işine büyük bir kolaylık katmaktadır.her browser da aynı randımanı vermez.internet explorer ı baz almıştır.bir web stesinde gezinir gibi işlerinizi taaa çinden bile kolaylıkla yapabilirsiniz.doneler alıp raporlar görebilirsiniz.geniş bir şirket içinde bir çok kullanıma açık özellik mevcut, ik dan tutunda merketing e kadar..bir tek zamanla ağırlaşması sorun olabilir.oda internet hızınızla ve sisteminizin özelliği data büyüklüğü ile doğru orantılı olmamasından kaynaklı..sınırsız kullanıcı hakkı var..buda iyi birşey..