şükela:  tümü | bugün
 • newyork'ta ikiz gökdelen şeklindeki iş merkezi
 • birisine uçak çarpmış
  düzeltme: ikisine de ayrı ayrı uçaklar çarpmış
 • bir yolcu uçağının şaka gibi bir şekilde içine girdiği ikiz gökdelen olarak tasarlanmış iş merkezi.
 • tesadüf olmaktan uzak ve her ikisi de saldırı neticesinde olmuş imajı yaratan faciaya maruz kalmış binalar
  uçaklardan birinin kaçırıldığı teyid edilmiş (boeing 767 halen binanın içinde bulunuyor)
 • memleketinin dunyanin jandarmasi olmasinin bedelini bogrune iki ucak yiyerek odeyen guzel binalar.
 • biz goremeden bade olan guzellikler.
 • world trade center'ın iki ayrı kulesine 18 dakika arayla iki ayrı uçağın çarpmasını takiben pentagon'a da yapılan saldırı ile amerika'yı kitlemiş saldırılar bütünü. beyaz saray'ın boşaltılması, başkanın (filmlerden tanıdığımız) air force one'a bindirilmesi ve yurt içi tüm uçuşların durdurulması, havaalanlarının faa tarafından bu akşam est (eastern standart time) ile 17.00'a kadar tamamen kapanması sonucuna kadar varmış durumdadır. (sürenin uzatılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor)
  new york'da şehre giriş yapan tüm metro ve tünel hizmetlerinin de bloke edildiği gerekirse bunun çevre şehir ve/veya eyaletlere de yayılacağı ise az evvel cnn tarafından bildirildi.

  amerika tarihindeki en büyük terörist saldrısı ile başa çıkmaya çalışıyor ve hayat kitlenmiş, savaş alarmına geçilmiş durumda. bunu bir başarı olarak gören "ahahah ne kadar komikti süperdi" tepkileri veren, "onun bunun işine karışırsa böyle olur" yorumlarını esirgemeyenleri ise tebrik ediyorum. sivil halka karşı yapılmış hiçbir saldırı hoş görülemez, bir ülkenin diplomatik ve politik eylemlerinin acısı o ülkenin vatandaşlarından çıkarılamaz. dün taksim'deki intihar saldırısına üzülüp amerika'daki olayları neşeli bir heyecan ve hayretle izleyenleri ise ancak hypocrite olarak nitelendirebiliyorum. aklım amerika'da, gözüm haber kaynaklarında takip ettiğim, beni şu akşam vakti pek çok üzmüş hadisedir world trade center saldırısı ve gelişen olaylar. (evet pis bir kapitalist domuzum ben)

  işte bir zamanlar new york'un sembollerinden biri olan, şu anda ise tamamen ortadan kalkmış bir zamanların simgesi olarak hatırlanacak ve herhalde asla da unutulmayacak world trade center.
 • "amerikan'ın götü"* pentagon'da ikinci bir patlama, washington'da bir shopping mall'a ve son olarak capitol hill'deki kongre binasına saldırılar, amerikan savaş uçaklarının başkent ve çevresinde koruma uçuşlarına çıkmış olması şeklinde devam eden olaylar ve getirdikleri. 7 uçağın kaçırılmış olduğu ve 2'sinin havada olduğu haberleri ise daha çok saldırının olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. amerika en üst düzeyde savaş durumunda. ölü sayısını tahmin edemiyorlar ve sadece çok yüksek olduğunu söyleyebiliyorlar. "world trade center patladı" haberi üzerine duyduğumuz (ve ağzımızı açık bırakan) şeyler ise bunlardı. wtc -ne yazık ki- bir tarih yazdı.

  ve america goes berserk.
 • fight club'i hatirlatir sekilde coken yeni binalar.
 • dunya değiş tokuş merkezi

hesabın var mı? giriş yap