• tatile gidecek parası olmadığı için tv başında hayal kuran insanların izlediği kanal.

-"15 gün tatil için 350 gün çalış."
  • tv'de izleyeceğim özel bir şey yoksa sürekli açık duran, bol bol iç geçirten kanal.
  • türkiye'deki çoğu televizyonun aksine 16-9 yayın yapmaktadır. ses seçeneklerinde, almanca ve ingilizce de bulunmaktadır.

yayın içeriği otel tanıtımlarından ileriye pek gidememiş maalesef. verdikleri fiyatlar da çok indirimli sayılmaz. bu iki konuda gelişim sağlarlarsa, kalıcı bir kanal olabilir.
  • oldukça başarılı gezi programları, tatil belgeselleri olan kanal. ah bir de o 20 sene önce hazırlanmış gibi duran logoyu bir düzeltseler...
  • an itibariyle pascal nouma ve erman toroglunun bir restorantta yaptigi soylesiyi yayinlamakta olan kanal.

tabi erman ve pascal bir araya gelir de bel alti mevzu olmaz mi?

edit : an itibari ile restoranta gelen kadinlari kesiyolar. pascal : off yerim ben bunu
  • ailece severek izlediğimiz, güzel gezi programları yayınlayan bir kanaldı. kapanması üzdü.
  • normalde yayını sona eren kanalları uydudan siliyorum ama bu dursun; geri dönerlerse hemen seyretmeye başlarım.
  • otel tanıtımlarına bir son verse tadından yenmeyecek olan kanal.
  • bu aralar favori kanalım oldu, özellikle dünya çarşıları programını çok beğendim, ama yukarıdaki yorumlara katılmamak elde değil, şu tanıtım işini tadında bıraksalar çok daha iyi olacak.
  • yayına başladığı ilk dönemlere göre "gezi" skalasını bayağı bir genişletmiş / geliştirmiş, çok iyi etmiş kanal.

ilk açıldığı dönemlerde adı "world" travel channel olmasına rağmen, istanbul'dan ya da türkiye'nin farklı şehirlerinden burnunu dışarı uzatamıyor, her saat yayınlanan 5'er dakikalık özet şeklindeki hızlı dünya turlarından başka dünyadan ülkelere ve şehirlere dair neredeyse hiçbir şey gösteremiyordu. şükür ki artık çoğu zaman adına yaraşır şekilde dünyanın farklı farklı ülkelerini ve şehirlerini gezdiren programlar yayınlıyorlar. üstelik öyle 5'er dakika da değil, bayağı bayağı 1'er saatlik detaylı programlar halinde. haliyle izlemesi iyiden iyiye keyifli bir hale dönüştü. ama bu sefer de gezdikleri ülkelerin nereler olduğunu yazmayı ihmal ediyorlar. örneğin az önce slovenya'yı gezdiren çok da güzel bir program yayınladılar ama ekranın hiçbir yerinde slovenya falan yazmıyordu. programı ortasından yakalayan hiç kimse spikerin söylemesini beklemese, hangi ülkenin gezildiğini bile anlamayacaktı yani. eskiden gezilen her ülkenin adını yazarlarken, şimdi çok daha detaylı ve süresi uzun programlarla ülkeler gezilirken, gezilen yerlerin adları neden ekrana yazılmıyor anlamak mümkün değil. bence büyük bir eksiklik. burayı okuyan kanal çalışanları varsa lütfen dikkate alsınlar.

velhasılı, işi gücü 7/24 toplumun üstüne pislik, dejenerelik, seviyesizlik ve umutsuzluk akıtmak olan ulusal diğer bütün kanalların rezilliğinden kaçmak istediğiniz zaman, ruhunuzu dinlendirip genel kültürünüzü de artıracak, kalitenize yakışır bir şeyler izleyerek televizyon karşısında vaktinizi kaliteli bir şekilde değerlendirmek istediğinizde mükemmel bir alternatif, bu kadar pislik saçan kanalın arasında resmen 90'lardan fırlayıp gelmişçesine kaliteli ve "modern" bir yayıncılık sunan tek şifresiz kanal. umarım bir gün sadece paralı platformlara transfer edilip kaliteli bir şeyler izlemek isteyen insanların elinden çekilip alınmaz. şu gezilen ülkelerin isimlerinin ekrana yazılması konusu halledilir ve gezi kanalında ne alâkası olduğunu hâlâ çözemediğim tabak-çanak-tencere-tava reklamları da yokedilirse (ki bayağı fazla gösteriliyorlar) iyice tadından yenmez olur. başarılarının devamını diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap