*

şükela:  tümü | bugün
 • ancak hayallerde ve hollywood filmlerinde mümkün olabileceğini sandığım ve terorizmin hayalleri gerçeğe dönüştürüp yaklaşık 1000 kişiyi yaralıyıp, yüzlerce kişiyi öldürdüğü eylem..

  bu arada.. bence bu savaş demektir.. aman aman...
 • dolar mark paritesini çılgınlar gibi 2.18 ila 2.16 arasında oynatan, new york borsasını tahliye ettiren dünyayı sarsan olay
 • world trade centerin bir binasinin cokmesine sebep olmu$ inanilmaz boyutlarda terorist saldiri...
 • 20 yil sonra oscar odullu bir filmin senaryosunu olusturacak olay
 • sabah haberlerde "kucuk bir ucak" olarak betimlendiginden greenpeace'in protesto eylemi ayarinda bir olay sanip kale almamistim. lakin arkasindan ikinci ucagin da obur kuleye ve ve bir digerinin de pentagona carpmasindan sonra ortalik galeyana gelmisti. $irkette tv olmamasina ragmen bnet'in canli ntv yayini sayesinde olay yerini canli seyretmeye basladik. "lan oradan biri atladi ohaaaaaaa" deyip agzimizin acik kalirken bir sure sonra kulelerin teker teker yikilmasina "hasshasshassiktir" efektleriyle $ahit olduk. ozellikle ikinci ucagin carpmasindan hemen sonra dunyadaki tum haber siteleri (cnn, bbc etc) eri$im trafigini kaldiramayip cokmus ve cogu idareten bir sayfa koymak zorunda kalmislardi.

  turkiye'de yabanci men$eili olanlar cogunlukta olmak uzere cogu firma tatil etti o gun. istanbul'da yagmurlu ve kapali bir hava vardi. eve bir onceki sozluk sunucusunu (p2-350) gotururken taksici "abi cok yazik onlar da insan" ve "kesin amerika yapmi$tir bunu kendine" gibi $eyler dedi..
 • işyerinde televizyon olmadığı ve bütün önemli haber siteleri kilitlendiği için sözlükten takip etmek durumunda kaldığım, yapana da bir şekilde destekleyene de "allah belanızı versin" demenin farz olduğu terör eylemi.
 • dünya ticaret merkezi,her ne kadar emparyalizmin kalesi olsa da,amerika dünyanın ağzına sıçsada,sivillere karşı yapılmış saldırıyı bir insanlık ayıbı ve suçu olarak değilde,amerikan emperyalizmine karşı şerefli bir zafer olarak gören zihniyetin dombili ve taocu olmaktan öte orospu cocugu olma ihtimali de yüksektir.
 • daha detayli bilgi için http://www.ntvmsnbc.com/news/105778.asp
  görülünebilinir...
 • çoğunluğa göre yeni binyılın en büyük terör vakası. ama farklı tepkiler de gelecektir... dünyanın dört bir yanına nefret tohumları ekip, sonra kendi halkının huzur içinde yaşayabileceği yanılgısına düşecek denli zayıfmış demek ki yıllardır ''güç bende artık'' diyen bu büyük devlet. terörizm bu ise, israilin, abd'nin uçakları, tankları, tüfekleri allahın günü zırai mücadele mi vermektedir? kımıl zararlısı mıdır bu halklar! bu ülkede her gün insanlar ölüyor açlık grevlerinde, filistinde, ırak'ta ve dünyanın nice köşelerinde her gün bebeler. onlar sivil halk değil mi? dünya ticaret merkezi'nde ölen insaanlara yaktığımız ağıtlar, başka insanların, halkların zulüm görmesi karşısında sürdürmeyi tercih ettiğimiz sessizlikte de bir yankı bulunca insan olacağız bizler de. yoksa ideolojilerin canı cehenneme! herkes için adalet, herkes için yaşam hakkı, herkes için eşitlik istemeyenin allah belasını versin.