şükela:  tümü | bugün
 • 1907 fenerbahçe'nin gün içerisinde hong kong temsilcisi hk attitude ve japonya temsilcisi rampage ile yapacağı maçlarla birlikte açılışını yapacağı organizasyon.
 • riot games'in rezillikleri ile başlamış turnuva.
  (bkz: #71001775)
 • sozlukteki daha onceki basliklari (ara: league of legends world championship season) ya da (bkz: league of legends world championship 2016) seklinde acilmis. maclari pek seyredemeyecegim icin ilgili baslik acilsin ve takip edeyim diye bu formatta aratip duruyordum.
 • fenerbahçemiz'in bu turnuvadaki sıradaki rakibi team one'dır.
 • ağ probleminin ve vize probleminin riot games'den dolayı olduğunu sananları bize gösteren turnuva. fenerbahçe'nin ormancısı move siyasi sebeplerden dolayı çin'e giremedi, ağ bağlantısı hataları da çin'den dolayı oluyor.
 • belli ki çalışanları sözlükte olan firmanın dünya çapında turnuvası. bu turnuvada çıkan her sorun turnuva ve organizatörün sorumluluğundadır. vize konusunda elbette riot durumu çözecek değil, fakat destek vermesi gerekiyor. örneğin, aynı durum the international'da olunca valve oyunculara destek vererek vize alma konusunda yardımcı olmuştu.

  https://dotablast.com/…as-tnc-xctn-us-visas-denied/

  riot'un böyle bir girişimde olduğuna dair bir haber yok.

  ikinci konu ise tamamen saçmalık. öncelikle bağlantı sorunlarının çin'de olmasıyla alakası olmadığını riot kendisi açıkladı.

  https://eu.lolesports.com/…-issues-on-play-in-day-3

  "ıt’s important to note that these connectivity problems are not a result of worlds being held in china."

  bunun yanında değil çin, hangi ülkede olursa olsun herhangi bir turnuvada her türlü önlem alınmak zorundadır. bir sorun 3 defa tekrarlayamaz. chronobreak olması mantıklı bir çözüm sunabilir fakat önemli olan sorunun ortaya çıkmaması. böyle sorunlar turnuvayı değersizleştirir, ki zaten the international'ın yanında esamesi okunmaz bu turnuvanın.
 • fb espor riot yetkilileri ve fenerbahçe yetkilileri moveun vize sorunu için gerekli hareketlerde bulundu fakat yine de bürokratik engellerden dolayı başarılamadı şeklinde bir açıklama yapmıştı.

  hatta fenerbahçe eksik kadroyla gittiği için ceza alması gerekirken sırf bu yüzden ceza almadan oyuncuyu rahatlıkla dahil edebildiler.

  yani riot da çözüm bulunamadığının farkına vardı. ben de durumun direkt siyasi ya da ülkeler arası bir sorundan ötürü olduğunu düşünmeye başladım.

  sonuçta riot bildiğim kadarıyla çin firması ve bu kadar gelir sağlayan bir firma oldukları için vize sorunu kolaylıkla aşılabilirdi diye düşünüyorum.

  bu aşılamadığına göre gerçekten sıkıntılı bir durum var ortada açıklamadıkları.

  bağlantı sorununa gelirsek evet sorun çinden kaynaklıdır belki ama riot topu çine atarak kurtulamaz. dünya kupası çinde yapılacak diyorsan gerekirse kapalı ağ sistemini en yüksek kalitede kurar yine oynatırsın. bir maçta 3 kez uzun süreli kopma olmaz bu saçmalıktan başka bir şey değil.

  deli gibi övünseler de hala başarılı bir turnuva gerçekleştiremiyorlar bu kesin.

  bunun dışında etkinlik gayet güzel gidiyor sonunda gerçek grup maçları da başlayacak bakalım açılış seromonisi vs nasıl gerçekleşecek.

  fb şanslı kuralar ile zorlanmadan gruplara kaldı ve şans burada gitti. samsung galaxy ve g2 gibi iki iyi takımın olduğu gruba düştük.
 • yarın sabah türkiye saati ile 10.30'da fenerbahçe'nin maçıyla açılışı yapılacak organizasyon.
 • birazdan 1907 fenerbahçe espor takımı ile çin takımı rng'nin maçıyla başlayacak 2. grup aşaması.

  https://go.twitch.tv/riotgames
 • an itibariyle fnatic - gigabyte marines maçı uhud savaşına dönmüştür.