şükela:  tümü | bugün
 • bir yolcu uçağının şaka gibi bir şekilde içine girdiği ikiz gökdelen olarak tasarlanmış iş merkezi.
 • memleketinin dunyanin jandarmasi olmasinin bedelini bogrune iki ucak yiyerek odeyen guzel binalar.
 • biz goremeden bade olan guzellikler.
 • world trade center'ın iki ayrı kulesine 18 dakika arayla iki ayrı uçağın çarpmasını takiben pentagon'a da yapılan saldırı ile amerika'yı kitlemiş saldırılar bütünü. beyaz saray'ın boşaltılması, başkanın (filmlerden tanıdığımız) air force one'a bindirilmesi ve yurt içi tüm uçuşların durdurulması, havaalanlarının faa tarafından bu akşam est (eastern standart time) ile 17.00'a kadar tamamen kapanması sonucuna kadar varmış durumdadır. (sürenin uzatılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor)
  new york'da şehre giriş yapan tüm metro ve tünel hizmetlerinin de bloke edildiği gerekirse bunun çevre şehir ve/veya eyaletlere de yayılacağı ise az evvel cnn tarafından bildirildi.

  amerika tarihindeki en büyük terörist saldrısı ile başa çıkmaya çalışıyor ve hayat kitlenmiş, savaş alarmına geçilmiş durumda. bunu bir başarı olarak gören "ahahah ne kadar komikti süperdi" tepkileri veren, "onun bunun işine karışırsa böyle olur" yorumlarını esirgemeyenleri ise tebrik ediyorum. sivil halka karşı yapılmış hiçbir saldırı hoş görülemez, bir ülkenin diplomatik ve politik eylemlerinin acısı o ülkenin vatandaşlarından çıkarılamaz. dün taksim'deki intihar saldırısına üzülüp amerika'daki olayları neşeli bir heyecan ve hayretle izleyenleri ise ancak hypocrite olarak nitelendirebiliyorum. aklım amerika'da, gözüm haber kaynaklarında takip ettiğim, beni şu akşam vakti pek çok üzmüş hadisedir world trade center saldırısı ve gelişen olaylar. (evet pis bir kapitalist domuzum ben)

  işte bir zamanlar new york'un sembollerinden biri olan, şu anda ise tamamen ortadan kalkmış bir zamanların simgesi olarak hatırlanacak ve herhalde asla da unutulmayacak world trade center.
 • "amerikan'ın götü"* pentagon'da ikinci bir patlama, washington'da bir shopping mall'a ve son olarak capitol hill'deki kongre binasına saldırılar, amerikan savaş uçaklarının başkent ve çevresinde koruma uçuşlarına çıkmış olması şeklinde devam eden olaylar ve getirdikleri. 7 uçağın kaçırılmış olduğu ve 2'sinin havada olduğu haberleri ise daha çok saldırının olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. amerika en üst düzeyde savaş durumunda. ölü sayısını tahmin edemiyorlar ve sadece çok yüksek olduğunu söyleyebiliyorlar. "world trade center patladı" haberi üzerine duyduğumuz (ve ağzımızı açık bırakan) şeyler ise bunlardı. wtc -ne yazık ki- bir tarih yazdı.

  ve america goes berserk.
 • fight club'i hatirlatir sekilde coken yeni binalar.
 • dunya değiş tokuş merkezi
 • şu an için artık olmayan ticaret merkezi..
 • world trade center manhattan a gelmezden once ilk gorulen silueti gecek anlamda yeni manhattan in profiliydi. o kadar buyuk ve guzeldi ki, bloklar oteden 150 metre onunuzdeymis gibi duruyor, git git ulasamiyordunuz. altinda durup yukari baktiginizda basiniz donuyor, yercekimi hissiniz karisiyordu. hayatimin en guzel aksamlarindan birini wtc in tepesinde horni ve minus ile gecimistim. manevi bagim buyuk idi.

  ve nagasaki, hiroshima ve binlarce sivil hedefi bombalayan amerikanin bunu hakettigini bir an bile dusunsek bile, boyle olmaliydi, boyle olmasina sevinir gibi bile olunmamaliydi. ve boyle bir olayda amerikan devletinin hatalari anilmamaliydi, siddeti kinayip, sivil insanlarin olumune "hani nerde action filminiz? hani nerede ruyaniz?" demek icin bu goruntuleri izleyip otuzbir cekebilecek manyak sinir sistemine ve uktelere sahip olmak gerekir.

  bir trivial soru daha, wtc in mustahdem kadrosunun buyuk cogunlugunu kimler olusturuyordu?

  ben yanitliyayim, turkler.

  her katinda turkce konustugunuzda birinin donup baktigi bir yerdi wtc. ve dunya ticaret merkeziydi, amerikan ticaret merkezi degil fatura hepinizin kina parasina yansiyacak, adisyonunuza eklenecek.
 • bir zamanlar amerikada bulunan twin towers yapilarinin barindirdigi merkez.