şükela:  tümü | bugün
  • world of tanks ve world of warplanes'in üreticisi olan wargaming'in ar-ge aşamasında olduğu savaş gemileriyle savaş oyunu. muhtemelen oyun 2014'te çıkacak, tabi önce kapalı beta olarak.
    resmi site

forumlardan öğrendiğim kadar wargaming tüm oyunları*** birleştirerek çılgın, deli divane ve c-c-combo yapmak gibi bir planlanı var.
    edit: yok demişler, ben forumcuların yalancısıyım. yapsalar iyi olur, güzel olur. bana ne lan tohumuna ben mi para veriyorum.
  • henüz closed-beta aşamasında olan oyun. yalnız belirtmekte fayda var ki, yapılan açıklamaya göre an itibariyle wargaming'in tüm oyunlarını birleştirme, veya bir askeri canlandırabileceğimiz birfps oyunu çıkarma yönünde bir plan yok.
  • bugün kapalı beta erişimine açılacağı söylenen oyun. ancak, şu anda yeni başvuru almıyorlar.
  • intive kodu olanların yeşillendirmesini istediğim merak uyandıran oyun.
  • bu gidişle war thunder'in bile* daha önce donanma temalı oyun yapacağını bana düşündürten oyunumsu şey.
  • bugün 10 harita, 4 gemi sınıfı ile betası güzel bir trailer start alan wargaming oyunu.
  • açıldığında iki gün içinde indirdim. fakat o aralar eu serverlarındaki yoğunluktan dolayı hesabıma giriş yapamadım. oyun indi bilgisayara fakat bu sefer de north america dışında server yoktu. mecbur yeni hesap açtım ve şu an oyun ingilizce. yapacak bir şey var mı bilmiyorum belki lol deki gibi bir aktarım gelir.

oyuna gelirsek tek kelimeyle mükemmel. grafikler beklediğim gibi, bilgisayarım biraz iyi olduğu için de herhangi bir kasma, donma problemi olmadı.

yeni indirecekler için:

-4 tip gemi var: uçak gemisi, savaş gemisi, kruvazör, destroyer.

-destroyer'ın iki avantajı var: hızı ve torpidosu. ama gemisi küçük oldukça dayanıksız ve topu iyi değil.
    edit: amacınız çevikliğinizi kullanarak diğer gemilere hızlıca yaklaşmak ve torpidonuz ile onları batırmak.

-kruvazör: çok çeşitliler, torpidosu, topu ,hızı, dayanıklığı çok değişiklik gösteriyor. ama genel amacı destek olmak diyebiliriz. uçaksavarı ile uçakların zulmünden donanmanızı koruyabilir. aslında oyundaki en dengeli gemi, her şeyi ortalama.

-savaş gemisi: ağır, dayanıklı, çok güçlü topları olan oyuncağımız. adı üzerinde savaş gemisi. ama çok yavaş ve topların doldurma süresi çok uzun. bu sebeple biraz sıkılabilirsiniz.

-uçak gemisi: oyunda korunmasız, ama genelde karşı takıma en çok hasarı veren birim. torpido bırakan uçakları, gözlemci uçakları vs var. lol oynadıysanız adc gibi demem yanlış olmaz heralde.
  • güzel oyun. zuiho ile akıyorum.
  • üzerinde daha çok çalışılması gereken oyun betası idare eder... ayrıca almanlar ne zaman gelecek diye merak etmiyor da değiliz...
  • ilk kriegsmarine gemilerinin gelecek update ile beklendiği oyun (bir tier 1 kruvazör - hermelin, bir tier 2 kruvazör - dresden, bir tier 8 zırhlı - tirpitz ve bir tier 8 premium zırhlı - bismarck).

eu serverında division oynamakla ilgilenenler yeşillendirsin. wyoming (tier 4) ile kruvazörlerin kabusu zırhlıların belasıyım, destroyer bekçiliği yapacak kruvazör ya da amerikan destroyeri lazım.