şükela:  tümü | bugün
  • (warhammer 40k)
    chaos space marine legion. primarchlari angron. chaos savas tanrisi khorne'a taparlar ve bu inanisa uygun olarak sadece vahset icin yasarlar. yakin dovus disinda hic birsey yapmazlar ama yakin dovuste o kadar iyidirler ki, tum oyunda blood angels disinda hic bi guc onlarla asik atamaz. khorne berzerker olarak anilirlar ve khornate chainaxe adi verilen bir silah tasirlar. bu silah zirh filan dinlemedigi icin, en agir zirhli uniteleri bile kolaylikla ikiye ayirabilirler.
    10000 yil once horus heresy sirasinda imparatorluk sarayinin kusatmasini yonetmisler ve blood angel'larla karsilasmislardir. ozellikle blood angels primarch'i sangunius ve angron arasindaki - savas baslamadan once- sessiz meydan okuma sahnesi inanilmazdir.
  • arpası fazla gelmiş chaos marine legion. arpaları o kadar fazla gelmiştir ki hızlarını alamayıp kaos tarafına geçmişlerdir.

    amma kaos tarafına geçenler arasında en az suçlanacak ekip de bunlardır zira emperor angron hususunda yaptığı eşşekliği (haşa) kimseye yapmamıştır. sen evladını bir dağın tepesinde kan kardeşim dediği adamlarla omuz omuza bir grup köleci pezevengin itleriyle çevrili bul, sonra da git, yok ben master of mankind'im, warp god'luğa iki adımım kalmış, arkamda battlebarge'ı strike cruiser'i koca bir donanma var, az yellenseler bir tane asker bırakmazlar aşağıda, onu boşver bir tümen adeptus custodes getirmişim, aşağıya salsam kan nehir olur akar, evladımın kan kardeşlerini de kurtarır gönlünü hoş ederim deme, garibanı teleport marifetiyle al yukarıya kardeşlerinin katlini izlemek zorunda bırak, sonra aman efendim angron neden emperor'a özden kıl. dahası angron'un bıngıldağında bir araba agresiflik arttırıcı implant bok püsür varken yine ben teknolojiyi yaladım yuttum omnissiah oldum dememiş eli erip oğlanın beynini haşlanmış yumurtaya çeviren bu kadar abuk subuk ekipmanı çıkarmayı akıl edememiştir. ondan sonra angron neden balatayı yaktı, psikopata bağladı, sanguinius'a pis baktı imperium'un ağzını kırdı, kırar tabi.
  • kavgaya ilk çağrılacak lejyondur. sanki angron'un genlerini taşıdıkları yetmiyor gibi bir de üstüne üslük, angron'un kafasındaki çivilerden çaktırırlar ki daha da deli olsunlar. emperor bu konudaki sıkıntısını leman russ aracılığıyla dile getirse de, angron reyiz "ne dinleyecem lan pezevengi" diyerekten uygulamaya devam etmiştir. amma velakin sıkıntı hususunda space wolves ve world eaters kardeş kanı dökmüştür.