• blizzard'ın bir yıldan uzun bir süredir üzerinde gizliden gizliye çalıştıkları ve geçtiğimiz pazar günü açıklanan warcraft diyarı olan azeroth'da geçen yeni rpg oyunu.. oyun içi cinematics demo'sunda gördüğüme göre gerek grafik gerek oynanabilirlik olarak çok sağlam bir oyun olacaktır..
  • yeni sitesi çok güzel olan oyun. sitede oyundaki ırklar (dörde çıktı, +dwarflar) ve bazı yerler, (westfall, duskwood, stranglethorn vale, elwyyn forest) hakkında bilgi var. screenshotlar ve artwork mevcut. çok güzel olacak gibi bir his var içimde.
  • official site'ına son konulan 2003 gameplay movie'siyle oyun sektöründe şimdiden baya bir yankı uyandırmıştır. müziklerinin yapımcısı da jason hayes isimli aşmışlardan bir aşmış insandır (diğeri de matt uelmen'dir)
  • gameplay trailerleri ağız sulandıran, oha! ohaaaa! nidalarıyla izlenen oyun. hayatımda bana orjinal oyun aldırabilecek tek şey.
  • blizzard entertainment, nightelf'lerin de playable ırk olarak eklendiğini duyurmuş bulunmaktadır, hatta nightelf town'larından bir screenshot'lar var ki lothlorien'i aratmıyor yeminlen. ayrıca da yeni e3 mayıs 2003 gameplay movie'si de eklenmiştir siteye, gryphon'a da binebiliyormuşuz bunu gördük.
  • ign testinde anlatılanların dibimi düşürdüğü oyun. isteyenler http://pc.ign.com/articles/401/401921p1.html adresine gitip yalana yalana okuyabilirler.
  • beta testinin baslamak uzere oldugu oyun. yapilan tahminler uc-alti ay arasi bir beta testi olacagi yonunde. alfasi icin cikis tarihi ise bir fenomen, herkes tahmin yapmakta su sirada. ancak biraz optimist de olsa genel tahmin temmuz 2004 olarak goruluyor. benim fikrim ise blizzard isi yavastan alip 2005 basinda cikaracak. para biriktirip yeni bir bilgisayar almak gibi cilginca fikirler getiriyor kafama.
    yine de beklemeye deger gorunuyor. oynanabilir irk sayisi baslangic icin sekiz ve dokuz tane de class var: hunter, warrior, paladin, rogue, warlock, mage, priest, shaman, druid.
    hatta ve hatta hunter olursaniz vahsi bir hayvani evcillestirip animal companion olarak yaninizda dolastirmaniz mumkunmus, tek sorun ejderhalar evcillesmiyo. ayrica yuksek level oyuncular hero class alabilecekler. ustelik trade (secondary) skill kavramini asmis gorunuyolar; cooking skill diye birsey bile var.
    agzim acik salak gibi cikmasini bekliyorum.
    edit: su anda ogrenmis bulunuyorum ve blizzard da bunu acikladi; alfa versiyonu piyasaya sizmis. ama tabi ortada bi server olmadigi icin calismiyo, sadece karakter yaratabiliyomusunuz. ama sifreyi kirip single player modu olan bi oyun haline getirilmeye calisiliyomus bu sizan versiyon. nette kolayca bulunabilir, ama sadece karakter gorcem diye de 2 gb indirilmez.
  • bir takim leak versiyonlari artik betamidir, alphamidir etrafda dolasyir. oyle bos bos ovalarda kosturup, texture siz iki uc sey gorebiliyormussunuz...
  • şu an itibariyle, alpha versiyonu elimde bulunan oyun. saçma bir serverda(emulatör sanırım) bomboş arazide geziyor olsam bile, kalimdor' un inanılmaz bir özenle yapılmış ormanlarında gezerek, jason hayesin yaptığı müzikleri dinlemek çok zevkli.

grafikler ve fizikler mükemmel. istersek 1st, istersek 3rd person olarak oynayabiliyoruz oyunu. bence 3rd person olarak oynamak daha kolay. binekler ve hareketleri çok hoş. oyunda zıplama var, dağların taşların üzerinden zıplayabiliyoruz. macrolar çok kullanışlı. her blizzard oyununda olduğu gibi herşeyin shortcut ı var. ve gene her blizzard oyununda olduğu gibi, konuşmak için enter a basıyoruz. bir sürü emote var.

tabi bütün bunların yanında gözüme batan bir şey yok mu? açıkcası yok. sanırım heyecandan pek kötü yanını göremedim. tabi ki alpha olduğu için sık sık crash ediyor. bir de ana menü henüz çalışmıyor. yani options a falan sadece oyundayken girebiliyoruz. www.gotwow.net adresinden edinebilirsiniz, yaklaşık 2gb.

welcome to the world of warcraft.
hesabın var mı? giriş yap