şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
 • açılış maçını yapmamız bizim açımızdan dezavantaj oldu gibi. aslında maça iyi de başladık, erken kill aldık, cs'de ezilmedik ama takım oyununda ağır sıçtık.

  rakip rng bizi ince ince ağır ağır yavaş yavaş domine etti, hiçbir koridora ya da olaya yetişemedik, resmen ezdiler. işin ilginç yanı cs ve mid game'in sonlarına kadar bir şekilde oyuna asılabildik ama asya takımlarının genel özelliği olan hızlı şekilde başka göreve odaklanma işine karşılık veremedik. uzi neden en iyi adc'lerden biri olduğunu gösterdi. eğer fenerbahçe seneye daha iddialı olmak istiyorsa o botlane ile olmaz, günün diğer maçlarındaki supportları izleyin, oyuna ne derece etki ettiklerini, fight değiştirdiklerini göreceksiniz.

  uzun süredir izlediğim en keyifli maç ise fnatic ile gigabyte marines arasında geçen karşılaşmaydı. hatta marines'in kısaltması gam olduğundan, uzun süre " lan gambit mi bunlar " diye düşünmedim değil, çift jungler, flash almamış ignite'ı olan sup, jungle'da nocturne falan derken ortaya kaotik bir oyun çıktı. normalde bu tarz hızlı ve kaos oyunlarını fnatic çok iyi oynardı ama bu sefer sorular beklemedikleri yerlerden geldi, kill ve cs olarak farkı çok açtırmasalar da hızlı oyunda kaybettikleri koridolar, haritanın herhangi bir yerinde aniden gerçekleşen fightlar falan derken çaresiz kaldılar. çizgi filmlerde bir sahne vardır, geminin bir kısmı su alır, orayı tıkarsın başka yerinden su girmeye başlar, yemin ediyorum aynısı oldu `::)`

  genel oalrak turnuvaya bakarsak
  - jungle dediğin işe tank veya offtank seçeceksin kardeşim, ayar oluyorum nidale jungle'a falan, bir de ezreal jungle başlamış şimdi. aferin, çok lazımdı.

  - oyunun imba toplaner'ı cho'gath şu an için. hele late game'e gidildiyse, üf, erken ezmezsen zulme dönüşüyor hero.

  - şu mide adc alma işini icat edeni de, mid'e adc alanı da eşşekler kovalasın, bunu yapanların hepsi elenir gider umarım.
 • immortals maçında fnatic'i oyunda tutan rekkles, kader anında sırf taliyah killini alabilmek için sıçrasını kullanarak öldü artı killi de alamadı. öyle büyük bir satış yaptı ki ben bu zamana kadar böylesini görmemiştim. immortals hatayı affetmedi tokatladı geçti. fnatic adına gerçekten çok üzgünüm, avrupa'nın en büyük takımı bu şekilde heder olmamalıydı. öncelikle her ne kadar çok sevsem de soaz'dan kurtulmaları lazım.
 • dünya şampiyonasının ikinci gününde skt ile edg arasında müthiş bir maç oynandı.

  --- spoiler ---

  neden skt dünyanın en iyi takımı olarak gösteriliyor bir kez daha anlamış olduk bu maçla birlikte. edg erken oyun kompozisyonunu çok güzel oynadı, 10k altın farkı elde etti fakat skt gibi bir takıma karşı hata yaparsanız affetmiyorlar. orta koridorda yapılan takım savaşı maçın kırılma anı oldu. takım savaşları açısından iki takımın kadrolarını karşılaştırırsak skt'nin bariz bir üstünlüğü vardı ve tek takım savaşı ile 10k geride olmalarına rağmen müthiş oynadılar ve altın farkını azalttılar. zaten oyun ilerledikçe skt'nin oyun sonu kompozisyonu ile kazanacağı belli oldu. 10k altın farkından oyun çevirmek gerçekten zor özellikle bu seviyede. erken oyun kompozisyonu da iki ucu keskin bıçak 35. dakika içinde oyunu bitirmek zorundasınız özellikle karşıda twitch, kog'maw, tristina gibi şampiyonlar varken.
  --- spoiler ---
  güzel maçlar oluyor her sene olduğu gibi. umarım daha esnek seçimler görebiliriz(archie sen seçme), neredeyse her koridor 4-5 şampiyon ile kısıtlanmış gibi ya seçiliyor ya da banlanıyor. sanırım geçen sene en renkli senelerden biriydi baya bir farklı şampiyon görmüştük. tabi turnuva ilerledikçe meta da evrim geçirebiliyor. c9 özellikle nautilius top konusunda ısrar ediyor, ilerledikçe daha da güzelleşeceğini umuyorum.
22 entry daha