• 1 - rus toplarının tam nişan almadan nişangahı rakip tankın üstüne getirir getirmez yaptığı atışlarda çok isabetli olması (russian snap shot comrade )
    2 - aynı kalınlık ve açı değerlerine sahip olmalarına rağmen rus tanklarının daha zor delinmesi (stalinium steel comrade)
    3 - aynı ağırlıkta ve palet genişliğinde olmalarına rağmen yüzey sürtünme değerlerinin rus tanklarında daha iyi olması (mother russia ground resistance comrade)
    4 - son ıs-3a iyileştirmesi ile rus tipi ters işleyen otomatik yükleyici kavramının hayatımıza girmesi (russian auto reloader, revers italian comrade)
    5 - medium olmayacak kadar zırhlı, ağır olmayacak kadar hızlı rus tankları (bylat 430u, bylat 277, bylat 268-4)
    6 - kime ne şekilde atılırsa atılsın en kötü 1 hasar vermesi gereken he mermilerin rus tanklarına bazen 0 zarar vermesi (russian turret and soviet kozmo armor comrade)
  • o 420 mm delişe sahip mermi ile bende çoğu tankı delememiştim.
    elemanın biri t110e4 apcr mermi ile benim ıs7’in her seferinde taretinden delince yıllar önce bıraktım oyunu.
  • 420mm delişli mermi ile boşluklu veya sektirme için özel kavis verilmiş zırhtan habersiz her attığını delecek sanan mantık hatalı oyunculara sahip olması.

t110e4'ün apcr mermisi 375mm deliciliğe sahip. ıs-7 taretinin kağıt üstünde taret zırhı ön 240/yan 185 ve arka 94mm. taret kavisinden dolayı bazı noktalar 325mm efektif oluyor ancak eğer taretin silah yuvası hariç gövdeye yakın yerine denk getirirse taretini deler arkadaşım. benim karşıma aynı şartlar ile gelsen bende 5 attığımda 4 delerim seni. oyunu bıraktığın isabet olmuş.

https://tanks.gg/tank/is-7/model?vm=live
  • daha mantık hatasının ne demek olduğundan bihaber insanların yazmaması gerek.

mermi sektiği zaman görünmüyor diye mantık hatası mı olur? gerçekte de tankın gövdesini tokatlarsın "mermi sekti göstersene ulan" diye. ödev olsun, etkin zırh kalınlığı nedir? neye yarar? cevabı bulduktan sonra mantığa uygun mu yoksa mantık hatası mı olduğuna herkes karar verebilir. gerçi adam boşluklu zırh için saçmalık yazmış kime ne anlatıyorum. he merminin gösterdiğinden fazla hasar verebilmesi de yine merminin bir özelliğidir. oyunla alakalı bir durum değil yani. tankların canları ve verdikleri hasarlar farklı diye ağlanması ise çok komikti. her tank aynı olsun isteyen açar ataride 90 tank oynar.

dandik wot'u bana savundurttunuz ya daha bir şey demiyorum. tonla mantık hatası ve para ödemezsen yenilgiye zorlayan bir oynanışı olduğu doğrudur da mantık hatası diye saçma sapan şeyler yazmak ne bileyim biraz şey. oyunu oynamaya 2012'de başlamış ve uydurma tanklar, iyice p2w olması, mod denilen ama düpedüz hile olan şeyler, asla delinemeyen saçma tanklar gibi şeyler yüzünden bırakmış biri olarak yazıyorum. ilk zamanlarda bizim en büyük derdimiz "t-50'yi nasıl yok ederiz?" derdiyken o kadar çok ıvır zıvır geldi ki bunların çoğu oyuna bağlamak yerine oyundan soğuttu. eski, ilkel ve doğru düzgün veri olmadan düşmanı yenme amacı olan oyun olsa yine başlarım. mesela 10 maçta 8 galibiyet yapıp 8 tankımız için 5x tecrübeleri toplayıp oyunu kapatabilirdik. sırf para harcayan kerizler daha çok eğlensin diye oyun bu hale geldi.

tahvil diye bir saçmalık ve onunla alınan ultra mega gelişmiş aygıt saçmalığı mantık hatasıdır mesela. sarf malzemelerinin oyun içinde yenilenmesi mantık hatasıdır. ben zaten aşırı güçlü olan bir tankla ekstra birkaç tankla saldırıp kritik hasar veriyorum ama adam sürekli onarabiliyor. oyun sonuna tüm parçaları sağlam gitme imkanı doğuyor. ne anladık o işten? ya o hasarı alacak kadar agresif oynamasın veya cezasını çeksin mantıklı olan budur.

daha sayfalarca saçmalık ve aptal oyuncuların oynamayı beceremeyip zırıl zırıl zırlama sebebinin aslında neye dayandığını yazardım da vaktim yok.
  • koca bir tankınız var ve adam sizi sadece gözcü kulenizden vurarak 5 atışta patlatıyor ve milyonlarca insan bundan zevk alıyor.
  • mürettebatın sağlık durumuyla alakalı bilgi veren arkadaşı mürettabat üyesi olarak görmekte başka bir boyut kardeşim, o zaman lol de takımın bir inhibitörü havayı uçurdu diyen arkadaşın da ölmesi lazım ..
hesabın var mı? giriş yap